Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Kedy padli v Krasňanoch góly?

Zvláštna správa prišla z minulotýždňového stretnutia II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina, v ktorom proti sebe nastúpili mužstvá posledných Krasnian a piatej Lietavy. Podľa predsedu Krasnianskeho klubu Adama Krajčíka totiž rozhodca nastavil v ka

ždom polčase po 10 minút a domáci vraj až do 96. min. viedli 1:0. Desaťminútovka naviac ich však stála víťazstvo. V 96. a 97. min. totiž podľa Krasniancov dostali dva góly a napriek tomu, že po deväťdesiatich, i deväťdesiatich piatich minútach viedli, zápas nakoniec prehrali. Boli sme zvedaví prečo. „V prvom polčase sa nám zranil brankár a dlho sa ošetrovalo. Dlhé nastavenie bolo teda opodstatnené a nič proti nemu nenamietam. V druhom polčase však rozhodca nemal dôvod nastaviť 10 minút. My sme v ňom totiž striedali 2 hráčov a súper tiež dvoch. Znamená to, že mal nastaviť 2 minúty, keďže za jedno striedanie sa podľa pravidiel nastavuje 30 sekúnd. Prečo teda nastavil 10 minút? Veď už bolo skoro šero. Nám sa navyše v druhom polčase zranil hráč a keďže sme si už pred tým vyčerpali všetky striedania, museli sme dohrávať desiati. Chlapci zo seba vydali všetko, do deväťdesiatej minúty vyhrávali a aj tak to na víťazstvo nestačilo. Ja robím vo futbale už 17 rokov a vždy som bol za to, aby sa pískalo na rovinu. Toto je už ale priveľa, takto sa nedá hrať,“ hovorí Adam Krajčík. Stretnutie rozhodoval Bytčan Ján Vaškovič, ktorého materským klubom je Hlboké. „V prvom polčase došlo k zraneniu brankára. Bola to nepríjemná situácia a aj ja som bol z nej vyľakaný, preto som pridal určitý čas. Po zmene strán som nastavil čas za striedania a ďalší som musel nastaviť preto, že sa čakalo na zakopnuté lopty. Domáci totiž mali k dispozícii len dve lopty a ešte jednu, ktorá bola mäkká a nedalo sa s ňou hrať,“ hovorí J. Vaškovič. Podľa neho nie je ani pravda, že nastavený čas rozhodol o víťazstve hostí. „Vyrovnávajúci gól nepadol v 96. min., ale v 80. min., a hostia rozhodli v 85. min. a nie v 97. min., ako tvrdia,“ poskytol nám svoje stanovisko rozhodca stretnutia Ján Vaškovič. Podľa jeho slov Krasniancom fandí, určite im nijako neublížil a konal v súlade s pravidlami.