Lúčka napriek prehre vedie

V. liga, skupina A Varín – Čierne 6:2 (1:0). M. Zimen, Kuchár, Repáň, Trnovec, M. Tichák, Brežný – Kríž 2. Vo vyrovnanom stretnutí sa domácim darilo hrať na brejky, čo sa odzrkadlilo na výsledku.

V. liga, skupina A

Varín – Čierne 6:2 (1:0). M. Zimen, Kuchár, Repáň, Trnovec, M. Tichák, Brežný – Kríž 2. Vo vyrovnanom stretnutí sa domácim darilo hrať na brejky, čo sa odzrkadlilo na výsledku. Úvodný gól padol po rohovom kope, keď najvyššie vyskočil Michal Zimen a hlavou skóroval do protipohybu brankára Teplár. O 2 minúty mohlo byť vo Varíne veselšie, ale Repáň pokutový kop nepremenil. Do polčasu sa už skóre nezmenilo, no do druhého nastúpili lepšie hostia a vyrovnávajúci gól Kríža zaktivizoval opäť Varín. Do vedenia poslal domácich Kuchár, ktorý sa po trme-vrme najlepšie zorientoval v šestnástke hostí a nedal brankárovi šancu. Tretí gól pridali domáci po peknej akcii po zemi. Na 4:1 zvyšoval Trnovec, keď využil zaváhanie obrancu Kysučanov a zoči-voči Teplárovi nezaváhal. Čierne síce po úniku Kríža opäť znížilo na rozdiel dvoch gólov, ale domáci do konca stretnutia pridali ešte dva góly. Na 5:2 dával po peknom uvoľnení sa pred šestnástkou striedajúci Martin Tichák a konečný výsledok stanovil po individuálnom prieniku a strele do šibenice Brežný. R Kuteľ, 150. VARÍN: T. Zimen – Nemček, Brežný, Prekop (63. R. Zimen), M. Zimen, Lopušan (81. Martin Tichák), Trnovec (86. Pet. Tichák), I. Tichák, Kuchár, Repkovský. ČIERNE: Teplár - P. Miko, Ovečka, Kučavík (85. Malich), Fonš (79. M. Miko), Privarčák, Uzetid, Zajac, Gazdík, Kríž, Kočmarský.
Strečno – Predmier 1:3 (1:2), 9. R. Sokolovský ml. – 3. a 13. Uríček, 75. Sluka.
Domáci nezachytili úvod stretnutia, keď už v 3. min. inkasoval domáci Hruška po strele Uríčka z 20-tich metrov. Hráči Strečna sa potom rozbehli a ešte v 9. min. vyrovnal po peknej akcii R. Sokolovský ml.. Hostia takmer ihneď odpovedali, keď po rýchlej akcii doťukol loptu do opustenej brány opäť Uríček. V 16. min. mal gól na kopačke Kadáši, ale tesne minul. V 19. min. už mohol byť rozdiel dvojgólový, keď fatálnu chybu brankára domácich Predmierčania nepotrestali. V druhom polčase postupne zápasový rytmus vyprchol. Hra sa viac prelievala v strede ihriska a hráči Predmiera kontrolovali loptu ďaleko od svojej šestnástky. V 75. min. hosťujúci Sluka potrestali ojedinelú chybu hráčov Strečna a poistili tak výhru hostí, ktorí si tak v ťažkom stretnutí pripísali cenné tri body. R: Kupka, 150. STREČNO: Hruška – Fraško, P. Oberta, F. Oberta, Kadáši, Fraták, P. Sokolovský, Kuba (55. R. Sokolovský st.), R. Sokolovský ml., Kahan (65. Dubovič), Hanuliak (70. Klocán). PREDMIER: Štefún, Čička (45. Bačík), Tomaník, Klus, D. Danížek, J. Danížek, Uríček, Kopásek (72. Chlebek), Rentka (89. Minárik), Sluka, Šimoník.
Rajec – Rosina 1:0 (0:0), 89. Eloga.
V zápase narazili na seba mužstvá z hornej polovice tabuľky. Oba tímy začali s výbornou defenzívou, domáci aj hostia sa v prvom polčase dostávali do gólových príležitostí veľmi málo. Ani jeden z tímov nechcel ako prvý otvoriť svoju obranu a ani sa nehnal príliš do útoku. Preto sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou. V druhom polčase sa hra konečne oživila a obe mužstvá sa začali viac presadzovať. Ako prví mali dobrú šancu domáci, keď v 46. min. prestrelili tesne Petrášovu svätyňu. O tri minúty neskôr sa ocitol sám pred brankárom Krajčovič, ale trafil iba hosťujúceho gólmana. Útoky sa prelievali zo strany na stranu bez gólového efektu. V posledných minútach sa domáci zahryzli do súpera. Vytúženého gólu sa domáci dočkali v hodine dvanástej, keď v 89. min. z rohového kopu trafil Eloga a zabezpečil tak Rajcu chudobné víťazstvo. R: Jacko, 200.
RAJEC: Petráš – Šinkurič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Bujný, Veselý, Pekara, Mazák, Strhár, Krajčoviech. ROSINA: Holiš – Tinkanič, Adamčík, Jacko, Turský, Smieško, Kopáč, Hejser, Ondák, Kaplánek, Roztaš.
Teplička – Belá 2:2 (1:1), 25. I. Kozák (11m), 78. Vydra - 18. Laščiak, 60. Cingeľ. Teplička v tomto zápase nezvládla rolu favorita a so súperom z konca tabuľky prehrávala po góle Laščiaka. O 7 minút domáci vyrovnali z penalty Kozákom, ale z ich strany to bolo v prvom dejstve všetko. Do druhej 45-minútovky vstúpili lepšie domáci, ktorí sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no opäť inkasovali, keď hostí poslal do vedenia Cingeľ. Hráči Tepličky stihli 12 minút pred koncom ešte vyrovnať, no na prekvapivo dobre hrajúcich hostí jednoducho nemali. Belá si tak odviezla cenný bod, naopak domáci nevyužili šancu dostať sa na čelo tabuľky. R Sobola, 200. TEPLIČKA: Orvan – Vydra, Králik, Hruška, Lisko, B. Adamus (65. Kopas), Mintál, Kysela, Belák, Valášek, I. Kozák (76. Krutý). BELÁ: Franek – Martin Sedúch, Boháč, Šebík (42. Cingeľ), Korenčík, Hazda, Laščiak, Ondráš, Vrábel (65. P. Sedúch) Peťko, Kaňa.
Skalité – Lietavská Lúčka 2:0 (2:0),
14. Mudrík, 20. Ondrušek. Zápas na veľmi ťažkom teréne začali domáci veľmi dobre a už v 14. min. sa gólom Mudríka z voleja dostali do vedenia. V 20. min. po krásnej akcii Baroniak - Ondrušek sa stav zvýšil na 2:0. Do konca polčasu boli domáci herne lepší a pohyblivejší, jasne išli za svojim cieľom zvíťaziť. Druhý polčas ale hostia začali tlakom, v 50. min. dokonca nastrelili tyč a v priebehu niekoľkých minút mali aj dalšie šance, ktoré však nepremenili. Domáci po veľmi dobrom taktickom výkone udržali výsledok do konca zápasu. Hráči Skalitého po minulom týždni dokázali, že vedia hrať futbal a vedia ho hrať dobre. R. Králik, 250, ŽK: Baroniak, Gavlas, Majchrák – Škorvánek, Dančík, Šupina.
SKALITÉ: S. Tatarka – Mudrík, Sidora, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký (85. Majchrák), R. Časnocha, Privarčák, Gavlas (84. Ramšák), Ľ. Mikula. LIETAVSKÁ LÚČKA: Bríšš – Dančík, Koša, Škorvánek (46. Poláček), Šupka (46. Šupina), Benko, Mikunda, Hulin, Kodaj (46. Turian), Kudla, Lokšík.
Raková – Makov 0:0. V hornokysuckom derby, v ktorom v podstate už o nič nešlo, predviedli obe mužstvá bojovné výkony. Domácim citeľne chýbal zranený strelec Kubizňa, ktorý je aj režisérom hry. V prvom polčase mali viac hernej aktivity na kopačkách hostia z Makova, ktorí hlavne v záložnej formácii boli lepší ako domáce mužstvo. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, ale s minimom šancí. Domáce útoky ťahal rýchlonohý Badžgoň, ale ostal osamotený. U hostí na druhej strane mal šancu Planeta, ale jeho strelu v bráne chytil Nekoranec. V závere mohol strhnúť víťazstvo na domácu stranu Golis, pozorného Krišicu neprekonal. Remíza je spravodlivým vyjadrením predvedených síl na ihrisku. R. Šalata, 300, ŽK: Majerík, J. Badžgoň – Bogáň, Pavelka.
RAKOVÁ: Nekoranec – Majerík, Poliak, Golis, Cabuk, J. Badžgoň, Repák, Jarábek (46. Broš), Šperka (46. Olšiak), M. Badžgoň, Kotuľa (74. Čišecký). MAKOV: Krišica – Bogáň, Pavelka, Banetka, Maďari – Baláž (85. Pavlík), Mlákyta, Planeta, Šustek – Kupšo (52. Sojčák), Mihaylov (90. Olšovský).
Kysucké Nové Mesto B - Stará Bystrica 0:1 (0:0), 60. Ľ. Faktor.
Hostia začali s prevahou, šance Faktora však nenašli cieľ. Po priamom kope Štrbu Matejčík zakončoval hlavou, ale na bránkovej čiare zachránil domáci obranca, Peter Faktor mieril tesne mimo a šanca Mravca tesne minula cieľ. Trio Matejčík - Ľ. Faktor - Štrba tvorili kostru zápasu, na ihrisku si vytvorili hernú prevahu a svoje mužstvo držali až do konca zápasu. Domáci sa snažili využiť hluché minúty hostí, ale nedokázali sa presadiť gólovo. Druhý polčas začali Bystričania aktívnejšie, ale znova tlačili aj domáci. „Hlavne chcem chlapcov pochváliť, pretože takto sa hrá o záchranu a chcem im touto cestou poďakovať,“ odkazuje touto cestou Pavol Faktor.
R. Lisická, 100.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Andel - Valjašek, Špiriak, Frollo, Janec, Zradula, Chládek, Damaška, Holáň, Horvát. STARÁ BYTRICA: Čmiko – Králik, L. Matejčík, Lipták, P. Matejčík, Kolembus, Ľ. Faktor, Štrba, M. Griga (72. Zatek), Mravec (80. Šumský), P. Faktor. 1. L. Lúčka 24 14 3 7 46:20 45
2. Teplička 24 13 5 6 55:32 44
3. Predmier 24 11 6 7 44:32 39
4. Rajec 24 12 3 9 30:29 39
5. Rosina 24 10 8 6 32:23 38
6. Raková 24 9 7 8 35:34 34
7. Skalité 24 10 2 12 43:38 32
8. Makov 24 7 10 7 30:30 31
9. S. Bystrica 24 9 4 11 29:33 31