Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Zo Žiliny postupujú ďalej Ukrajinky

Už pred stretnutiami 3. skupiny 2. kola pohára CEV mali volejbalistky Žiliny ťažkú pozíciu. Ich súperkami boli totiž kvalitné tímy z Bieloruska, Ukrajiny a Rakúska a Žilinčanky, takže príliš veľké oči pred duelmi z týmito družstvami nemali. V úvodnom stre

tnutí turnaja, v ktorom nastúpili proti Slavjanke Minsk, sa im síce podarilo so súperkami držať krok v prvom a záverečnom sete, vlastnými chybami sa však pripravili o zisk aspoň jedného setu. V druhom zápase rozhodla o hladkej prehre tehliarok väčšia skúsenosť ich súpera, v ktorého drese hrá viacero ukrajinských reprezentantiek. Tie ničili mladé Žilinčanky hlavne útokmi stredom siete a o ich víťazstve nebolo pochýb. V záverečnom stretnutí podali žilinské hráčky nemastný - neslaný výkon a nakoniec sa netešili na turnaji ani z jedného vyhraného setu. „Sme radi, že sme po 4 rokoch mohli zorganizovať turnaj európskeho pohára. V zápasoch sme uhrali naše momentálne maximum a keby takéto výkony predvádzali moje zverenkyne aj v extralige, určite by sme sa pohybovali na prvých troch priečkach tabuľky. Pre hráčky to boli cenné skúsenosti, videli, ako sa hrá európsky volejbal. S výkonom mladých striedajúcich dievčat som spokojný, nezľakli sa a uhrali aj niekoľko bodov,“ zhodnotil účinkovanie Žiliny na turnaji jej tréner Jaroslav Koválik. Víťazom a jediným postupujúcim tímom do osemfinálových bojov sa stal ukrajinský Krug Čerkasy, ktorý v rozhodujúcom stretnutí porazil Minsk 3:1.
Výsledky 3. skupiny 2. kola Pohára CEV:
Piatok: Seta Tehelne ŽU Žilina – Slavianka Minsk 0:3 (-23, -17, -23). Seta: Nemečkayová, Rusinová, Kokošová, Horňáková, Dragašeková, Berešíková, libero Krivošová (Kuciaková, Durkotová, Rybárová, Vaszilyová). Kuoni Schwechat – Krug Čerkasy 1:3.
Sobota: Čerkasy - Seta 3:0 (17, 15, 19). Seta: Nemečkayová, Rusinová, Dragašeková, Berešíková, Horňáková, Kokošová, libero Krivošová (Durkotová, Rybárová, Vaszilyová, Guldanová). Minsk – Schwechat 3:1.
Nedeľa: Čerkasy – Minsk 3:1, Seta – Schwechat 0:3 (-16, -18, -19).
Seta: Nemečkayová, Rusinová, Dragašeková, Berešíková, Horňáková, Kokošová, libero Krivošová (Rybárová, Kuciaková, Vaszilyová, Guldanová).
Konečné poradie: 1. Krug Čerkasy 6 b, 2. Slavjanka Minsk 4 b, 3. Kuoni Schwechat 2 b, 4. Seta tehelne Žilina 0 b.