Majstrovstvá okresu Bytča v malom futbale 2004

Dvanásť najlepších tímov z predtýždňovej kvalifikácie bojovalo najskôr v štyroch trojčlenných skupinách a potom v play - off o medaily z 1. ročníka Majstrovstiev okresu Bytča v malom futbale.

Organizátori netajili veľkú spokojnosť s úrovňou záverečného turnaja i kvalifikácie. Škoda, že sa do súťaže neprihlásili mužstvá reprezentujúce jednotlivé dediny bytčianskeho okresu. Aj keď sa majstrovstiev zúčastnilo viacero "Nebytčanov", boli len súčasťou zostáv bytčianskych mužstiev. O rok sa snáď podarí dotiahnuť na hádzanárske ihrisko v Bytči aj mužstvá z Veľkého Rovného, Štiavnika, Kolárovíc a ostatných dedín okresu.

Skupina A
Hneď úvodný zápas majstrovstiev okresu hralo tretie mužstvo tabuľky proti lídrovi mestskej ligy. Sklamaním bolo vystúpenie Banditov, ktorí so zvučnými menami na súpiske opäť nedokázali prekročiť svoj tieň a zaslúžene vypadli - v oboch zápasoch boli slabší.
Aurora CF - 04 - Gáter team 1:1 (1:1). Škulavík - Struhal. Gáter team - TJ Banditi 2:0 (1:0). Korduljak, Dybala. TJ Banditi - Aurora CF - 04 0:2 (0:1). Škulavík, Múdry.
1. Gáter Team 3:1 3
2. Aurora CF-04 3:1 3
3. TJ Banditi 0:4 0
Skupina B
Druhý tím ligovej tabuľky rozstrieľal bezradnú Rodu a poľahky zdolal aj Bielych medveďov. Záverečný duel o postup do štvrťfinále bol vyrovnaný, no šťastie sa priklonilo na stranu Rody.
StavoArtikel - Roda 1101 Okružná 7:1 (3:1). Mužík 3, Čvapek 2, Minarčík, Hrobárik - Václavík. Biele medvede - StavoArtikel 0:3 (0:1). Čvapek 2, Mužík. Roda 1101 Okružná - Biele medvede 2:0 (1:0). Mahdoň, Václavík.
1. StavoArtikel 10:1 4
2. Roda 1101 Okružná 3:7 2
3. Biele medvede 0:5 0
Skupina C
Skupina s troma vyrovnanými mužstvami, ktoré zohrali tri úplne vyrovnané zápasy. Čierny Peter napokon zostal Botafogu.
Titanic Pšurnovice - FK Botafogo 2:1 (0:0). Blaško, Magerčiak - M. Weber. Expresstav 2004 Malá Bytča - Titanic Pšurnovice 2:2 (0:1). Štefún, Pobiják. FK Botafogo - Expresstav 2004 Malá Bytča 1:3 (0:0). M. Weber - Kováč, Kendy, Smatana.
1. Expresstav 2004 Malá Bytča 5:3 3
2. Titanic Pšurnovice 4:3 3
3. FK Botafogo 2:5 0
Skupina D
Po jasnej výhre Casandry nad Partizánmi sa zdalo, že 1. FC nezamiešajú postupovými kartami. Napokon ich len málo delilo od senzácie. Ako sa neskôr ukázalo, prehra Casandry s Hliníkom bola jej jediná na celom turnaji.
1. FC Partizáni - Casandra team 0:3 (0:2). Milan Černek 2, M. Kubala. Casandra team - Arsenal Hliník 0:2 (0:1). T. Čmárik, Sklenár. Arsenal Hliník - 1. FC Partizáni 1:2
(0:0). Čakanek - Sklenár vlastný, Jozef Kováčik.
1. Arsenal Hliník 3:2 2
2. Casandra team 3:2 2
3. 1. FC Partizáni 2:4 2
Štvrťfinále
Favorit turnaja sa trápil s Titanicom, no napokon tvrdá strela špicom z nohy Stana Struhala rozhodla o "konečnej" pre Pšurnovice. Veľmi dobrý zápas zohrali hráči Aurory, proti prekvapeniu majstrovstiev z Malej Bytče. Aurora predviedla svoj typický kombinačný futbal, čo však na Expresstav 2004 nestačilo. Hrdinom zápasu sa stal Ján Pobiják, ktorý v poslednej päťminútovke vsietil dva góly. Casandra aj Stavoartikel patrili k favoritom turnaja. Už po 3 minútach viedla Casandra 2:0. Napokon sa v zápase strelecky presadila celá pätica hráčov Casandry a tak suverén základnej skupiny B a druhý najlepší celok Mestskej ligy skončil svoju púť na majstrovstvách. Poslednej štvrťfinále takisto nevyhral favorit z Hliníka. Na gól najlepšieho hráča na ihrisku Tóna Čmárika odpovedala Roda zásluhou Joža Puškára. Roda 1101 takticky zvládla zápas na výbornú a defenzívu na jednotku s hviezdičkou. O jej postupe medzi štyroch najlepších rozhodol po výbornej samostatnej akcii s troškou šťastia 3 minúty pred záverečným hvizdom Marek Hraboš.
Gáter team - Titanic Pšurnovice
1:0 (0:0). Struhal. Expresstav 2004 Malá Bytča - Aurora CF - 04 2:0
(0:0). Pobiják 2. StavoArtikel - Casandra team 2:5 (0:2). Hrobárik, Tretinár - Milan Černek, Červenec, Koštek, M. Kubala, Marcel Černek. Arsenal Hliník - Roda 1101 Okružná 1:2 (1:1). T. Čmárik - Puškár, Hraboš.
Semifinále
Prvé semifinále hral Gáter s Casandrou. Suverén bytčianskeho malého futbalu sa musel skloniť po prehre s týmto mužstvom v kvalifikácii, i po prehre v najdôležitejšom - semifinálovom súboji. Casandra predvádzala ten najlepší futbal. Rozhodli góly na prelome polčasov. V predposlednej minúte prvej časti hry skóroval Michal Kubala, v 3. a 4. min. druhého polčasu poistili postup do finále Ľubomír Koštek a Anton Červenec. V závere skorigoval Jozef Dybala. Druhé semifinále hrali dve defenzívne založené mužstvá. Po nemastnom-neslanom prvom polčase rozhodla chyba v 15. min. zápasu a jej následné potrestanie Pobijákovým gólom. Posledným klincom do rakvy pre Rodu bol gól toho istého hráča v posledných minútach zápasu.
Gáter team - Casandra team 1:3 (0:1). Dybala - M. Kubala, Koštek, Červenec. Expresstav 2004 Malá Bytča - Roda 1101 Okružná 2:0 (0:0). Pobiják 2.
O 3. miesto
Gáter najskôr nechcel nastúpiť na toto stretnutie, ale líder tímu Ladislav Skotnický napokon dal dokopy celkom dobré mužstvo. Po jednoznačnom priebehu a góloch Puškára a Hraboša, bol polčasový výsledok 2:0 v prospech hráčov z Okružnej. Po ich treťom góle, ktorý pridal Ľ. Daniš, sa zdalo, že pôjde len o rozdiel skóre. No Gátristické "béčko" siahlo až na dno síl, Tomáš Holánik a Ján Gärtner znížili, 30 s. pred koncom zápasu vyrovnával L. Skotnický. Roda všetky penalty premenila, za Gáter nedal Gärtner a z bonzovej priečky sa tešila Roda 1101 Okružná.
Gáter team - Roda 1101 Okružná 3:3 (0:2), 2:3 na penalty. Holánik, Gärtner, L. Skotnický - Puškár, Hraboš, Ľ. Daniš. Penalty: Korduljak a L. Skotnický dali, Gärtner nedal - Václavík, Mahdoň a M. Bologa dali.

Finále
Najlepší tím majstrovstiev okresu dokázal skórovať už v 2. min. Gól Marcela Černeka napokon rozhodol o titule. Zápas bol však od úvodu vyrovnaný. Rýchly gól ale preklopil misky váh na stranu Casandry. Jej hráči v závere umným bránením udržali najtesnejšie víťazstvo. Treba povedať, že vo finále sa stretli dva najlepšie tímy majstrovstiev a šťastie sa priklonilo na stranu lepšieho z nich.
Casandra team - Expresstav 2004 Malá Bytča 1:0 (1:0). Marcel Černek.

Zostavy:
CASANDRA TEAM: Lipka, M. Kubala, Milan Černek, Marcel Černek, Červenec, Koštek. EXPRESSTAV 2004 MALÁ BYTČA: Smatana, Hruštinec, Martiník, Ďurec, Hrehor, Keblúšek, Kováč, Štefún, Papík, Pobiják, Kendy, J. Škorík st. GÁTER TEAM: Gärtner, O. Skotnický, M. Skotnický, L. Skotnický, J. Čmárik, Dybala, Struhal, Korduljak, Holánik, V. Rástočný, Turek. STAVOARTIKEL: Holínec, Čvapek, Mužík, Hrobárik, Minarčík, Tretinár. AURORA CF - 04: Rupík, Múdry, Petrovský, Miloš Labuda, Škulavík, Šustr, Milan Šiko, Kostelný, Ďurajka. TITANIC PŠURNOVICE: Tatala, Blaško, Magerčiak, A. Levko, I. Levko, Ľ. Šichman, Tucík, Pastorek. ARSENAL HLINÍK: Gabriš, T. Čmárik, Sklenár, Čakanek, Dodek, Chrenko, R. Mitúch, Š. Mitúch, Janec. 1. FC PARTIZÁNI: Juraj Kováčik, Jozef Kováčik, I. Kováčik, R. Kováčik, Papúch, Fuljer, J. Hujík, Urban, Adamov. TJ BANDITI: Gajdoš, S. Zátek, Ďurana, Hrobárik, Krkoška, M. Kováčik, T. Labuda. BIELE MEDVEDE: B. Kubala, P. Kalus, J. Kalus, Majstrík, Hrabovský, M. Šukala, Gajdošík. FK BOTAFOGO: Ondrušík, Bialoň, M. Talafa, K. Lašček, Martin Lašček, M. Weber, Drbúl.
Najlepší strelci: 5 gólov - Pobiják (Expresstav), 4 góly - Mužík, Čvapek (obaja Stavoartikel), 3 góly - Milan Černek (Casandra).