Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Dušan Sninský: Góly strieľam rád

Strednopoliar Dušan Sninský strelil v 9. minúte jediný gól svojho mužstva v zápase na banskobystrických Štiavničkách (1:1).

Dušan, ako padol váš gól? Po pravej strane sme rozohrali akciu. Na prvú tyč si nabehol Ivan Bartoš. Ja som dopĺňal útočníkov zo zadnej pozície. Cítil som, že by lopta mohla prejsť až k zadnej žrdi, tak som si nabehol do šestnástky. Dostala sa až ku mne a potom už nebol problém zasunúť ju do prázdnej brány.

Aký to bol zápas? Bolo to ťažké stretnutie. Stretli sa v ňom totiž mužstvá, ktoré v minulej sezóne až do posledného kola bojovali o titul. My sme strelili rýchly gól a dostali sme sa na koňa. Domáci boli potom zaskočení, podarilo sa im ale vyrovnať z penalty.

V druhom polčase sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. V druhom polčase ste mali opäť množstvo šancí, víťazstvo ste však už na svoju stranu nestrhli. Prečo? Chýba nám väčší pokoj v zakončení. Inak si to neviem vysvetliť. Šance si vytvárame, ale chýba nám pohoda a väčšia rutina. Veď Kiška aj Štrba išli sami na brankára. Dúfam, že nám to začne padať. Musíme sa naučiť premieňať šance, aby sme vyhrávali zápasy. Práve preto sme vypadli aj s Dinamom. Rozhodca proti vám nariadil po súboji Labanta so Semeníkom spornú jedenástku.

Ako ste videli túto situáciu? Bystričania nakopli loptu na Jakubka. Ten vyhral hlavičkový súboj s Doležajom, predĺžil loptu k Semeníkovi. Labant s Vomáčkom sa nedohodli a Semeník vie, čo má v takýchto situáciách robiť. Možno to trochu prifilmoval, ale rozhodca zapískal a my s tým nič neurobíme.

Ako sa mužstvo psychicky vyrovnalo s vyradením v Bukurešti? Bezprostredne po zápase sme boli sklamaní, ale na druhý deň už sme sa sústredili na ligu. Nebolo kedy sa nad tým zamýšľať. S odstupom času nás vypadnutie mrzí, pretože sme boli herne lepší. Nevyhovárame sa však, zavinili sme si to sami. Mali sme dať góly a bolo by to vybavené. Ako sa vám hrá v zálohe, keď minulý ročník ste končili na poste pravého obrancu? Pokiaľ sa mužstvu v lige darí, hrá sa mi dobre. Cítim však, že sa do toho potrebujem ešte trošku dostať. V zálohe sa človek viac nabehá, je to fyzicky náročnejšie. Záložníci musia podporovať útočníkov. Problémy však nemám, rád totiž dávam góly a v zálohe je na to viac príležitostí ako z obrany. V sobotu privítate Trnavu.

Ako na ňu? Do zápasu nastúpime s tým, že Trnavu chceme poraziť. V Žiline sa totiž hrá najlepší futbal a my sa chceme udržať na špici. V prvých troch kolách sme sa totiž stretli s najvážnejšími konkurentmi v súboji o titul. Vyhrali sme nad Artmediou, remizovali v Banskej Bystrici a teraz by sme chceli doma poraziť Trnavu.