Vlci zvládli týždeň na výbornú

HK Spartak Dubnica – MsHK Žilina 1:5 (1:0, 0:3, 0:2). Góly: 18. Mainer (R. Sýkora) – 33. Krajči (Gálik), 38. Lažo (Kontšek, Beran), 38. Škorvánek (Král, Kusovský), 43. Krajči (Gálik, Rešetka), 55. Krajči (Kusovský, Húževka). Vylúčenia: 3:3. Presilovky:

HK Spartak Dubnica – MsHK Žilina 1:5 (1:0, 0:3, 0:2).
Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Baluška, 1080 divákov.
MsHK: Šimonovič (56. Urdák) – Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Ondrej – Lažo, Beran, Kontšek – Petrovický, Rehák, Král – Krajči, Gálik, Melicherčík – Oravec, Húževka, Fábry.
V úvodnej tretine boli domáci lepším tímom a po nevyužitých šanciach Tatara a Ižvolta sa nakoniec v presilovke presadil Mainer. Žilinčania pridali až po zmene strán, ale domácu bránku odklial až po polovici zápasu Krajči. Od tohto momentu sa začal favorit viac objavovať pred bránou Dubnice, a keď sa za 20 sekúnd v závere tretiny trafili presne Lažo so Škorvánkom, bolo o víťazovi rozhodnuté. Krajči výhru v záverečnej časti prikrášlil dvoma gólmi a dovŕšil tak svoj hetrik.
Milan Hovorka, MsHK: Vedeli sme, že domáci na nás od začiatku vybehnú. V druhej časti sme však dali rýchle góly a za stavu 3:1 pre nás už bolo rozhodnuté.
Ostatné výsledky 14. kola: Zvolen – Košice 3:3, Slovan – Poprad 1:1, L. Mikuláš – Nitra 3:5, Skalica – Trenčín 1:4.
MsHK Žilina – Hkm Dynamax Nitra 7:4 (1:0, 4:1, 2:3).
Góly: 3. Oravec (Gron), 21. Búřil (Kontšek, Beran), 31. Petrovický (Král), 33. Petrovický,
37. Lažo (Kontšek), 42. Gron (Rešetka, Gálik), 43. Kolba (Fábry) – 36. Kolník (G. Saliji, Vlk), 48. T. Chrenko ( Török), 58. Vlk (M. Štefanka), 60. Török (Poljaček, Strapko). Vylúčenia: 6:4. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff ml., 1245 divákov.
MsHK: Šimonovič – Búřil, Brincko, Kusovský, Škorvánek, Kolba, Ondrej, Cebák, Rešetka – Lažo, Beran, Kontšek – Petrovický, Krajči, Král – Oravec, Húževka, Fábry – Gálik, Gron, Melicherčík.
Skóre otvoril už po 123 sekundách hry po akcii na jeden dotyk Oravec. Hostia nechávali vlkom priveľa miesta na ľade, a keď svoje šance nevyužili Kolník a Török, udreli domáci na začiatku druhej tretiny pri presilovke opäť. V polovici zápasu sa gólovo v žilinskom drese zapísal konečne aj Petrovický. O chvíľu si jeho strelu do žrde zrazil Fikrt do siete a v bránke ho striedal Račko. Kolník síce v presilovke znížil, ale po Kontšekovej prihrávke obišiel Lažo bránku a puk zasunul za Račka. V úvode tretej tretiny domáci zvýšili už na 7:1, ale nekoncentrovanosťou v závere dovolili hosťom zmierniť prehru.
Milan Hovorka, MsHK: Do 50. min. sme hrali famózne, boli sme jasnými pánmi na ľade. V závere sme dali príležitosť aj hráčom, ktorí nie sú až natoľko vyťažení a dostali sme zbytočné 3 góly, z čoho vyvodím dôsledky.
Ostatné výsledky 15. kola: Košice – Dubnica 3:0, Poprad – Zvolen 3:0, Skalica – L. Mikuláš 5:3, Trenčín – Slovan 4:3 pp.

Mhk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 4:6 (1:3, 3:1, 0:2).
Góly: 3. M. Školiak (I. Droppa), 27. M. Školiak, 30. Plch, 33. Bača – 11. Gálik (Gron, Búřil), 14. Král (Krajči), 18. Kontšek (Búřil, Lažo), 29. Gálik (Gron), 42. Beran (Kontšek), 47. Petrovický (Krajči). Vylúčenia: 6:6, navyše Bartík 5+DKZ za faul lakťom – Cebák 5+DKZ nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodoval: Jonák, 2385 divákov.
MsHK: Šimonovič – Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Kolba, Brincko, Cebák, Rešetka – Lažo, Beran, Kontšek – Petrovický, Krajči, Král – Oravec, Gálik, Gron – Kazda, Húževka, Fábry.
Krajské derby začali lepšie Liptáci, keď Školiak nachytal na hruškách Šimonoviča. Žilinčania odpovedali do prestávky trikrát, no v druhej tretine sa karta obrátila a po góle Baču sa začínalo odznova. Výhru zariadili hosťom v rozpätí piatich minút Beran a Petrovický.
Milan Hovorka, MsHK: Videli sme bojovné stretnutie. Domácich sme uspokojením a nekoncentrovanosťou dostali za stavu 4:2 pre nás späť do zápasu.
Ostatné výsledky 16. kola: Nitra – Košice 1:1, Dubnica – Poprad 4:3, Zvolen – Trenčín 4:3 pp, Slovan – Skalica 3:1.
Najbližší program MsHK: Piatok, 29. októbra o 17. h.: Košice – Žilina, nedeľa, 31. októbra o 17. h.: Žilina – Poprad.
1. Slovan 16 11 0 1 1 3 57:34 34
2. Trenčín 16 9 1 3 1 2 68:28 33
3. Zvolen 16 8 2 2 0 4 48:34 30
4. Košice 16 9 0 3 0 4 46:35 30
5. Žilina 16 8 0 2 0 6 46:40 26
6. Poprad 16 5 1 4 0 6 33:36 21
7. Nitra 16 6 0 3 1 6 43:51 21