Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Do tabuľky strelcov sa zapísali aj brankári

I. trieda Bytčica si aj napriek prehre v Dlhom Poli udržala prvé miesto v tabuľke, rovnaký počet bodov však majú ďalšie dve mužstvá. Raritou piateho kola I. triedy ObFZ Žilina sú tri góly, ktoré dávali brankári z pokutových kopov. Dva zbyňovský Stráňanek

Bytčica si aj napriek prehre v Dlhom Poli udržala prvé miesto v tabuľke, rovnaký počet bodov však majú ďalšie dve mužstvá. Raritou piateho kola I. triedy ObFZ Žilina sú tri góly, ktoré dávali brankári z pokutových kopov. Dva zbyňovský Stráňanek, tretí pridal Mahút z Turia.
Zádubnie – Zbyňov 2:5 (1:2). 10. Jankula, 65. Majer - 20., 65., 85. Jánošík, 35., 56. Stráňanek (oba z po-
kutového kopu). Hostia hrali so zabezpečenou obranou a na rýchle protiútoky, z toho sa im podarilo vyťažiť aj víťazstvo. R Mackovčin, 90. ZÁDUBNIE: Ľ. Heiser - Gašpierik, Holeš, Studník, Majerčík, Hošták, Januš (46. Minich), Sucháň (63. Majer), Talafa (70. Frátrik), Jankula, Heiser. ZBYŇOV: Stráňanek - Barčiak, Dolník, Miškovský, R. Urík, P. Jánošík, Gažúr, Mišiak, M. Urík, Jamečný, Martinka.
Kotešová – Rajecké Teplice-Konská 3:0 (1:0). 11., 85. Kendy, 48. Urban. Domáci mali dobrý nástup, ktorý vyjadrili aj vedúcim gólom už v 11. minúte. Ďalší priebeh bol vcelku vyrovnaný, domáci si vypracovali asi dve šance, ale nepremenili. V 42. min. to bol hráč hostí Repkovský, ktorý mohol vyrovnať, keď sa ocitol sám pred brankárom na jedenástke, ale prestrelil. Do druhého polčasu domáci nastúpili s veľkým tlakom, ktorý korunovali v 48. min. ďalším gólom. Čerešničkou na torte bol tretí gól Kendyho, ktorý vymietol šibenicu brány hostí. R Oravec, 100. KOTEŠOVÁ: Frolo - Václavík, Košík, Mikulík (80. Šukala), B. Bujný, Urban, Gašperec (70. Hranica), Galovič, Lacek, M. Bujný, Kendy. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Sibyla (46. Čulík), Šramo, Repkovský, Blahušiak, Pleva, L. Baránek, Úkrop, Sopko, Zigo (80. O. Baránek), Ružička (70. Murárik).
Dlhé Pole – Bytčica 2:0 (1:0). 32. Dzúrik (z pokutového kopu), 66. Adamík. Domáci hrali agresívnejší futbal, mali lepší štart na loptu, využívali protiútoky k rýchlym brejkom. Brankár hostí však všetko výborne vychytal. R Bugáň, 120. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer, M. Feranec, Šušlík, P. Fuljer (73. Marenčák), Šimulák, K. Feranec, Adamík, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik. BYTČICA: Malich - Kudla, Dubovec, M. Zuziak, Ľ. Zuziak, Štaffen, Dietrich, Baleja, Repkovský, Mintál, Klobucký.
Závodie – Turie 3:2 (3:2). 20. Kučera, 30. Bronček, 44. Mahút (z pokutového kopu) - 25. Špagľa, 33. M. Tandara. Výborné, bojovné stretnutie, najmä v prvom polčase. Domáci inkasovali po hrubých chybách
v obrane a rozhodujúci, tretí gól dal z pokutového kopu brankár Mahút. R Kúdelka, 200. ZÁVODIE: Mahút - Mára, Hruboška, Špánik, Mitringa, Židek, Mišúr, Kučera (65. Randík), Gamboš, Ftorek (60. Šoška), Bronček. TURIE: Mičky - G. Chovanec, Valíček, M. Tandara, Kúdelka, Machyna, Tvrdý (60. I. Chupáň), D. Tandara, Manga, Pirošík (60. Knapec), Špagľa.
Bánová B-Brezany – Rašov 4:1 (1:0).
20. Pranda, 55., 65., 80. Červený (za domácich).
R Hruboš. BÁNOVÁ B-BREZANY: Petrík - Kadík, Štaffen, Kosa, Ďuratný, Švík, Hýll, Mariniak, Červený, Hudec, Zavadzan. RAŠOV: Čupec - M. Kadáček, Michálek, Buňo, Križňan, Slaninka, Tretinár, Vrábel, P. Baláž ml. Lacko, R. Kadáček.
Hrabové – Nezbudská Lúčka 0:2
(0:0). Domáci v prvom polčase nevyužili vyložené príležitosti, trikrát nastrelili žrď. Hostia v druhom polčase využili dve chyby domácej obrany a roz-
hodli. R Bariak, 150. HRABOVÉ: Bunta - Remeš, J. Sedlák, M. Sedliak, J. Sedliak, Hrobárik, J. Gajdošík ml., Šimon (60. M. Sedlák), Rástočný, R. Gajdošík, M. Hrabovský (46. Rybárik). NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Ľ. Kubo, Michal Ondráš, M. Samec, P. Samec, R. Kubo, E. Kubo, Krivko, Miroslav Ondráš, Cigánik, V. Samec (80. P. Samec).
Hlboké – Višňové 2:3 (1:1). 35., 75. Puchoň (za domácich). V Hlbokom sa hralo od začiatku veľmi nervózne, domáci si síce šance vypracovali, ale nedokázali ich premeniť a využiť.
K nervozite prispel aj výkon čiarového rozhodcu. R Hôrecký, 100. HLBOKÉ: A. Blaško - D. Konečný, A. Adamov, Zaduban, P. Adamov, Krajíček, Puchoň, L. Blaško, Kutnár, V. Konečný, Zátek. VIŠŇOVÉ: R. Martinka - Šimko, J. Husárik, D. Strelička, M. Husárik, Laš, Valica, Franček, Vojtyla, Gaško, M. Stromček. )
1. Bytčica 5 3 1 1 16:6 10
2. Kotešová 5 3 1 1 12:7 10
3. Nezbudská Lúčka5 3 1 1 9:4 10
4. Raj. Teplice-Konská5 3 0 2 7:8 9
5. Dlhé Pole 5 3 0 2 7:8 9
6. Višňové 5 2 2 1 10:8 8
7. Bánová B-Brezany5 2 2 1 12:11 8
8. Zbyňov 5 2 1 2 12:17 7