Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Kysucký Lieskovec stále bez bodu, nováčik z Kubína deklasoval Bytču

III. liga KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – ŽILINA B 2:1 (0:1). Góly: 56. Pučala, 88. Genčúr - 34. Repáň. V úvode zápasu začali mužstvá veľmi opatrne a dokonale sa obsadzovali, pričom vyčkávali, kto spraví chybu, aby z nej dokázali vyťažiť.

III. liga
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – ŽILINA B 2:1 (0:1).
Góly: 56. Pučala, 88. Genčúr - 34. Repáň.
V úvode zápasu začali mužstvá veľmi opatrne a dokonale sa obsadzovali, pričom vyčkávali, kto spraví chybu, aby z nej dokázali vyťažiť.
V 26. min hostia sa začali prejavovať útočnejšie, ich útočná hra sa prejavila v snahe dosiahnuť gól. V 29. min Repáň prudkou strelou ohrozil Kuciaka, vzápätí Červenec. V 34. min. Repáň prekonal Kuciaka a dostal Žilinčanov do vedenia. V 40. min. mal možnosť Červenec, pozorný Kuciak jeho strelu bezpečne zneškodnil. V druhom polčase hra naberala na tempe, domáce mužstvo sa začalo dostávať do šestnástky hostí, tlak narastal a v 56. min Pučala dal vyrovnávajúci gól.
V 67. min. Gapova prudká strela tesne minula ľavú tyč žilinského Kuciaka. V týchto fázach hra mala rýchle tempo na oboch stranách, ale chýbalo presné zakončenie. V 88. min. sa domáce mužstvo dostalo do trestného územia hostí a Genčúr zabezpečil víťazstvo Kysučanov. ŽK: Molnár - Pecko. Rozhodoval Repa, 480 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Rastislav Vlček, Gapa (88. Horvát), Pavlus, Toka (46. Bočej), Radoslav Vlček, Kohút, Macek (46. Chovanec), Molnár, Genčúr, Pučala.
ŽILINA B: Kuciak - Mičica, Klapčík, Gavlák, Hubočan, Jamečný, Červenec, Radoslav Janiš (74. Igor Janiš), Trhančík (70. Tabačiar), Repáň, Pecko (63. Čepela).
Vladimír Psotný

LUČENEC - ČADCA 4:0 (2:0).
Góly: 11. a 36. Püspöky, 47. a 53. Doležal.
Domáci hráči podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. Hostia sa počas celých 90 minút prakticky do pokutového územia domácich nedostali a inkasované štyri góly, podľa priebehu hry a šancí, ktoré domáci pozahadzovali, je pre nich lichotivý stav. Strelcom prvých dvoch úspechov domácich bol Püspöky. Hneď po obrátke v 47. min. strelil tretí gól Doležal, ktorý si to zopakoval v 53. min. po ostreľovaní bránky Malíka nožničkami. ŽK: Rapi, Püspöky - Krištofík. ČK: Krištofík. Rozhodoval Ihring, 400 divákov.
ČADCA: Malík - Pavlík, Šimášek, Gončár (88. Roman), Krištofík, Kavuliak, Jaroš, Húska, Janščo (42. Sidora), Jarábek (42. Šulgan).
Vojtech Baláž

RAKYTOVCE – KYSUCKÝ LIESKOVEC 2:1 (2:0).
Góly: 33. Vigaš, 40. Jobko - 48. Sedliaček.
Už v prvej minúte si domáci vypracovali vyloženú príležitosť, no Fojtík sám pred bránou trafil do Jurčíka.
V ďalších minútach prevzali iniciatívu hostia, bez gólového efektu. Domácim sa nedarila finálna fáza až do 33. min., keď Fojtík z nepriameho kopu prehodil obranu hostí a Vigaš hlavou otvoril skóre. V 41. min. domáci predviedli vynikajúcu akciu, keď Vigaš posunul na Fojtíka, ten z prvej preniesol na Jobka, ktorý ľavou nohou prestrelil pod Jurčíkove brvno na 2:0. Hostia do druhého polčasu na domácich vybehli zostra a hneď v 48. min., po chybe domácej obrany Sedliaček znížil na 2:1. Aj nasledujúce minúty patrili v strede ihriska hosťujúcim hráčom, no do šance sa dostali naopak v 72. min. domáci, keď Fojtík po druhýkrát v zápase sa dostal sám pred Jurčíka, no opäť trestuhodne zahodil. O dve minúty na to Štelcl sám trafil len hosťujúceho hráča. Do konca zápasu sa stav už nezmenil, aj keď hostia sa snažili nad mieru, domáce mužstvo na góly neprevýšili. ŽK: Hurík - Baláž, Matúš, Vojvoda, Sedliaček. Rozhodoval Fajčík, 210 divákov.
KYS. LIESKOVEC: Jurčík - Blahuta, Hornák, Matúš, Dančík, Vojvoda, Šuty (42. Škorík) (87. Trnovec), Gálik, Sedliaček, Sýkora, Baláž.
Jozef Kvasna

DOLNÝ KUBÍN – BYTČA 3:0 (2:0).
Góly: 22. Bača, 42. Janky, 90. Pádych.
Od začiatku zápasu sa obidve mužstvá oťukávali, čakali jeden na druhého, kto dačo vymyslí. Obranca hostí vystrašil svojho brankára, ale ten vyrazil na roh. Domáci sa ujali vedenia v 22. min. Bačom po peknej akcii Dzúrika a Jankyho. Do konca polčasu domáci predvádzali veľmi pekný kombinačný futbal a
v 42. min. zvýšili na 2:0, keď Kubáni sa zbavil obrancu a prihral Jankymu, ktorý loptu dorazil do brány. V druhom polčase sa hostia zlepšili, mali viac z hry, ale domáca obrana na čele
s brankárom nedovolila streliť hosťom gól. Oravci ku koncu zápasu podnikali rýchle protiútoky a v 90. min zavŕšili skóre na 3:0, keď Pádych vyhral súboj s brankárom hostí. Ľudia odchádzali spokojní nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou obidvoch mužstiev. ŽK: Plančo, Halák, Janky, Gajdošík - Zatek, Ďurdík, Bujný. Rozhodoval Šulek, 600 divákov.
BYTČA: Klec (45. Hájek) - Raždík, Zatek, Ďrurdík, Klimín, Chrenko, Čikota, Šelmek, Bujný (45. Takáč), Beneš (55. Trnovec), Gajdošík Martin.
OSTATNÉ VÝSLEDKY
Zvolen - Dukla B. Bystrica B 1:0 (0:0). 59. Banski. Žiar nad Hronom - Ružomberok B 0:1 (0:1). 45.+ Baran. Turčianske Teplice - L. Mikuláš 2:1 (1:0). 32. Privitzer, 51. Letrik – 62. Pitoňák (11 m). Podbrezová B - Revúca 1:1 (1:0). 32. Rusko – 71. Putera.

1. D. Kubín 4 3 1 0 14:2 10
2. Ružomberok B 3 3 0 0 9:2 9
3. Lučenec 4 2 2 0 8:3 8
4. Zvolen 4 2 1 1 6:3 7
4. Žilina B 4 2 1 1 6:3 7
6. Rakytovce 4 2 1 1 7:4 7
7. Žiar n/H 4 2 1 1 4:3 7
8. K. N. M. 4 2 1 1 5:6 7