Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Vyrovnané súboje vlkov s favoritmi

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 2:1 (0:0, 0:0, 2:1). Góly: 50. Húževka (Petrovický), 58. Rehák (Petrovický) - 58. M. Ivičič (Zálešák, Jarolín). Vylúčenia: 1:2, Komárek 10 min za napadnutie zo zadu. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff, 853 divá

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 2:1 (0:0, 0:0, 2:1).
Góly: 50. Húževka (Petrovický), 58. Rehák (Petrovický) - 58. M. Ivičič (Zálešák, Jarolín). Vylúčenia: 1:2, Komárek 10 min za napadnutie zo zadu. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff, 853 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Brincko, Kusovský, Škorvánek, Kolba, Ondrej, Cebák, Dlouhý - Lažo, Beran, Kontšek - Oravec, Rehák, Král - Petrovický, Troliga, Gálik - Húževka, Kotlárik.
Hŕstka najvernejších priaznivcov vlkov sa dočkala gólu až 10 minút pred koncom. Dovtedy videla iba nezáživný hokejový odvar bez nasadenia a šancí bolo na oboch stranách minimum. Tie, ktoré mali Cebák, Čársky, Dlouhý, Liščák a Lažo, pochytali spoľahlivo obaja brankári. Až v 50. min. prihral z rohu klziska pred bránku hostí Petrovický a Húževka trafil odkrytú bránu. Náskok domácich zvýšil necelé dve minúty pred koncom strelou medzi betóny Rehák, no o chvíľu zdramatizoval stretnutie gólom kapitán hostí M. Ivičič. Skaličanom sa však aj napriek hre bez brankára už skórovať nepodarilo a vlci tak po dlhšej dobe ukoristili všetky body pre seba.
Milan Hovorka, MsHK: Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko, museli sme byť ostražití pri brejkoch hlavne prvého útoku hostí. Konečne sme po troch stretnutiach dali viac ako gól. Aktivitou sme si víťazstvo zaslúžili a dúfam, že sme odštartovali sériu lepších výsledkov.
Ostatné výsledky 11. kola: Košice - Trenčín 2:0, Dubnica - Zvolen 0:5, Poprad - L. Mikuláš 0:3, Nitra - Slovan 2:4.
Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:2 (0:0, 0:1, 3:1).
Góly: 45. Hujsa (Junas), 57. Hecl (Hujsa), 60. Hujsa (Tabaček, Junas) - 31. Kontšek (Lažo), 55. Gálik (Petrovický). Vylúčenia: 2:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Marušin, 4508 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Brincko, Kusovský, Škorvánek, Kolba, Dlouhý, Rešetka - Lažo, Beran, Kontšek - Oravec, Rehák, Král - Petrovický, Troliga, Gálik - Krajči, Húževka, B. Fábry.
Domáci sa v zápase častejšie dostávali pred Šimonoviča, ten si však s ich šancami poradil. V polovici zápasu našiel Lažo z rohu voľného Kontšeka, ktorý sám pred Rybárom nezaváhal. Slovan si zvýšenou aktivitou v tretej časti vynútil tlak a v Hujsa z otočky vyrovnal. Žilinčania síce po Gálikovom góle päť minút pred koncom opäť viedli, ale po chybách v obrane sa najskôr trafil presne Hecl a 48 sekúnd pred koncom zabezpečil Slovanu víťazstvo Hujsov teč.
Milan Hovorka, MsHK: Videli sme dramatické stretnutie, žiaľ s nešťastným koncom pre nás. Za stavu 2:1 sme sa dos-
tali na koňa, potom však moji zverenci nesplnili stanovenú taktiku a domáci po našich chybách rozhodli zápas.
Ostatné výsledky 12. kola: L. Mikuláš - Dubnica 5:2, Trenčín - Poprad 2:2, Nitra - Zvolen 1:1, Skalica - Košice 6:1.

MsHK Žilina - HKm Zvolen 3:1 (2:0, 1:1, 0:0).
Góly: 11. Lažo (Beran), 13. Kolba, 25. Král (Rehák) - 32. Pohorelec (Klouda).
Vylúčenia: 5:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jonák, 1922 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Ondrej - Lažo, Beran, Fábry - Petrovický, Rehák, Král - Krajči, Gálik, Melicherčík - Oravec, Húževka, Kotlárik.
Žilinskí priaznivci hokeja videli po dlhšom čase dobré stretnutie. V 11. min. sa pri signalizovanom vylúčení hostí podarilo Lažovi tečom premeniť Beranovu strelu na vedúci gól. O chvíľu nato trafil Zedník po Šechného prihrávke iba betóny Šimonoviča, na druhej strane však Kolba blafákom zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 25. min. obral Škutu o puk na modrej Rehák a po nezištnej prihrávke Královi sa tribúny tešili po tretí raz. Domáci potom nevyužili 4-minútovú presilovku, v ktorej mohol J. Čierny po Zedníkovej prihrávke znížiť. Podarilo sa to až Pohorelcovi, ktorý nekrytý pred bránou zužitkoval Kloudovu prihrávku. V závere tretiny nevyužili 4-minútovú presilovku pre zmenu hostia, a keď sa im nepodarilo gólovo presadiť ani v poslednej tretine, mohli si vlci po dlhšom čase vychutnať potlesk svojich priaznivcov.
Milan Hovorka, MsHK: Zlepšenú hru naznačil už výkon na Slovane. Výsledok sme prakticky vyrobili už v úvode zápasu, kedy sme si vytvorili dvojgólový náskok. V závere sme ho obetavým a oduševneným výkonom celého tímu na čele so Šimonovičom ubránili.
Ostatné výsledky 13. kola: Trenčín - L. Mikuláš 9:1, Košice - Slovan 1:3, Poprad - Skalica 3:1, Nitra - Dubnica 8:2.
Najbližší program MsHK Žilina: Utorok, 19. októbra o 17. h.: Dubnica - Žilina, piatok, 23. októbra o 17. h.: Žilina - Nitra, nedeľa, 24. októbra o 17. h.: L. Mikuláš - Žilina.
1. Slovan 13 10 0 0 0 3 50:28 30
2. Trenčín 13 8 0 3 0 2 57:20 27
3. Zvolen 13 8 1 1 0 3 41:25 27
4. Košice 13 8 0 1 0 4 39:31 25
5. Žilina 13 5 0 2 0 6 28:31 17
6. Poprad 13 4 1 3 0 5 26:31 17
7. Nitra 13 5 0 2 1 5 33:40 17