Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Závodie potvrdilo vedúcu pozíciu v tabuľke

II. trieda

V predposlednom, 25. kole II. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline mal voľno Štiavnik, ostatné družstvá zviedli urputné boje o posledné body tohto ročníka súťaže.

II. trieda

V predposlednom, 25. kole II. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline mal voľno Štiavnik, ostatné družstvá zviedli urputné boje o posledné body tohto ročníka súťaže. Závodie potvrdilo svoju vedúcu pozíciu štvorgólovým víťazstvom v Kamennej Porube. Jedinú zmenu v tabuľke si na svoje konto môže pripísať Horný Hričov, ktorý poskočil o dve miesta nahor.

Podhorie - Krasňany 2:1 (2:0). 15. Bukový, 30. Danech - 87. Martinický. Obojstranne dobrý futbal. Podhorie malo v prvom polčase hru vo svojich rukách, v druhom trochu poľavilo a tri minúty pred koncom inkasovalo. R Martinec, 50.

PODHORIE: Nižný - Breziansky, Šupej, Borák, Mazúr, Chládek, Bukový, Rogoň (60. Chobot), Poľko (70. Belan), Danech, Štefánik. KRASŇANY: Mahút - M. Berešík, Košťál, Hlávka, Kuric, Pallo, J. Berešík, Cigánik, Dávidík, Stankovič, Maťko.

Lietava - Terchová 2:0 (1:0). 35., 85. Stenchlák. Lietava predviedla na domácom ihrisku dobrý futbal, s ktorým boli spokojní aj fanúšikovia.
R Matejčík, 60.

LIETAVA: Koša - Miloš Gašpierik (46. J. Brezáni), Sedliak, Gaňa, P. Gašpierik, Ďurajka (70. Isteník), M. Brezáni, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský, Belan. TERCHOVÁ: Závacký - P. Sotolár, R. Sotolár, Hanuliak, Nemček, Š. Chovanec P. Chovanec, Mažgut, Komačka, Bobáň, Vantuch.

Považský Chlmec - Kotrčina Lúčka 3:3 (1:0). 25. M. Kozlík, 80., 90. Stenchlák (oba z pok. kopu) - 53. Škorvánek, 65., 72. Ľ. Mikolaj. Celý zápas bol vyrovnaný, domáci hráči pôsobili technickejším dojmom, hostia z Kotrčinej Lúčky boli naopak rýchlejší v protiútokoch a práve z takýchto dali svoje tri góly v druhom polčase. Záver bol dosť nervózny, o čom svedčia dva pokutové kopy, ktoré v posledných minútach realizovali domáci. R Pršek, 50.

POVAŽSKÝ CHLMEC: Škrko - Plačko (46. Mahút), M. Kozlík (65. Dendis), J. Čejka, Pavol Čejka, Peter Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Kubány, Badušek, Ambra. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Macek (46. M. Mikolaj), Jašurek, Slúčik, Káčerík, Ďurnek, Orieščík, Ľ. Mikolaj, Škorvánek, Bielik, Martinček.

Rašov - Fačkov 3:0 (0:0). 46. Cacho, 47. (z pok. kopu) Gombár, 89. Masiarik. Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci mali viac z hry. Hneď na začiatku druhého polčasu dali dva góly, ktoré ovplyvnili ďalší priebeh stretnutia. Domáci ho pred koncom zavŕšili tretím gólom. Hostia hrali vo veľmi oslabenej zostave. R Bugáň, 100.

RAŠOV: Hubocký - Gombár, A. Prášek, M. Kadáček, Križňan, Michálek, Tretinár, Cacho, P. Baláž ml., Lacko, R. Kadáček, striedali P. Baláž st., Masiarik, Uríček. FAČKOV: P. Galia - R. Galia, Juraj Mikula, Jozef Mikula,. Rajčan, Záň, J. Bielik, D. Hollý, T. Hollý, Vríčan (85. Mišiak), Ligas.

Horný Hričov - Hričovské Podhradie 3:1 (1:0). 15. Vydra, 60. Krajíček, 80. Rezák - 75. Škvaridlo. Domáci mali množstvo gólových šancí, z ktorých využili iba tri. Súper pôsobil odovzdane a rezignujúco. R Hôrecký, 100.

HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - Mitúch (45. Rezák), Barták, Eichler, Polák, Bodis, Krško (70. Potomský), Šumichrast, Krajíček (60. Jahvodka), Vydra, Marčiš. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: M. Vančík - M. Lasička, J. Lasička, Kahát, Škvaridlo, J. Randa, Poliak, Vančík, Sobola, M. Randa (R. Poliak), Michálek.

Kamenná Poruba - Závodie 0:4 (0:2). 20. Pecko, 35., 60. Židek, 80. Sagan. Vyrovnaný zápas, v ktorom hostia trpezlivou hrou išli za svojím cieľom. Do polčasu vyhrávali už 0:2 a keď sa v 60. min. zranil hráč domácich Bielik, museli dohrávať v desiatich a hostia svoj náskok ešte zvýšili. R Kúdelka, 30.

KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - Kiška, Bielik, Vereš, Ondrejka, Štrba, Stupňan, J. Hodás (50. Chovančík), Jasenovský, Kavecký, Š. Hodás. ZÁVODIE: Ďurina - Špánik, Mitringa, Sekerka (46. Baláž), Hruboška (46. Mára), Sagan, Kučera (46. Gamboš), Brezovský, Židek, Mikula, Pecko.
1. Závodie 23 15 5 3 67:22 50
2. Rašov 23 14 5 4 44:24 47
3. Terchová 23 12 4 7 44:36 40
4. Podhorie 23 12 4 7 44:36 40
5. Lietava 23 11 5 7 29:23 38
6. Kotrč. Lúčka 23 9 8 6 52:49 35
7. Štiavnik 23 10 3 10 43:33 33
8. Krasňany 24 8 3 13 35:45 27