Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Bezkrvný výkon - prvá domáca prehra

HKm Dynamax Nitra – MsHK Žilina 5:4 (3:2, 0:0, 2:2). Góly: 1. G. Saliji (Kollár, Ľ. Kolník), 4. Mihálik (Podstavek, Socha), 5. Ľ. Kolník (Kollár, G. Saliji), 41. Čacho (M. Štefanka, Poljaček), 51. Ľ. Kolník (G. Saliji, J. Kováčik) – 11. Beran (Kontšek, L

HKm Dynamax Nitra – MsHK Žilina 5:4 (3:2, 0:0, 2:2).
Góly: 1. G. Saliji (Kollár, Ľ. Kolník), 4. Mihálik (Podstavek, Socha), 5. Ľ. Kolník (Kollár, G. Saliji), 41. Čacho (M. Štefanka, Poljaček), 51. Ľ. Kolník (G. Saliji, J. Kováčik) – 11. Beran (Kontšek, Lažo), 16. Kontšek (Lažo, Dlouhý), 41. Búřil (Dlouhý, Lažo), 45. Gálik (Rešetka). Vylúčenia: 5:7. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Baluška, 3145 divákov.

MsHK: Šimonovič (5. M. Laco) – Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Ondrej – Lažo, Beran, Kontšek – Krajči, Rehák, V. Král – Petrovický, Húževka, Gálik – Oravec, Troliga.
Nitra mala raketový vstup do stretnutia, keď už po piatich minútach viedla 3:0. Hostia potom prestriedali brankárov, a keďže domáci poľavili v aktivite, začala sa karta obracať. Najskôr sa po spätnej prihrávke Kontšeka presadil Beran a po podobnej akcii sa o chvíľu presne trafil aj kapitán vlkov. Po bezgólovej druhej časti sa Žilinčanom podarilo hneď v úvode tej tretej vyrovnať Búřilovou strelou od modrej, vzápätí však Čacho poslal domácich opäť do vedenia. O ďalšie vyrovnanie sa postaral po chybe brankára Račka Gálik, posledné slovo mal však veterán Nitry Ľ. Kolník, ktorý v 51. min. strelou spomedzi kruhov rozhodol o výhre domácich.
Milan Hovorka, MsHK: Bolo to stretnutie plné zvratov. Rozhodol vydarený nástup domácich, hoci sme sa na ich úvodný tlak pripravovali dva dni. Mrzia ma zranenia viacerých hráčov.
Ostatné výsledky 6. kola: Slovan – Trenčín 0:5, Dubnica – Košice 2:7, L. Mikuláš – Skalica 4:0, Zvolen – Poprad 4:1. Michal Kolárik

MsHK Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).
Góly: 36. Rešetka (Kontšek, Lažo), 59. Beran (Lažo, Kontšek) – 7. Kriška (Plch). Vylúčenia: 5:6, navyše Rehák 10 minút. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: J. Konc, 1 326 divákov.

MsHK: Šimonovič – Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Ondrej – Lažo, Beran, Kontšek – Petrovický, Rehák, Krajči – Oravec, Húževka, Gálik – Troliga, Kotlárik.
V krajskom derby od začiatku víťazila defenzíva. Už v 1. min. síce korčuľoval sám na Laca Kontšek, ale nedal. Trest za nepremenenú šancu sa pre Žilinčanov dostavil v 7. min., keď z trestnej lavice naskočil na ľadovú plochu Kriška, puk mu na modrú čiaru posunul Plch a samostatný nájazd strelou pod hornú žrď bezpečne premenil. Vyrovnať sa vlkom podarilo až v 36. min., keď po peknej kombinačnej akcii v presilovej hre do prázdnej brány zakončil Rešetka. V polovici poslednej tretiny vyrobili domáci pred Lacom závar, Oravcovu strelu však hosťujúci brankár vyrazil. Domácim vyšiel záver priemerného zápasu, v ktorom Liptákov pritlačili a dve minúty pred koncom strelil víťazný gól Beran po peknej Lažovej prihrávke spoza brány.
Milan Hovorka, MsHK: Diváci videli dramatické stretnutie a som rád, že so šťastným koncom pre nás. Súper hral veľmi disciplinovane a dobre bránil. Túžba po víťazstve nás hnala k tomu, aby sme zápas v závere rozhodli v náš prospech. Súper mal dnes rýchlych útočníkov, ktorí neustále hrozili a tak sme aj dostali prvý gól.
Ostatné výsledky 7. kola: Trenčín – Zvolen 1:4, Poprad – Dubnica 2:0, Košice – Nitra 3:2, Skalica – Slovan 2:3. Michal Filek

MsHK Žilina – HC Košice 0:4 (0:1, 0:0, 0:3).
Góly: 2. Bicek (Nagy), 49. Jenčík (Bulík), 59. Štrbák (Vantroba, Nagy),
60. Kroták (Kmiť, Sabol) Vylúčenia: 5:6, navyše Krajči 10 min. nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Lokšík, 2077 divákov.

MsHK: Šimonovič – Búřil, Dlouhý, Kusovský, Ondrej, Cebák, Rešetka, Kolba, Škorvánek, – Lažo, Beran, Kontšek –Rehák, Gron, Krajči – Petrovický, Húževka, Gálik – Troliga, Oravec.
V prvej šanci sa síce ocitli domáci Gron s Rehákom, z následného protiútoku však Šimonovič naletel na fintu Nagyovi a pred Bicekom už stála iba odkrytá bránka. Žilinčanom v celom stretnutí chýbal v akciách moment prekvapenia, vo viacerých presilovkách nevyslali na Petríka ani poriadnu strelu a môžu ďakovať výbornému Šimonovičovi, že prehrali len o štyri góly. Žilinský gólman odolal síce viacerým nájazdom hostí, v 49. min. však dorazil skackajúci puk do siete junior Jenčík a bolo rozhodnuté. Vlci sa síce v tretej tretine častejšie dostávali do šancí, tie však Petrík spoľahlivo kryl. V závere sa východniari trafili presne ešte dvakrát a zavŕšili tak svoje zaslúžené víťazstvo pod Dubňom.
Milan Hovorka, MsHK: Výsledok 0:4 nezodpovedá predvedenej hre. Do stavu 0:1 bolo stretnutie vyrovnané. Druhý gól sme si však dali prakticky sami a po treťom už bolo rozhodnuté.
Ostatné výsledky 8. kola: Nitra – Poprad 0:0, Dubnica – Trenčín 1:8,
L. Mikuláš – Slovan 1:8, Zvolen – Skalica 7:4.
Najbližšie zápasy MsHK: piatok, 8. októbra: Poprad – Žilina, nedeľa, 10. októbra: Trenčín – Žilina.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 757

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

19 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.