Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žilina má skalp českého majstra

MŠK ŽILINA-OMONIA NIKOZIA 0:1(0:1) Žilinčania nastúpili na zápas s tromi novými mužmi v základnej zostave a po hrubej príprave.

s v a V úvode zápasu to aj bolo na ich hre poznať. Už v 7. min. vycvičil domácich obrancov po rýchlo protiútoku hráč Nikózie a zblízka otvoril skóre. Postupne sa však hra začala vyrovnávať a na vrch mali žlto-zelení. V 16. min. sa prvý krát predviedla posila MŠK Miloš Krško, keď obišiel dvoch brániacich hráčov súpera, pred pokutovým územím hľadal voľného Nemca, ale obrana prihrávku vystihla. Odrazenú loptu potom poslal Ďurica volejom tesne vedľa brány. Dve minúty nato zase hlavičkoval Vomáčka tesne nad. V 24. min. vysunul krásnym pasom na 30 metrov za obranu Krško Nemca, brankár však jeho kľučku vystihol. Minútu nato Ďurica z priameho kopu tesne prestrelil. V 30. min. priťukol z priameho kopu Barčík Snionskému a z jeho delovkou mal brankár veľké problémy. V 32. min sa pohral s obranou Barčík, lopta sa dostala k voľnému Ďuricovi, ten však z hranice veľkého vápna vystrelil len do rúk brankára. V 40. min. Barčík našiel dlhým pasom za obranu voľného Nemca, ten sa však šance zľakol a bránu netrafil. Chvíľu pred prestávkou ešte Barčík vyškolil troch obrancov súpera, v šestnástke našiel voľného Nemca, ten však loptu z dvoch krokov napálil prudko do žrde. Odrazenú loptu poslal Šesták tesne nad. Po zmene strán vystriedal na poste pravého obrancu Krška Mário Pečalka a svoje miesto si rovnako zastal. V 58. min. priťukol Ďurica Šestákovi, jeho strelu však obrana odvrátila mimo brány. V 65. min. vysunul Staš Šestáka, ten obišiel aj brankára, ale tiesnený obrancom mieril len do žrde. O 5 minút vyrobil Staš sériu nepresných prihrávok, po ktorej sa Cyperčania ocitli vo vyloženej šanci, ale ich útočník netrafil bránu. Z protiútoku našiel Barčík pekným centrom „hlavu“ Nemca, lopta však putovala mimo. V závere Nemec zahodil ďalšiu tutovku, keď sa ocitol sám pred brankárom, ale po sérii kľučiek mu strážca svätyne loptu z nohy zobral a tak žlto-zelení po dobrom výkone aj v druhom zápase prehrali 0:1. Rozhodoval Minárčik, 500.

MŠK: Mucha – Krško (46. Pečalka), Sninský, Labant (90. Doležaj), Staš (70. Drahno), Barčík, Ďurica (70. Minarčík), Vomáčka, Kiška (57. Štrba), Šesták (75. Straka), Nemec.

MŠK ŽILINA - BANÍK OSTRAVA 2:0 (1:0) Góly: Šesták 2. Bol to vyrovnaný zápas na dobrom ihrisku v Českom Tešíne, na ktorom bolo asi 2000 divákov. Žilinčanom sa podarilo dať gól z prvej vážnej akcie. Po zmene strán Baníkovci pritlačili, ale obrana žlto-zelených držala na pevných nohách. Skórovať sa však podarilo Žilinčanom, keď po centri Adama Nemca trafil nádherne do šibenice Šesták a zaznamenal tak svoj druhý gól v zápase. Víťazstvo nad českým majstrom v príprave je veľmi cenné, pretože Baníkovci sa predstavili v plnej sile, okrem odchádzajúcich Bolfa a Heinza a zraneného Drozda. MŠK: Trabalík – Labant, Vomáčka, Krško (46. Pečalka), Sninský, Doležaj, Barčík, Ďurica, Kiška (60. Nemec), Šesták, Fabuš (60. Červenec).

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 10 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.