Lieskovec prehral v Turčianskych Tepliciach, Bytčania pricestovali zo Žiaru s bodom

III. liga

K. N. MESTO - B. BYSTRICA B 1:1 (1:1) Góly: 34. Genčúr - 12. Urgela.

III. liga
K. N. MESTO - B. BYSTRICA B
1:1 (1:1)
Góly: 34. Genčúr - 12. Urgela.
Hneď v úvode zápasu sa obidve mužstvá snažili strhnúť hru na svoju stranu. Čiastočne sa to Kysučanom darilo, keď už v 7. min. Gončúr obohral obranu hostí a prudkou strelu ohrozil brankára Straku, ktorý jeho strelu vyrazil. Hostia úvodnému tlaku odolali, dostávali sa častejšie do šestnástky domácich a už v 12. min. si Urgela perfektne spracoval loptu a prudkou strelou prekonal Kuciaka, čím dostal Bystričanov do vedenia 0:1. Domáce mužstvo sa po góle skoncentrovalo, začalo byť dôslednejšie v koncovkách, čo v 34. min. dokonale využil Genčúr a vyrovnal na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá v nezmenenej zostave, ale už v 54. min. sa Gončúr dostal do pokutového územia hostí, kde ho dokonale atakoval Štuber za asistencie brankára Straku a nedovolili mu skórovať. V druhom polčase sa mužstvá navzájom obsadzovali a nedovolili rozvinúť akcie. Hostia sa snažili udržať nerozhodný výsledok, čo sa im aj podarilo. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ich snaha vyšla naprázdno.
ŽK: Štubeľ, Šišiak. Rozhodoval Hreus, 310 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - R. Vlček, Gapa, Paulus, Horvát (77. Bočej), Radoslav Vlček, Kohút, Toka, Molnár, Genčúr (89. Macek), Pučala (86. Chovanec).Vladimír Psotný

TURČIANSKE TEPLICE -
K. LIESKOVEC 4:1 (2:0)
Góly: 10. Privitzer, 20. Kravárik (11m), 63. a 75. M. Jeťko - Sýkora.
Prvýkrát sa Tepličania radovali nad týmto súperom vysokým víťazstvom. Lieskovčania neprišli do Turca brániť, uviedli sa slušným výkonom. Domáci potvrdili úlohu jedného z najlepších celkov súťaže a po dobrom výkone zvíťazili zaslúžene. Prvú šancu mali už v 6. min., keď po nacvičenom rohovom kope Šavol strieľal tesne nad Magerčiakovu bránu. O štyri minúty sa už radovali z gólu, keď Letrik lobom prihral nabiehajúcemu Privitzerovi a ten presnou strelou otvoril skóre. O minútu sa dostal do šance Matúš a poriadne vystrašil domácu obranu. Potom prišla akcia domáceho obrancu Veterníka, ktorého obrana hostí faulovala v pokutovom území a z nariadenej jedenástky Kravárik na dvakrát prekonal Magerčiaka. Tretí gól padol do siete Lieskovca v 63. min., keď si M. Jeťko vymenil loptu s Letrikom a poslal ju do brány. V 75. min. M. Jeťko využil ideálnu prihrávku a preloboval Magerčiaka. Potom mali gólové príležitosti Sýkora a Šutý, no trafili len gólmana domácich. Skúsený Sýkora sa nakoniec radoval z gólu, keď v 83. min poslal prudkú umiestnenú strelu za Vreštiakov chrbát. ŽK: Blahút, Matúš. Rozhodoval Baranček, 500 divákov.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Magerčiak - Bugáň, Blahuta, Vojvoda, Dančík, Matúš, Mihalda, Hornák, Hoferica (88. Škorík), Sýkora, Baláž (16. Šutý).Milan Petržel

ŽIAR NAD HRONOM - BYTČA
0:0
Za ideálneho futbalového počasia videli žiarski diváci len veľmi málo pekného futbalu. Domáci, sužovaní zraneniami tvorivých stredových hráčov, si síce vytvorili mierny tlak, ale vyložené šance neprichádzali, keďže strely Páleníka a Číža nemohli Kleca výraznejšie ohroziť. Hostia prvýkrát pohrozili v 12. min., ale domáca obrana Šelmekov center odvrátila. V 30. min. rozohrávali Žiarčania priamy kop z ľavej strany, Ceplákov center však spoľahlivá bytčianska obrana odvrátila. Druhý polčas úrovňou o nič neprevýšil ten prvý, aj keď v jeho úvode sa domáci zvýšenou aktivitou snažili streliť gól a prikloniť misky váh na svoju stranu. Bojovnosťou a snaživosťou oplýval najmä Puliš, ale jeho pekné centre z pravej strany končili na kopačkách a hlavách obrancov Bytče. Najväčšia šanca celého zápasu sa zrodila v 70. min. Na ľavej strane zabojoval hosťujúci Šelmek, vysunul Bujného, ten vyzvŕtal domácich obrancov, ocitol sa sám pred Gašpirom, no žiarsky brankár jeho prudkú strelu reflexívne vyrazil. Záver zápasu bol podobný celému priebehu. Žiarčania mali opticky navrch, ale šance Páleníka a Skačana ani bytčianske protiútoky rozhodujúci gól nepriniesli.
ŽK: Bezák, Takáš. Pred 400 divákmi rozhodoval Fazekaš.
BYTČA: Klec - Ďurdík, Klimik, Zátek, Takáč - Bezák (79. Gajdošík), Beneš, Čikota, Raždík (46. Trnovec) - Bujný (90+. Chrenko), Šelmek.
Tomáš Gemza
DOLNÝ KUBÍN - ŽILINA B
1:1 (0:1)
Góly: 32. Callo - 7. Gavlák.
Domáci po šiestich rokoch sa opäť predstavili v tretej lige pred dobrou diváckou kulisou. V úvode ich však mladí hráči žilinskej rezervy dokonale zaskočili, keď v 6. min. po zahrávaní štandardnej situácie otvoril skóre hlavou Gavlák. O 4 minúty mohli zvýšiť skóre, keď po peknej akcii z pravej strany nastrelili ľavú žrď. Postupom času sa začali preberať aj domáci hráči. Do konca polčasu si vytvorili optickú prevahu, v ktorej vyplynuli šance Dzúrika a Kubániho. Druhý polčas začali lepšie domáci. Všetky akcie však skončili na dobre organizovanej žilinskej obrane. V 72. min. hostia po rýchlej priamočiarej akcii nastrelili pravú žrď brány. Domácim sa podarilo vyrovnať v 77. min., keď Callova strela z priameho kopu z 35m sa odrazila od brvna do siete. Do konca zápasu sa domáci snažili rozhodnúť stretnutie, keď si vypracovali množstvo štandardných situácií. Za spomenutie stojí najmä Bačova strela z priameho kopu z hranice šestnástky, ktorú však brankár Kuciak vyrazil. Stretnutie malo na úvod sezóny dobrú úroveň, čo ocenili diváci dlhotrvajúcim potleskom.
ŽK: Kováč, Lukáš - Červenec, Janiš, Pecko. Rozhodoval Palušák, 800 divákov.
ŽILINA B: Kuciak - Repáň (89. Špener), Mičica, Hubočan, Klapčík, Gavlák, Tabačiar, Červenec (59. I. Janiš), R. Janiš, Jamečný, Pecko.
Michal Suroviak

PODBREZOVÁ B - ČADCA
4:2 (3:0)
Góly: 14. Turňa, 40. Jančík, 41. Patráš, 67. Hauer - 81. Horňák, 85. Kavuliak.
V priebehu celého stretnutia malo domáce mužstvo výraznú prevahu. Technicky rýchlou a kombinačnou hrou sa dostávalo do dobrých streleckých príležitostí. V 14. min. po Pišojovom centri hlavičkou získal Turňa vedenie. V 31. min Bukovcovu hlavičku brankár hostí s námahou vyrazil. Hostia v 34. min. z ojedinelého protiútoku po prvýkrat ohrozili domácu bránu, ale strelu Krištofíka Perniš kryl. O chvíľu nato Patráš zblízka prestrelil bránu hostí a v 39. min. ho napodobnil Jančík, keď tesne minul ľavú tyč brány hostí. V 40. min. Jančíkova hlavička mierila pod brvno a zvýšil na 2:0. O minútu nato Patráš zachytil rozohrávku hostí a strelil tretí gól. V 62. min. Turňovu strelu brankár hostí pri pravej tyči chytil. O chvíľu nato nasledoval slalom Pančíka a jeho nahrávku z 10m poslal Turňa nad bránu hostí. V 67. min. Bukovcov center usmernil hlavou do brány striedajúci Hauer a zvýšil na 4:0. V 81. min. po zbytočnom rozohrávaní lopty domácich v 16-ke zachytili hostia loptu a strelili prvý gól. V 85. min. po trestnom kope z 20m Kavuliak vymietol šibenicu a upravil na priateľnú prehru hostí. Rozhodoval Doboš, 350 divákov.
ČADCA: Kasman (74. Malík) - Šimánek, Krištofík, Choluj, Jarábek, Kavuliak, Jaroš, Roman, Kasman, Časnocha (58. Horňák), Húska.
OSTATNÉ VÝSLEDKY:
Ružomberok B - L. Mikuláš 4:0
(3:0). 8. Školník, 34. Latiak, 40. Tomko, 74. Jelšic. Rakytovce - Revúca 3:0 (2:0). 7. Jopko, 43. Turčan, 51. Fojtík. Lučenec - Zvolen 1:0
(0:0). 61. Rapi.

Autor: Juraj Cibuľa