Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

Marek Bažík v Trnave verí vo víťazstvo

Marek, ako ste využili reprezentačnú prestávku? Väčšinou sme dvojfázovo trénovali. V piatok sme potom odohrali prípravný zápas s Prievidzou, v ktorom sme vyhrali 1:0. Týždenný cyklus bol však zameraný predovšetkým na dobíjanie batérií.

Marek, ako ste využili reprezentačnú prestávku?
Väčšinou sme dvojfázovo trénovali. V piatok sme potom odohrali prípravný zápas s Prievidzou, v ktorom sme vyhrali 1:0. Týždenný cyklus bol však zameraný predovšetkým na dobíjanie batérií. Pred sebou máme teraz nahustený program. Hrať budeme systémom utorok – sobota. Tento týždeň nás čakajú dva ligové zápasy na ihriskách súperov. Na budúci týždeň sa k lige pridá aj slovenský pohár. Nebude teda toľko času na trénovanie.
V týždni vás preverí Trnava a Artmedia. Ako na nich?
My pokračujeme v sérii troch zápasov na súperových ihriskách. Ten prvý sme na Interi zvládli a v bilancii plus-mínus bodov sme sa dostali do kladnej hodnoty. Verím, že budeme takto pokračovať a získavať ďalšie plusové body. V Trnave je teraz trénerom Milan Lešický, ktorý nás pozná, takže to bude ťažký zápas. Ešte ťažšie to však bude v Petržalke. Tam sa totiž vždy hrá mimoriadne ťažko, panuje tam náročné prostredie. Ak chceme ale hrať o prvé miesto a zbierať plusové body, musíme vyhrávať aj vonku.
Ako to teda dopadne?
Čo si pamätám, v Trnave sme ešte nevyhrali. Myslím si, že teraz to dokážeme a vyhráme. V Petržalke to bude, ako som už spomínal, ťažší zápas a osobne by som bol spokojný aj s remízou.
V posledných zápasoch ste nenastupovali v základnej zostave. Zmení sa na tom niečo?
Myslím si, že nie a v Trnave sa opäť do základu nedostanem. Začali sme totiž hrať na štyroch záložníkov, pričom dvaja strední sú defenzívni. Tomu, že nenastúpim, nasvedčoval aj prípravný zápas proti Prievidzi, v ktorom som sa na ihrisko dostal až v druhom polčase.
Ste s takouto pozíciou spokojný?
Samozrejme, že nie a mojou snahou je prebojovať sa do základnej zostavy. Zmluvy sú postavené tak, že ak hráč pravidelne hráva a nastupuje od začiatku, finančne si prilepší. Nejde však len o peniaze. Ja som v najlepšom futbalovom veku, a tak je samozrejmé, že chcem hrávať. V každom zápase, v ktorom nastúpim, musím dať do toho všetko.
Sledovali ste reprezentačný zápas. Ako hodnotíte vystúpenia Slovenska proti Lotyšsku?
Veľmi dobre. Som veľmi rád, že sa po dobrom výkone podarilo vyhrať. Po prvom polčase som však bol pesimista. Mal som totiž stále pred očami, ako Lotyši desiati bránili na Euro. Rozhodlo však veľmi dobré striedanie trénera Galisa a chlapci predviedli neskutočný zápas. Som rád, že futbalový národ začína viac žiť. Jeseň bola vynikajúca a my cez zimu popracujeme na tom, aby jar bola ešte lepšia. Aby ľudia na futbal začali chodiť vo väčšom počte nielen na reprezentačnej, ale aj na klubovej úrovni.