Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Basketbal extraliga mužov

BK Váhostav-SK Žilina - BK Levice 99:102 (22:19, 42:43, 69:67 - 93:93) po predĺžení. Body: Futo 25, Wright 20, Miš 15, Závodný 14, Minovski 13, Tucakovič 5, Lukáč 5, Orolín 2 - Meluš 23, Michálik 22, Sýkora 20, Lutovský 13, Klein 10, Drobnjak 8, Červenk

BK Váhostav-SK Žilina - BK Levice 99:102 (22:19, 42:43, 69:67 - 93:93) po predĺžení.
Body: Futo 25, Wright 20, Miš 15, Závodný 14, Minovski 13, Tucakovič 5, Lukáč 5, Orolín 2 - Meluš 23, Michálik 22, Sýkora 20, Lutovský 13, Klein 10, Drobnjak 8, Červenka 5, Kucsa 1. Fauly: 33:28.
Trestné hody: 28/21 - 43/32. 5 faulov: 27. Minovski, 34. Futo, 35. Tucakovič, 45. Wright - 30. Klein, 37. Drobnjak, 43. Lutovský. Trojky: 8 - 6. Rozhodovali: Hricišin a Luxová. 200 divákov. Štvrtiny a predĺženie: 22:19, 20:24, 27:24, 24:26, 6:9.
Škoda, preškoda tohto strateného zápasu. Domáci basketbalisti urobili v týždni v príprave všetko, aby si v sobotu pripísali do tabuľky druhé víťazstvo a udržali bodový kontakt s mužstvami nad sebou, nepodarilo sa. Trénera i hráčov Levíc po príchode do Žiliny síce trochu zaskočilo, že Váhostav má v tíme nového hráča, čierneho Američana Wrighta (píšeme o ňom osobitne), na konci zápasu sa radovali oni. Od začiatku až do konca to bol dramatický, veľmi bojovný a vyrovnaný súboj, v ktorom "každý chvíľku ťahal pílku". Lepšie začal Váhostav, v 3. min. vyhrával 10:4, v 8. min. po trojke Závodného 18:12. Potom hostia prikryli Tucakoviča i Miša a kontrovali. V úvode druhej časti vyrovnali (Micháli trojkou na
22:22) a od vtedy až do 30. min. sa súperi striedali vo vedení, ani jeden neušiel druhému o viac ako 4 body. V polovici záverečnej desaťminútovky sa Žilinčanom vyfaulovali Futo s Tucakovičom, ale v riadnom hracom čase aj tak mali bližšie k víťazstvu, štvorbodové vedenie udržiavali Miš, Závodný, Wright a Lukáč. V závere štvrtej desaťminútovky sa Levice presným premieňaním trestných hodov dotiahli na rozdiel jediného bodu. Dvadsať sedúnd pred koncom za stavu 92:91 však Závodný, inak jeden z najlepších hráčov zápasu, z dvoch trestných hodov trafil iba raz (93:91) a na opačnej strane 3 s. pred klaksónom v rovnakej situácii sa Michálik nepomýlil. V predĺžení mal 3 minúty jasne navrch Váhostav, viedol už 98:93, no chybami a nepresnou muškou ponúkol šancu Leviciam. Ich skúsení hráči mali v závere pevnejšie nervy, záverečné dve minúty vyhrali 9:1 a domáci tím skončil na lopatkách.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 9. KOLA: Komárno - Svit 91:83, Lučenec - Inter 80:63, Košice - Handlová 77:85, Nitra - Spišská Nová Ves 95:75.
10. Žilina 9 1 8 577:743 10
Budúce, 10. kolo otvorí druhú polovicu základnej časti súťaže. V sobotu 4. decembra sa stretnú dvojice: Levice - Spišská Nová Ves, Komárno - Handlová, Košice - Lučenec, Nitra - Svit, Inter - Žilina.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

13 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.