Hostia uhrali len jediný bod

V. liga Varín – Oščadnica 1:0 (0:0), 70. M. Zimen. Zápas sa začal v pomerne slušnom tempe. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Šance si v úvode nevypracovalo žiadne mužstvo až na strelu Ticháka, ktorá preletela len tesne okolo pravej žrde.

V. liga
Varín – Oščadnica 1:0 (0:0), 70. M. Zimen.
Zápas sa začal v pomerne slušnom tempe. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Šance si v úvode nevypracovalo žiadne mužstvo až na strelu Ticháka, ktorá preletela len tesne okolo pravej žrde. V 35. min. sa hostia dostali do príležitosti, keď Kopera hlavičkoval nad bránu domáceho Fogadu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci i hostia sa pokúšali nakloniť misky váh na svoju stranu. V 65. min. sa dostal do prieniku Brežný, ale v poslednej chvíli mu loptu odkopol hosťujúci Zemaník. O päť minút neskôr sa domáci mohli tešiť z úvodného gólu. Unikajúci hráč Tichák bol na šestnástke faulovaný a center po priamom kope domácich hlavou premenil M. Zimen. Hosťom na vyrovnanie už neostalo veľa síl a v samom závere mohli Varínčania pridať druhý úspech, no trafili iba do brvna. R Močiliak, 200. VARÍN: Fogada – Nemček, M. Zimen, Repkovský, R. Zimen (34. Gazdík), P. Tichák, Trnovec, M. Tichák (75. Turský), Lopušan, Brežný, I. Tichák. OŠČADNICA: Pazdera – Kuljovský, Zemaník, Minár, Brisuda, Kolembus V. (72. P. Maják), Macášek, Krella, J. Kučák (87. J. Škola), Kopera, V. Kučák.
Rajec – Rosina 1:1 (1:1), 35. M. Paulíny – 10. Rác.
Domáci začali svižne a prvú šancu si vypracovali už v 5. min., ale zakončili ju neúspešne. Už v 10. min. sa hostia tešili z úvodného gólu, keď sa po chybe v domácej obrane dostal k lopte Rác, ktorý sa nemýlil a skóroval. Domáci po góle pritvrdili a zavelili do útoku. V 25. min. mali obrovskú šancu, ale nedokázali prekonať dobre chytajúceho Holiša.
O 10 minút neskôr sa Rajčania dočkali, keď hlavičkou vyrovnal Paulíny. Do prestávky mali domáci ešte ďalšie šance na skórovanie, no nevyužili ich. V druhom polčase prebrali futbalisti Rajca iniciatívu a snažili sa dať vedúci gól. Na konci každej ich akcie však stál dobre chytajúci Holiš. V nervóznom stretnutí postupne zahodili šance Rác, Pekar a Veselý. Na druhej strane nedokázal premeniť obrovskú príležitosť Ondák, ktorý v päťke trafil iba do domáceho gólmana. V samom závere sa ešte nechal vylúčiť po dvoch žltých kartách hosťujúci Kudla. R: Droppa, 150. RAJEC: Petráš – A. Paulíny, Šimkulič, Mazák Vojtek, Kalina, Veselý (85. Bujný), Šupka, Strhár, J. Pekara (63. Krajčoviech), M. Pekara (24. M. Paulíny). ROSINA: Holiš – Timkanič, Adamčík, Lisík, Ciba, Smieško, Hodas, Kaper (70. Kais), Ondák, Kudla, Rác (46. Varinčiak).
Predmier – Teplička 1:0 (1:0), 6. Minárik. Vo vyrovnanom stretnutí sa rozhodlo hneď v úvode. Po krásnej krížnej strele z pravej strany otvoril skóre v 6. min. Daniel Minárik. Domáci sa po strelenom góle uspokojili a nechávali súperovi viac priestoru, ktorý to však nevyužil. Hralo sa viac medzi šestnástkami, pričom hostia si vytvorili dobré gólové príležitosti, ale hráčov Tepličky vychytal domáci gólman Uríček. R Farský, 160. PREDMIER: Uríček – Bajza, Čička, I. Sluka, Tomaník, Minárik, Nedeljak, Danížek, Kopásek, Chlebek, Š. Sluka. Striedali: Šukala, Chvalník. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Králik, Vydra, Lisko, Š. Adamus, Slota, Mintál, Kysela, Kopas, Poliak. Striedali: Šmida, Hulka.
Trnové – Strečno 2:1 (1:0), 30. Machyna, 55. Daníšek – 75. Bičan. V Trnovom sa hral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Prvú štvrťhodinu sa mužstvá iba oťukávali. Skóre zápasu otvoril po polhodine hry krásnou strelou pod brvno domáci Machyna. V 55. min. sa po peknej individuálnej akcii presadil domáci Danížek, keď obišiel brankára a skóroval do prázdnej brány. Hostia sa aj naďalej snažili urobiť niečo so zápasom, no gólovo sa presadili až v 75. min. Bičan sa predral cez dvoch obrancov a strelou povedľa brankára vykresal iskierku nádeje. Strečno mohlo do konca zápasu ešte vyrovnať, ale svoje šance jeho hráči zakončovali mimo bránu hostí. R Škvarek, 220. TRNOVÉ: Turčan – Hudec (75. Martinec), Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Taváč, Kuba (64. Holeša), Tlacháč, Daníšek, Machyna (80. Blanár).
STREČNO: Tavač – F. Oberta (70. Obešla), Fraško, Kadáši, P. Oberta, Žigmund, P. Sokolovský, Bičan, R. Sokolovský (40. Hanuliak), Mahut, M. Fraško.
Stará Bystrica - Skalité 2:1 (1:1), 26. a 68. Ľ. Faktor - 6. Majchrák. Kysucké derby sa hralo vo vysokom tempe. Hostia neprišli brániť, hrali ofenzívný futbal a v 6. min. ich dostal Majchrák do vedenia. Domácich to nezlomilo a v 26. min. Ľ. Faktor vymietol Tatarkovi ľavý horný roh. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom vyhrať, čakali ale až do 68. min., kedy Kolembus našiel opäť Faktora, ktorý hlavou poslal domácich do vedenia. Skaličania sa síce ešte snažili zvrátiť výsledok, no cenné body zostali doma. R Puška, 300, ŽK: Griga, Praženica, Dubovický – Gavlas.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Králik, P. Dubovický, M. Griga (78. Šumský), L. Kolembus, Praženica, Prišč (65. P. Faktor), Štrba (50. Lipták), M. Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík. SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, Sidora (66. R. Časnocha), Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký, Majchrák, Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula.
Kysucké Nové Mesto B – Makov 2:0
(1:0), 15. Lisko, 71. Vlček. Od prvej minúty sa domáci, vedomí si predchadzajúcich výsledkov, pustili do súpera vo veľkom nasadení a už v 3. min. obranca hostí vykopával Liskovú strelu z brankovej čiary. Kysučania mali hru na prekvapenie stále pod kontrolou a bola len otázka času, kedy vsietia gól. V 15. min. Šojčák pristavil loptu Liskovi a ten pohodlne skóroval. Ani tento gól neprebudil Makov. Domáci tlačili a udávali tempo zápasu. V druhom polčase úplne ovládli hru. V 68. min. nadherná strela Vlčeka z 30 m opečiatkovala spojnicu Tomanovej brány. V 70. min. domáci zahrávali priamy kop, ľahká strela školácky vypadla Tomanovi z rúk a Vlček pohodlne doťukol. R Šedík, 50, ŽK: Toka, Frollo, Vlček.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Brišš – Židek, Rajtek, Frollo, Janec, Toka, Vlček (83. P. Janec), Mar. Lisko (82. Valiašek), Mir. Lisko, Holáň, S. Lisko (90. Ondrušek). MAKOV: Toman – Bogáň, Pavelka, Mlakyta, R. Sojčák, Banetka – Kubošný (58. Kubinec), Baláž (63. Papaj), Planeta – Barčák, Myhailov.
Raková – Belá 3:0 (3:0), 33. Šperka, 41. a 45. M. Badžgoň. Prvý polčas začal obojstranne opatrne. Hostia sa v 7. min. dostali do akcie, ktorú však nezakončili gólom, vzápätí nepresne odpovedal Badžgoň, a v 28. min. strelu Jarábka brankár Belej kryl. V 33. min. ale Šperka krížnou strelou otvoril skóre. Domáci pokračovali v aktívnej hre a pred prestávkou Badžgoň dvoma gólmi do šatne zvyšoval na 3:0. V druhom polčase domáci kontrolovali hru, hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, ale bez efektu. R Jacko, 200, ŽK: Korenčík. ČK: Vrábel.
RAKOVÁ: Kajánek - Š. Jarábek (86. Kotula), Poliak, Majerík, Šupolík, J. Badžgoň, Repák (83. Brošš), R. Jarábek, Šperka (73. Olšiak), M. Badžgoň, Čačurák. BELÁ: Hurta – Ševčík, M. Sedúch, Šipčiak, Hazda, P. Seduch, Ondráš, Vrábeľ, Laščiak, Peťko, Kuťo.
1. Varín 5 4 1 0 13:1 13
2. S. Bystrica 5 3 1 1 10:8 10
3. Makov 5 3 0 2 9:8 9
4. Skalité 5 2 1 2 15:7 7
5. Rajec 5 2 1 2 8:7 7
6. Raková 5 2 1 2 8:8 7
7. Oščadnica 5 2 1 2 5:5 7