Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Po slabom výkone strata všetkých bodov

Majster v Púchove neukázal nič zo svojho majstrovského umenia. Hráčom Žiliny chýbal v zápase nielen pohyb a technická zručnosť, ale aj bojovnosť. Prvú strelu vyslal až v 7. min. Bartoš, lopta z jeho kopačky však letela vysoko nad. Bránu prvýkrát v zápase

Matador Púchov – MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 43. Bakoš.

trafil až v 12. min. z 25 metrov kapitán Vomáčka, Bernadyho však prekvapiť nemohla. Rovnaký pokus si Vomáčka zaknihoval aj o päť minút neskôr, ale tiež s rovnakým koncom. Keď gumári zistili, že so žlto-zelenými môžu hrať otvorenú partiu, púšťali sa čoraz viac do protiútokov a jeden z nich im takmer vyšiel. V 34. min. sa vo vlastnom pokutovom území pošmykol Pečalka, jeho zaváhanie využil Chovanec, keď presnou prihrávkou našiel voľného Guľu a Mucha mal s jeho tvrdou strelou pod brvno plné ruky práce. V 43. min. fauloval pred šestnástkou zbytočne opäť Pečalka. Loptu si postavil Bakoš a umiestnenou strelou ponad múr k pravej žrdi otvoril skóre. V úvode druhého polčasu pokračovala na štadióne Matadoru futbalová mizéria. S pribúdajúcim časom sa však hra, najmä zásluhou prehrávajúcej Žiliny, postupne zrýchľovala. Nebezpeční však boli aj domáci, najmä keď v 55. min. pálil po zemi nebezpečne Chovanec a Mucha so šťastím na dvakrát loptu chytil. O chvíľu sa vari z 30 metrov napriahol Ďurica, ale Bernady jeho strelu spod brvna vyškriabal. Vzápätí sa vyznamenal aj Mucha po tvrdej Belákovej strele pod brvno. V 64. min. Vavrík z priameho kopu mieril z 30 metrov opäť pod brvno, Mucha loptu opäť vyboxoval. V 69. min. si žlto-zelení vypracovali najväčšiu šancu zápasu. Šesták, tentokrát v úlohe nahrávača, našiel prihrávkou ponad obrancov na päťke stojaceho úplne voľného Bartoša, ten však z voleja bránu prestrelil. V 73. min. Pečalka po rohu namieril len do rúk Bernadyho. V 76. min. sa sám pred bránou ocitol Nemec, ale šance sa zľakol a loptu poslal na Bernadyho len slabo špičkou kopačky. Dve minúty nato Sninského strela z hranice pokutového územia len tesne minula pravú žrď brány. Vyrovnať mohol ešte desať minút pred koncom Bažík, ale jeho pekná strela z priameho kopu skončila na brvne. Žilinčania tak v Púchove po slabom výkone zaslúžene prehrali.
Pred 2 250 divákmi rozhodoval Stredák. ŽK: Pečalka.
MŠK: Mucha – Čišovský, Krško, Doležaj (64. Nemec), Vomáčka (46. Bažík), Bartoš, Pečalka, Štrba, Ďurica, Šesták, Gottwald (74. Sninský).
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Myslím si, že sme narazili na mužstvo, ktoré bolo v defenzíve dobre organizované. V prvom polčase sme mali slabý pohyb a hráči sa málo ponúkali. Dostali sme gól, ktorý bol podľa mňa chytateľný. V druhom polčase sa to trochu zlepšilo. Prešli sme na troch, dokonca na dvoch obrancov, aby sme výsledok zvrátili. Nedali sme góly ani z vyložených šancí. Súper gól dal, takže vyhral a ja mu gratulujem.

Program 16. kola
Sobota 13. novembra o 13.30 h: Inter Bratislava – AS Trenčín, Dukla Banská Bystrica – ZŤS Dubnica, Spartak Trnava – FC Rimavská Sobota. O 18.00 h: MŠK Žilina – MFK Ružomberok. 14. novembra o 10.30 h: Artmedia Bratislava – Matador Púchov.
STRELCI MŠK
10 gólov - Stanislav Šesták.
5 gólov - Ivan Bartoš.
3 góly - Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Marián Čišovský, Martin Ďurica.
1 gól - Mário Pečalka, Marek Bažík.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 15. KOLA
ZŤS Dubnica – Artmedia Bratislava 1:1 (0:0), 90. Špendla – 83. Kozák.
MFK Ružomberok – Inter Bratislava 2:2 (1:1), 7. Števko, 51. Jelšic – 5. Halenár, 68. Lembakoali.
FC Rimavská Sobota – Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1), 64. Iskra – 44. Jakubko.
AS Trenčín – FC Spartak Trnava 0:1
(0:0), 80. Gerich.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?