Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Majstrovstvá okresu Bytča v malom futbale 2004

Dvanásť najlepších tímov z predtýždňovej kvalifikácie bojovalo najskôr v štyroch trojčlenných skupinách a potom v play - off o medaily z 1. ročníka Majstrovstiev okresu Bytča v malom futbale.

Organizátori netajili veľkú spokojnosť s úrovňou záverečného turnaja i kvalifikácie. Škoda, že sa do súťaže neprihlásili mužstvá reprezentujúce jednotlivé dediny bytčianskeho okresu. Aj keď sa majstrovstiev zúčastnilo viacero "Nebytčanov", boli len súčasťou zostáv bytčianskych mužstiev. O rok sa snáď podarí dotiahnuť na hádzanárske ihrisko v Bytči aj mužstvá z Veľkého Rovného, Štiavnika, Kolárovíc a ostatných dedín okresu.

Skupina A
Hneď úvodný zápas majstrovstiev okresu hralo tretie mužstvo tabuľky proti lídrovi mestskej ligy. Sklamaním bolo vystúpenie Banditov, ktorí so zvučnými menami na súpiske opäť nedokázali prekročiť svoj tieň a zaslúžene vypadli - v oboch zápasoch boli slabší.
Aurora CF - 04 - Gáter team 1:1 (1:1). Škulavík - Struhal. Gáter team - TJ Banditi 2:0 (1:0). Korduljak, Dybala. TJ Banditi - Aurora CF - 04 0:2 (0:1). Škulavík, Múdry.
1. Gáter Team 3:1 3
2. Aurora CF-04 3:1 3
3. TJ Banditi 0:4 0
Skupina B
Druhý tím ligovej tabuľky rozstrieľal bezradnú Rodu a poľahky zdolal aj Bielych medveďov. Záverečný duel o postup do štvrťfinále bol vyrovnaný, no šťastie sa priklonilo na stranu Rody.
StavoArtikel - Roda 1101 Okružná 7:1 (3:1). Mužík 3, Čvapek 2, Minarčík, Hrobárik - Václavík. Biele medvede - StavoArtikel 0:3 (0:1). Čvapek 2, Mužík. Roda 1101 Okružná - Biele medvede 2:0 (1:0). Mahdoň, Václavík.
1. StavoArtikel 10:1 4
2. Roda 1101 Okružná 3:7 2
3. Biele medvede 0:5 0
Skupina C
Skupina s troma vyrovnanými mužstvami, ktoré zohrali tri úplne vyrovnané zápasy. Čierny Peter napokon zostal Botafogu.
Titanic Pšurnovice - FK Botafogo 2:1 (0:0). Blaško, Magerčiak - M. Weber. Expresstav 2004 Malá Bytča - Titanic Pšurnovice 2:2 (0:1). Štefún, Pobiják. FK Botafogo - Expresstav 2004 Malá Bytča 1:3 (0:0). M. Weber - Kováč, Kendy, Smatana.
1. Expresstav 2004 Malá Bytča 5:3 3
2. Titanic Pšurnovice 4:3 3
3. FK Botafogo 2:5 0
Skupina D
Po jasnej výhre Casandry nad Partizánmi sa zdalo, že 1. FC nezamiešajú postupovými kartami. Napokon ich len málo delilo od senzácie. Ako sa neskôr ukázalo, prehra Casandry s Hliníkom bola jej jediná na celom turnaji.
1. FC Partizáni - Casandra team 0:3 (0:2). Milan Černek 2, M. Kubala. Casandra team - Arsenal Hliník 0:2 (0:1). T. Čmárik, Sklenár. Arsenal Hliník - 1. FC Partizáni 1:2
(0:0). Čakanek - Sklenár vlastný, Jozef Kováčik.
1. Arsenal Hliník 3:2 2
2. Casandra team 3:2 2
3. 1. FC Partizáni 2:4 2
Štvrťfinále
Favorit turnaja sa trápil s Titanicom, no napokon tvrdá strela špicom z nohy Stana Struhala rozhodla o "konečnej" pre Pšurnovice. Veľmi dobrý zápas zohrali hráči Aurory, proti prekvapeniu majstrovstiev z Malej Bytče. Aurora predviedla svoj typický kombinačný futbal, čo však na Expresstav 2004 nestačilo. Hrdinom zápasu sa stal Ján Pobiják, ktorý v poslednej päťminútovke vsietil dva góly. Casandra aj Stavoartikel patrili k favoritom turnaja. Už po 3 minútach viedla Casandra 2:0. Napokon sa v zápase strelecky presadila celá pätica hráčov Casandry a tak suverén základnej skupiny B a druhý najlepší celok Mestskej ligy skončil svoju púť na majstrovstvách. Poslednej štvrťfinále takisto nevyhral favorit z Hliníka. Na gól najlepšieho hráča na ihrisku Tóna Čmárika odpovedala Roda zásluhou Joža Puškára. Roda 1101 takticky zvládla zápas na výbornú a defenzívu na jednotku s hviezdičkou. O jej postupe medzi štyroch najlepších rozhodol po výbornej samostatnej akcii s troškou šťastia 3 minúty pred záverečným hvizdom Marek Hraboš.
Gáter team - Titanic Pšurnovice
1:0 (0:0). Struhal. Expresstav 2004 Malá Bytča - Aurora CF - 04 2:0
(0:0). Pobiják 2. StavoArtikel - Casandra team 2:5 (0:2). Hrobárik, Tretinár - Milan Černek, Červenec, Koštek, M. Kubala, Marcel Černek. Arsenal Hliník - Roda 1101 Okružná 1:2 (1:1). T. Čmárik - Puškár, Hraboš.
Semifinále
Prvé semifinále hral Gáter s Casandrou. Suverén bytčianskeho malého futbalu sa musel skloniť po prehre s týmto mužstvom v kvalifikácii, i po prehre v najdôležitejšom - semifinálovom súboji. Casandra predvádzala ten najlepší futbal. Rozhodli góly na prelome polčasov. V predposlednej minúte prvej časti hry skóroval Michal Kubala, v 3. a 4. min. druhého polčasu poistili postup do finále Ľubomír Koštek a Anton Červenec. V závere skorigoval Jozef Dybala. Druhé semifinále hrali dve defenzívne založené mužstvá. Po nemastnom-neslanom prvom polčase rozhodla chyba v 15. min. zápasu a jej následné potrestanie Pobijákovým gólom. Posledným klincom do rakvy pre Rodu bol gól toho istého hráča v posledných minútach zápasu.
Gáter team - Casandra team 1:3 (0:1). Dybala - M. Kubala, Koštek, Červenec. Expresstav 2004 Malá Bytča - Roda 1101 Okružná 2:0 (0:0). Pobiják 2.
O 3. miesto
Gáter najskôr nechcel nastúpiť na toto stretnutie, ale líder tímu Ladislav Skotnický napokon dal dokopy celkom dobré mužstvo. Po jednoznačnom priebehu a góloch Puškára a Hraboša, bol polčasový výsledok 2:0 v prospech hráčov z Okružnej. Po ich treťom góle, ktorý pridal Ľ. Daniš, sa zdalo, že pôjde len o rozdiel skóre. No Gátristické "béčko" siahlo až na dno síl, Tomáš Holánik a Ján Gärtner znížili, 30 s. pred koncom zápasu vyrovnával L. Skotnický. Roda všetky penalty premenila, za Gáter nedal Gärtner a z bonzovej priečky sa tešila Roda 1101 Okružná.
Gáter team - Roda 1101 Okružná 3:3 (0:2), 2:3 na penalty. Holánik, Gärtner, L. Skotnický - Puškár, Hraboš, Ľ. Daniš. Penalty: Korduljak a L. Skotnický dali, Gärtner nedal - Václavík, Mahdoň a M. Bologa dali.

Finále
Najlepší tím majstrovstiev okresu dokázal skórovať už v 2. min. Gól Marcela Černeka napokon rozhodol o titule. Zápas bol však od úvodu vyrovnaný. Rýchly gól ale preklopil misky váh na stranu Casandry. Jej hráči v závere umným bránením udržali najtesnejšie víťazstvo. Treba povedať, že vo finále sa stretli dva najlepšie tímy majstrovstiev a šťastie sa priklonilo na stranu lepšieho z nich.
Casandra team - Expresstav 2004 Malá Bytča 1:0 (1:0). Marcel Černek.

Zostavy:
CASANDRA TEAM: Lipka, M. Kubala, Milan Černek, Marcel Černek, Červenec, Koštek. EXPRESSTAV 2004 MALÁ BYTČA: Smatana, Hruštinec, Martiník, Ďurec, Hrehor, Keblúšek, Kováč, Štefún, Papík, Pobiják, Kendy, J. Škorík st. GÁTER TEAM: Gärtner, O. Skotnický, M. Skotnický, L. Skotnický, J. Čmárik, Dybala, Struhal, Korduljak, Holánik, V. Rástočný, Turek. STAVOARTIKEL: Holínec, Čvapek, Mužík, Hrobárik, Minarčík, Tretinár. AURORA CF - 04: Rupík, Múdry, Petrovský, Miloš Labuda, Škulavík, Šustr, Milan Šiko, Kostelný, Ďurajka. TITANIC PŠURNOVICE: Tatala, Blaško, Magerčiak, A. Levko, I. Levko, Ľ. Šichman, Tucík, Pastorek. ARSENAL HLINÍK: Gabriš, T. Čmárik, Sklenár, Čakanek, Dodek, Chrenko, R. Mitúch, Š. Mitúch, Janec. 1. FC PARTIZÁNI: Juraj Kováčik, Jozef Kováčik, I. Kováčik, R. Kováčik, Papúch, Fuljer, J. Hujík, Urban, Adamov. TJ BANDITI: Gajdoš, S. Zátek, Ďurana, Hrobárik, Krkoška, M. Kováčik, T. Labuda. BIELE MEDVEDE: B. Kubala, P. Kalus, J. Kalus, Majstrík, Hrabovský, M. Šukala, Gajdošík. FK BOTAFOGO: Ondrušík, Bialoň, M. Talafa, K. Lašček, Martin Lašček, M. Weber, Drbúl.
Najlepší strelci: 5 gólov - Pobiják (Expresstav), 4 góly - Mužík, Čvapek (obaja Stavoartikel), 3 góly - Milan Černek (Casandra).
Konečná tabuľka 1. ročníka MOMF Bytča:
1. Casandra team, 2. Expresstav 2004 Malá Bytča, 3. Roda 1101 Okružná, 4. Gáter team, 5. StavoArtikel, 6. Aurora CF - 04, 7. Titanic Pšurnovice, 8. Arsenal Hliník, 9. 1. FC Partizáni, 10. TJ Banditi,
11. Biele medvede, 12. FK Botafogo, 13. 1.HBK Bytča, 14. FC Malá Bytča, 15. Čučoriedky, 16. FC Rockstone

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 166

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.