Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Stráňavy „pukli“ doma s Valčou

IV. liga L. Lúčka – D. Hričov 4:1 (2:1), 20. Kaštan, 35. Košša, 59. Drahno, 70. Polaček – 30. Širo. Ako prvý sa vedenia ujal domáci nováčik, keď Kaštan strelou z priameho kopu prekopol múr súpera. Hostia o 10 min. nato však po rohovom kope a následnej hl

IV. liga
L. Lúčka – D. Hričov 4:1 (2:1), 20. Kaštan, 35. Košša, 59. Drahno, 70. Polaček – 30. Širo. Ako prvý sa vedenia ujal domáci nováčik, keď Kaštan strelou z priameho kopu prekopol múr súpera. Hostia o 10 min. nato však po rohovom kope a následnej hlavičke Šira vyrovnali a niekoľko minút neskôr strelili druhý gól, ktorý však rozhodca Hnilica neuznal. Domácich potom upokojil gól Koššu, ktorého strela z priameho kopu z asi 30-tich metrov sa od pravej žrde Kurotovej brány odrazila do siete. Po zmene strán sa hra nováčika zlepšila a v 59. min. premenil svoj prvý dotyk s loptou na ďalší gól Drahno, keď dorazil do siete Kudlovu strelu spoza 16-tky. O posledný zápis do listiny strelcov sa postaral v 70. min. Polaček, ktorý po vyšachovaní obrany z hranice 16-tky preloboval Kurotu. V samom závere mohli hostia z penalty aspoň znížiť, ale Kabaštovu strelu Tavač vyrazil. R Hnilica, 250, ŽK: Dančík. L. LÚČKA: Tavač – Dančík, Košša, Mikunda, Štaffen, Čupka, Polaček (70. Turian), Hulin (57. Drahno), Kaštan (80. Belan), Kudla, Šupina. D.HRIČOV: Kurota – Ďuratný, Rakučák, J. Capanda (77. Sobola), Širo, Kabašta, J. Galbavý, V. Galbavý (64. R. Capanda), Červenec, Kahát (46. Randík), Paták.
Stráňavy – Valča 1:2 (0:1), 90. Podhradský (11m) – 22. Horváth, 68. Vitek. V 22. min. pred 16-tkou posunul Václavík loptu Horváthovi a ten otvoril skóre. V druhom polčase poistil vedenie hostí Vitek, ktorému sa otvoril pred 16-tkou priestor a skákajúca lopta z jeho kopačky preskočila domáceho brankára. Hostia ponúkli v záverečnej minúte Stráňavcom možnosť streliť aspoň čestný úspech, keď po zlom vykopnutí od brány zastavil domáceho hráča gólman Veselovský iba za cenu pokutového kopu, ktorý Podhradský premenil. R Halfar, 200, ŽK: Bukovčan – Veselovský.
Trebostovo – Bánová 4:3 (0:3), 65. a 88. Marguš, 52. L. Lukášik (11m), 72. R. Lukášik – 20. Sluka, 32. Charbuliak, 44. Frátrik. Už v 2. min išiel pod sprchy Bánovčan Ďuratný, ktorý zbytočne oplácal kopnutie od R. Lukášika a rozhodca Bencúr mu na pokyn svojho asistenta ukázal červenú kartu. Hostí to však nezlomilo a už v 20. min. sa proti Kollárovi presadil v 16-tke Sluka. Do polčasu sa ešte trafili presne z diaľky Charbuliak a z priameho kopu aj Frátrik. Stiahnutie Podmanického v 16-tke domácich v 43. min. si rozhodca Bencúr nevšimol, a tak išli hostia do kabín iba s trojgólovým náskokom. Ten ich však ukolísal a z jasného zápasu sa pre nich stal infarktový. V 52. min. premenil L. Lukášik penaltu a domáci sa chytili ponúknutej slamky. Po góle Marguša doslova z nemožného uhla a vyrovnaní R. Lukášika, ktorému pomohol hrúbkou stopér Bánovej, strhol v 88. min. víťazstvo na stranu Trebostova svojim druhým gólom v stretnutí Marguš po ofsajdom zaváňajúcej akcii. Hosťom tak utieklo víťazstvo pomedzi prsty, aj keď na zmŕtvychstaní domácich v 2. polčase má svoj podiel aj rozhodcovská trojica. R Bencúr, 200, ŽK: J. Lukášik, Bizik, Zrník – Dan. Pecko, Bohyník. ČK: 2. Ďuratný. TREBOSTOVO: Kollár (46. Ziman) – Žila (38. Smutný), Bizik, Thomka, Porubčanský (81. Meliš), L. Lukášik, Zrník, J. Lukášik, Marguš, Rutkay, R. Lukášik. BÁNOVÁ: Adamčík – Charbuliak (68. Dom. Pecko), Kubovich, Stalmašek, Ďuratný, Bohyník, Dan. Pecko, Ďurica, Frátrik, Sluka, Podmanický.
Tvrdošín - Rudinská 1:3 (0:2), 2. Súkeník, 44. a 70. Seduch.
Zápas od začiatku prebiehal v réžii hostí, už v 2. min. Súkeník prekonal domáceho brankára. Tvrdošín aj naďalej pôsobil ustráchaným dojmom, ale Rudinčania sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Rozhodca v 30. min. odpustil domácim červenú kartu. Príležitosť skórovať mal Sedúch, Šajnoha a Súkeník. Snaha hostí bola korunovaná až minútu pred koncom polčasu Seduchovou strelou. Po obrátke sa očakával tlak domácich, ktorí ale neprichádzal, a tak hostia do tretice udreli, gól po nádhernej akcii strelil opäť Seduch. Rudinčania sa potom uspokojili, čo v 80. min. využili domáci na zníženie. R Cyprich, 500, ŽK: Jančiga. RUDINSKÁ: R. Malík – Gašinec (45. Kravec), Kotrč, Záhradník, Jančiga (75. P. Malík), Zuziak (70. Závodník), Seduch, Ryboň, Brodňan - Šajnoha, Súkeník.
Krásno nad Kysucou – Nižná 0:0. V prvom polčase sa hral svižný futbal, no bez gólového efektu. V 24. min. Kasaj kopal trestný kop spoza 16-tky, jeho strelu ale brankár Nižnej vyrazil. Hostia mali možnosť skórovať v 29. min., ale Žák trafil vedľa. Podobne tomu bolo aj v 36. min., keď nižnianský Šiška prestrelil bránu, v 40. min. aj domáci Timek strieľal tesne nad. V 66. min. urobili domáci závar pred bránou súpera - lopta po strele Kasaja poskakovala na bránkovej čiare, ale nepodarilo sa ju dotlačiť do brány. V závere mali obe mužstvá ďalšie šance, ktoré nepremenili, a tak skončil zápas deľbou bodov. R Vojtek, 100, ŽK: Kosneľ.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Vaňovec (65. Labák), Chlebek, Švábik, Šadlák, Kubica, Gábor, Timek, Zjavka, Kasaj, Kopásek.
Ostatné výsledky: Námestovo – Martin 2:0 (1:0), P. Vrábel, Siman, T. Štiavnička – Lisková 6:0 (2:0) Struhár 2, Ociepka 2, Gregor, Petrák.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.