Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

O postupujúcom sa nerozhodlo

V. liga, skupina A

Belá - Rajec 2:2 (1:2), 43. Šugár, 70. Vrábel - 18. Strhár, 42. Mazák. Stretnutie sa začalo vo vyrovnanom tempe oboch mužstiev.

Belá - Rajec 2:2 (1:2), 43. Šugár, 70. Vrábel - 18. Strhár, 42. Mazák.
Stretnutie sa začalo vo vyrovnanom tempe oboch mužstiev. Domáci sa pokúšali o niečo viac, keď už v 12. min. sa dostal do samostatného útoku Šugár, ktorý nedokázal hosťujúceho gólmana prekonať. O pár minút neskôr pohrozili domáci výbornou príležitosťou, pri ktorej bol opäť Šugár. V 18. min. sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Po faule hráčov Belej potrestal ich previnenie z priameho kopu Strhár. Päť minút pred koncom prvého polčasu nedal gól z vyloženej šance Vrábel. O dve minúty sa hostia ujali dvojgólového vedenia zásluhou Mazáka. Hráči Belej z následného protiútoku aspoň znížili po spolupráci Vrábla so Šugárom, keď skóroval druhý menovaný. V druhom polčase nastúpili domáci s túžbou zvrátiť nepriaznivý stav. V 53. min. sa mohol zapísať do streleckej listiny Hazda, ale brankár hostí bol proti a zneškodnil jeho pokus. Potom bol vo výborných šanciach opäť domáci Šugár, ale v poslednej chvíli zasiahol Petráš. Belá už zápas nedokázala otočiť, ale v 70. min. sa jej aspoň podarilo vyrovnať, keď gól vsietil Vrábel.
R: Močiliak, 150. BELÁ: Mariaš - Martin Sedúch, Boháč, Korenčík, Hazda, Laščiak, Ondráš, Vrábel, Kaňa (58. P. Sedúch), P. Šugár, Marian Sedúch. RAJEC: Petráš - Šinkurič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Kotrík (70. Michalides), Veselý, Pekara, Mazák, Strhár, Krajčoviech.

Predmier - Raková 1:1 (0:1). 75. Šimoník - 30. Kotuľa. V úvode zápasu sa mužstvá iba oťukávali, a tak v prvej polhodinke divákom neukázali nič zaujímavé. V 30. minúte sa po chybe domácej obrany dostal k lopte Kotuľa a strelou po zemi k pravej tyči Štefúna otvoril skóre zápasu. Domácich Predmierčanov vyviedol inkasovaný gól z tempa a zo svojho zúfalého tlaku do konca polčasu nevyťažili nič. Do druhého dejstva nastúpili domáci s cieľom vyrovnať. Príležitosť na to mali už v 55. min. po úniku Tomaníka a následnej prihrávke pred bránku hostí, Chlebek však prestrelil bránku z piatich metrov. Hráči Predmiera sa nemohli dlho presadiť proti dobre organizovanej hre Rakovej, ktorá hrala na brejky. Štvrťhodinu pred koncom sa domácim podarilo vyrovnať. Po nepriamom kope striedajúceho Dodeka na zadnú tyč Kajánkovej brány, vrátil loptu na päťku Danížek, na ňu si nabehol Šimoník a hlavou vyrovnal. V 85. min. mohol po rohovom kope rozhodnúť striedajúci Bajza, no z dobrej príležitosti hlavičkoval len do rúk brankára Kajánka. V nadstavenom čase mali domáci ešte jednu príležitosť, keď po rohu a následnej rybičke J. Minárika išla lopta len na bočnú sieť hosťujúcej bránky. R: Žbirka, 100. PREDMIER: Štefún - J. Minárik, Tomaník (84. Bačík), Klus, D. Minárik, Danížek, Nedeljak, Kopásek (46. Dodek), Chlebek (72. Bajza), Sluka, Šimoník. RAKOVÁ: Kajánek - Broš, Poliak, Golis, Cabuk, J. Badžgoň, Repák, Jarábek, Olšiak (75. Šperka), M. Badžgoň (Hanulák), Kotuľa (90. Kajánek).

Rosina - Strečno 2:2 (1:2). 15., 65. Ondák - 33. Kadaši, R. Sokolovský st.. Domáci nastúpili v obmenenej zostave. Rosinčania sa dostali do vedenia už v 15. min. po peknej akcii, ktorú zakončil Ondák. Po góle neukazovali hráči oboch mužstiev divákom príliš oslnivý futbal. V 33. minúte vyrovnali hostia po strele kapitána Kadašiho. O 5. minút bolo už 1:2, keď sa podarilo R. Sokolovskému st. skórovať. V poslednej minúte prvého polčasu čaroval na bránkovej čiare hosťujúci gólman Hruška, keď vyrazil prvú strelu Heisera, po dorážke Lisíka ho zachránila žrď a Kaplánkovu strelu vyrazil na rohový kop. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom zvrátiť stav. V 65. min. sa im podarilo skórovať opäť zásluhou Ondáka. V poslednej 20-minútovke sa snažili domáci Rosinčania zvrátiť víťazstvo na svoju stranu. Hostia hrozili po rýchlych brejkoch do otvorenej obrany, no našťastie pre domácich nevyťažili z nich nič. 85. min. mohol výborný výkon korunovať svojím tretím gólom v zápase Ondák, ale jeho dobrá strela skončila na ľavej žrdi Hruškovej brány.
R: Gnida, 150. ROSINA: Ďuriš - Jašo, Kais, Jacko, Roztaš, Timkanič, Lisík, Heiser, Ondák, Kaplánek, Kopač (70. Vánoch). STREČNO: Hruška - Fraško, P. Oberta, F. Oberta, Kadáši, P. Sokolovský, Kuba, R. Sokolovský st. (70. Hlávka), R. Sokolovský ml., Kán, Hanuliak.

Čierne - Lietavská Lúčka 0:4 (0:2). 15. Kodaj, 25. a 60. Kudla, 80. Lokšík.
Papierovo silnejšie družstvo z Lietavskej Lúčky vycestovalo do Čierneho. Zápas nebol na začiatku príliš atraktívny pre oko diváka. Hosťujúci futbalisti od úvodu na ihrisku dominovali. Domáci odolávali ich tlaku iba do 15. min., keď sa ujala strela Kodaja. Do konca polčasu hostia zvýšili agresivitu, z čoho rezultovala chyba obrancov Čierneho a druhý gólový úspech Lúčky. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a hostia nepustili domácich do žiadnych súvislých útokov. V 60. min. sa dostal k lopte Kudla a pohotovo zvýšil svojím druhým gólom v zápase. Lietavská Lúčka v hernej pohode spálila ešte množstvo šancí. Desať minút pred koncom prikrášlil výsledok Lokšík na 0:4. Hostia v tomto stretnutí získali tri body bez väčšej námahy.
R Vojvoda, 100. ČIERNE: Teplár - P. Miko, Zajac, Fonš, Strýček, Jančík (80. Malich), Ovečka, Gazdík, Joukl (45. M. Miko), Unzeitig, Kríš. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvarbek - Košša, Šupka, Benko, Mikunda, Poláček, Piala, Kodaj, Kudla (75. Turian), Lokšík, Šupina (80. Bellan).
Teplička - Skalité 2:1 (2:0), 7. Mintál, 11. Kozák - 87. Privárčak. Hostia nastupili v improvizovanej zostave. Domáci začali od začiatku tlakom, keď už v prvých sekundách mali šancu, ktorú však nepremenili. Počas prvého polčasu si Teplička vyvinula tlak a vypracovala aj niekoľko šancí. No po chybe Sidoru vsietili gól do Tatarkovej brány a hneď nato zvýšili na
2:0. V druhom polčase sa hostia zmobilizovali a začali aktívnejšie. Hra sa vyrovnala, ba v poslednej dvadsaťminútovke prevzali hru hostia úplne pod kontrolu, ale šance, ktoré si vytvorili, nedokázali zúročiť. Podarilo sa im to až v 87. min. po peknej akcii Ondruška, ktorú zakončoval Privárčak. R. Holub, 170.
SKALITÉ: S. Tatarka - R. Časnocha, Sidora, Bury, Baroniak, Ondrušek, M. Tatarka (50. J. Časnocha), Privárčak, Gavlas, Mikula, Ramšák. TEPLIČKA: Orvan - Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus (75. Poliak), Mintál, Kysela (68. Slota), Belák, Valášek, Kozák (68. Mahút).

Makov - Kysucké Nové Mesto B 6:0 (2:0) 11. a 34. Mlakyta, 57. Myhailov, 58. Kubošný, 65. Planeta, 80. Šustek. Hralo sa vo vlažnom tempe, domáci však mali celý zápas územnú prevahu. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a v podstate odchadzali domov spokojní aj napriek prehre. Prišli presne jedenásti, bez náhradníkov... Lahôdkou pre divákov bol gól legionára Mihaylova v 57. min., ktorý si spracoval Mlákytov center na prsiach
v šestnástke a nádherne volejom trafil opačný kút Andelovej brány. Diváci si prišli na svoje, aj keď sa dožadovali ešte vyššieho góloveho prídelu. R. Greňo, 200.
MAKOV: Krišica - Bogáň, Maďari (66. Hajná), Mlakyta, M. Kubošný (73. Jurík), Banetka, Baláž (66. Válek), Šustek, Planeta, Mihaylov, Sojčák. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Andel - Záhradník, Chládek, Rajtek, Bršlík, Gazdík, Jančiga, Damaško, Belko, Žiriak, Špiriak.

Stará Bystrica - Varín 1:0 (0:0), 90. Ľ. Faktor. Dovezené tri body sa mali doma potvrdiť, čomu však hra nenasvedčovala, pretože domácim sa nedarilo. Hostia hrali výborne, hlavne v strede poľa. Starobystričania sa sporadicky dostávali do šancí a keď už, tak iba po akciách Ľ. Faktora. V 19. min. Ľ. Faktor pálil spoza 16-tky, brankár jeho strelu s námahou vytlačil na roh. Po obrátke vstupili domáci na ihrisko s cieľom vyhrať. V 61. min. po rohu Matejčík mieril tesne nad bránu, avšak v 69. min. boli práve hostia bližšie k jeho streleniu, keď po rýchlom brejku Trnovec ani na trikrát nedal. Vyznamenal sa domáci brankár. V 81. min. postranný rozhodca neuznal regulérny Koščalov gól a keď už remíza visela na vlásku, Ľ. Faktor zobral všetko do svojich rúk a postaral sa o víťazstvo pekným gólom.
R. Ondruš, 350.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Králik, Lipták, P. Kolembus (68. Zatek), Griga (46. Šumský), Ľ. Kolembus, Koščál, Štrba, P. Faktor (46. Mravec), Ľ. Faktor, Matejčík. VARÍN: Sobola - Nemček, M. Zimen, Brežný, Repkovský, I. Tichák (90. Beňadik), Trnovec, Repáň (64. M.. Tichák), Lopušán, R. Zimen (87. P. Tichák), Kuchár.
1. L. Lúčka 25 15 3 7 50:20 48
2. Teplička 25 14 5 6 57:33 47
3. Predmier 25 11 7 7 45:33 40
4. Rajec 25 12 4 9 32:31 40
5. Rosina 25 10 9 6 34:25 39
6. Raková 25 9 8 8 36:35 35
7. Makov 25 8 10 7 36:30 34