Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Kysučania čakajú na prvý bod

V. liga Strečno – Predmier 3:2 (2:1), 5. a 43. R. Sokolovský, 90. P. Sokolovský – 18. Š. Sluka, 66. Chlebek. Strečno začalo útočiť ako prvé, keď sa už v 5. min. ujalo vedenia. Po centri Kána dorazil loptu za Uríčkov chrbát R. Sokolovský.

V. liga
Strečno – Predmier 3:2 (2:1), 5. a 43. R. Sokolovský, 90. P. Sokolovský – 18. Š. Sluka, 66. Chlebek.
Strečno začalo útočiť ako prvé, keď sa už v 5. min. ujalo vedenia. Po centri Kána dorazil loptu za Uríčkov chrbát R. Sokolovský. Po zaspatom úvode sa začali preberať i hostia. V 18. min. hostia zvýšili aktivitu a to sa im vyplatilo. Po peknej spolupráci v strede poľa trafil azda z 20-tich metrov Š. Sluka do šibenice. Hra sa mierne upokojila a hralo sa najmä v strede ihriska. V 43. min. sa domáci priaznivci dočkali druhého gólu. Po samostatnom prieniku hosťujúcou obranou sa dostal R. Sokolovský pred brankára a povedľa gólmana poslal loptu do siete. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale v dobrých šanciach zaváhali. V 60. min. predmierski futbalisti vyrovnali zásluhou Chlebeka, ktorý prekvapil brankára Hrušku. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí remízou, tak v 90. min. pred bránou hostí v skrumáži tiel sa najlepšie z orientoval P. Sokolovský a pätičkou prekonal Uríčka. R:Holeša, 150.
STREČNO: Hruška – Fraško, Kadáši, Žigmund, Melo (42. Oberta), Praták, P. Sokolovský, Bičan, R. Sokolovský, Kán, Kuša (65. Hanuliak). PREDMIER: Uríček – Brezničan (25. Čička), Bajza, I. Sluka, Tomaník, Chvaľnik, Danížek, Kopásek (70. Rentka), Chlebek, Š. Sluka, Šimunik.
Teplička – Raková 5:1 (2:1), 18. Adamus, 26. Krutý, 70. Mintál, 81. a 88. Kysela – 25. Jarábek.
Od úvodu sa hral obojstranne dobrý futbal. V 18. min. sa po chybe hostí dostal k lopte Adamus a nedal šancu brankárovi Rakovej. V 25. min. prišla odpoveď hostí v podobe vyrovnania. Po dobre kopnutom priamom kope trafil Jarábek. Ale hneď po rozohratí domáci zavelili do útoku, z čoho rezultoval druhý gól domácich zásluhou Krutého. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo. V druhom polčase domáci nenechali už nič na náhodu a jednoznačne prebrali iniciatívu. V 70. min. sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Mintál a hlavou zvýšil skóre v prospech Tepličky. V závere zápasu chceli hostia aspoň skorigovať nepriaznivý stav, ale to sa im nepodarilo a naopak ešte 2-krát inkasovali z kopačky Kyselu. Tepličania si zaslúženie vybojovali tri body. R Sitár, 100.
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Králik, Vidra, Lisko, Š. Adamus (80. Poliak), Slota, Mintál, Kysela, Kopas, Krutý (84. Mahut). RAKOVÁ: Nekoranec – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Kováčik (75. Majerík), Badžgoň, Šupolík, R. Jarábek, Šperka (46. Kotula), Šačurák, Olšiak (46. Repák).
Belá – Rajec 3:1 (2:0), 19. a 34. Šugár, 85. Laščiak – 48. Krajčoviech.
Obe mužstvá začali veľmi opatrne a úvodných 5 min. sa hralo ďaleko od šestnástok oboch mužstiev. Domáci v 7. min. pohrozili peknou akciou, na konci ktorej bol Laštiak, ktorý prestrelil bránu tesne nad. V 12. min. sa hostia dostali do príležitosti, ale Pekara trafil len do náruče Franeka. O 7 minút neskôr sa už domáci radovali, pretože Šugár prekonal bombou z blízka hosťujúceho brankára. Zhruba 10 minút sa potom hralo na polovici domácich. Ale hráči Belej to zvládli a z protiútoku mohli zvýšiť skóre. Lenže Šugár trafil len do brvna Petrášovej brány. V 34. min. po úniku Vrábla dostal k lopte Šugár a pohodlne zvýšil. V druhom polčase sa hrali len 3 minúty a hostia dokázali znížiť zásluhou Krajčoviecha. Hostia mohli aj vyrovnať, ale Pekara nastrelil len brvno. V 85. min. Šebík nacentroval po rohovom kope a domáci Laščiak spečatil skóre zápasu. R Lauček, 120.
BELÁ: Franek – M. Cedúch (85. P. Cedúch), Mihalčatin, Šebík, Kuťa (45. Ševčík), Hazda, Laščiak, Ondráš, Vrábeľ, Peťko, Šugár. RAJEC: Petráš – Bujný (45. Krajčoviech), Šimkulič, Mazák, Vojtek, Kalina, Veselý, Šupka, Strhár, J. Pekara (60. Jakubec), M. Pekara.
Rosina – Varín 0:0.
Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo na oboch stranách veľmi málo gólových príležitostí. Nad všetkými vyčnieval dobre chytajúci gólman hostí Fogada, ktorý zneškodnil niekoľko sľubných príležitostí Rosinčanov. Nakoniec gól nepadol, a tak sa zrodila zaslúžená remíza v pomere 0:0. R Čambora, 200.
ROSINA: Holiš – Adamčík, Timkanič, Hodas, Lisík, Smieško, Laurenčík (55. Kaper), M. Kopáč (65. Ciba), Rác (70. Kais), Ondák, Chupáň. VARÍN: Fogada – M. Zimen, Nemček, Repkovský, Prekop, Danihel (42. Tichák), Lopušan, Brežný, M. Tichák (42. R. Zimen), Trnovec, I. Tichák.
Skalité – Trnové 7:1 (3:0), 2. a 37. Chovaňák, 20. Čanecký, 52. Ľ. Mikula, 59. Majchrák, 63. Voška, 82. Onrušek - 78. Machiňa. Na domácej pôde sa Skaličania ukázali v najlepšom svetle. Už v 2. min. sa ujali vedenia gólom Chovaňáka a aj potom sa dobre rozbiehali, výsledkom čoho boli ďalšie dva góly. Po zmene strán Skalité absolútne ovládlo ihrisko, hralo sa len na bránu Trnového. Súperovi sa z jediného protiútoku podarilo skórovať, no po čestnom góle hostia opäť inkasovali. Domáci vyhrali zaslúžene rozdielom dvoch tried. R Čunderlík, 250, ŽK: Ondrušek – Filo, Kuba.
SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, Sidora, Sojka, Majchrák (80. M. Časnocha), Ondrušek, Čanecký, R. Časnocha (60. M. Serafín), Chovaniak (73. R. Mikula), Gavlas, Ľ. Mikula. TRNOVÉ: Turčan – Hudec (75. Martinec), Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Taváč, Kuba (64. Holeša), Tlacháč, Daníšek, Machyna (80. Blanár).
Makov - Stará Bystrica 4:2 (3:0), 7. Kubošný, 21. a 72. Planeta (11m), 30. Šustek – 42. Štrba, 48. Dubovický. Derby sa hralo pred slušným publikom a s futbalom slušnej úrovne. Hostia v prvom polčase ponúkli technický futbal, ale na ich škodu iba po šestnástku. Hneď v úvode skóroval Kolembus, ale rozhodca mu gól neuznal pre ofsajd. Domáci sa dobre pripravili, hrali jednoducho a pokryli kľúčových hráčov. Pri prvom góle Kubošný nedal Čmikovi šancu, druhý vsietil Planeta po Mlakytovom centri a tretí dal Šustek po ukážkovej akcii domáceho kolektívu. V tomto momente bola Stará Bystrica zrelá na vyšší prídel, ale v druhom polčase prišli hostia na ihrisko ako vymenení, čo ovplyvnil aj príchod Grigu. Hneď v 50. min. Štrba z priameho kopu znížil a v 58. min. Dubovický zblízka zasunul loptu za Tomanov chrbát na 3:2. Vyrovnanie viselo vo vzduchu, vyslobodenie pre domácich priniesla až 72. min., kedy po ruke Grigu rozhodol z penalty Planeta. R Gamboš, 300, ŽK: Matejčík, Šumský, Matejčík.
MAKOV: Toman – Bogáň, Sojčák, Banetka, Pavelka, – Kubošný (70. Kubšo), Mlakyta, Planeta, Baláž, - Myhailov, Šustek (88. V. Sojčák).
STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Dubovický, L. Kolembus, Griga, P. Matejčík (39. Králik), Ľ. Kolembus (46. M. Griga), Prišč, Štrba, Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík.
Oščadnica – Kysucké Nové Mesto B 2:0 (1:0), 30. Macašek (11m), 60. P. Lusňák. Na zápas diváci mohutne povzbudzovali domácich, a to malo jasnú prevahu. Hostia sa držali v úzadí a počas celého stretnutia iba bránili. Oščadnica viedla zaslúžene 2:0, hostia v 75. min. zahodili tutovú šancu. R Pagáč, 400, ŽK: Kolembus, Macášek – Valašek, Holáň, Šarlina.
OŠČADNICA: Pazdera – Kuljovský, Zemaník (79. Straka), Minár, Brisuda, Kolembus, Macášek, Krella, Kopera (62. Škola), Lusňák (85. Stehel), V. Kučák. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Andel – Lisko, Janec, Frollo, Židek, Valašiak (56. Ja. Šarlina), M. Lisko, Vlček, Holáň (46. J. Šarlina), Špiriak (82. Ondrušek), S. Lisko. 1. Varín 4 3 1 0 12:1 10
2. Makov 4 3 0 1 9:6 9
3. Skalité 4 2 1 1 14:5 7
4. Oščadnica 4 2 1 1 5:4 7
5. S. Bystrica 4 2 1 1 8:7 7
6. Teplička 4 2 0 2 8:6 6
7. Rajec 4 2 0 2 7:6 6
8. Belá 4 2 0 2 6:8 6
9. Strečno 4 2 0 2 7:10 6