Bytčania doma rozdrvili Revúcu, Kysučania obrali o bod Podbrezovú

III. liga stred TURČIANSKE TEPLICE - ŽILINA B 2:0 (2:0) Góly: 23. M. Jeťko, 43. Letrik. ŽK: Ždimera - Kuciak.

III. liga stred
TURČIANSKE TEPLICE -
ŽILINA B 2:0 (2:0)
Góly: 23. M. Jeťko, 43. Letrik. ŽK: Ždimera - Kuciak.
Prvý polčas sa niesol v znamení Teplíc, avšak množstvo vypracovaných šancí bolo hodných viac ako dva góly. Už v 6. min. po centri M. Jeťka Privitzer iba tesne minul Kuciakovu bránu. O štyri minúty sa do ideálnej príležitosti dostal Letrik. V 23. min. sa domáci konečne dočkali, keď Letrik umne vysunul Privitzera, ktorý prihral Jeťkovi a ten mal pred sebou prázdnu bránu. V 27. min. chytil Kuciak istý gól po šanci Letrika, Hollého a neujala sa ani hlavička M. Jeťka. Prvá veľká šanca hostí prišla v 38. min., keď sa po hrubej chybe domácej obrany dostal k lopte Hrbek, ale netrafil bránu. Po dvoch ďalších príležitostiach Turčanov sa ujala tretia v 43. min., keď Letrik obišiel obrancov hostí a jeho ľavačka mala presnú mušku. V druhom polčase bolo žilinské béčko nebezpečnejšie, šance mali Horvát a Šimček, no za chrbát Vreštiaka sa nedostala žiadna strela. Na druhej strane mali možnosti Letrik, Šavol, Privitzer a striedajúci J. Jeťko, ktorý zakončoval aj najkrajšiu akciu domácich po ideálnom centri Karasa. Rozhodoval Medveď, 300 divákov.
ŽILINA B: Kuciak - Minarčík, Tabak, Janiš, Trhančík, Mičica, T. Šimček, Horvát, Jamečný, Hrbek, Mano.

ČADCA - ŽIAR NAD HRONOM
0:1 (0:0)
Góly: 79. Šelmeci.
Úvodných dvadsať minút diváci veľa futbalu nevideli, akurát hostia sa prezentovali strelami Cepláka a Michalíka. V 31. min. nemal úspech ani priamy kop Šimáška. Potom opäť upadla hra do priemeru. V 35. min. mohol skórovať Číž, ale hlavička zblízka išla nad bránu. Potom v 39. min. sa o strelu pokúsil Gábriš, no ani on nemal presnú mušku. Peknú diaľkovú strelu vyslal na bránu hostí v 43. min. Gončár, ale tiež mieril vedľa. Hneď po obrátke najskôr zaváhal Gábriš a po ňom spálili šance Kanálik a Krištofík. V 57. min. mali ale domáci šťastie, keď po rohu dával Šelmeci hlavičkou do tyče. V 66. min. nemal šťastie ani Páleník, keď zaváhal pred Vancelom. V 79. min. hostia kopali priamy kop a Šelmeci hlavou prekonal Vancela - 0:1. V 82. min. po rohu zaváhal Kavuliak. Rozhodoval Hreus, 350 divákov. ŽK: Šulgan - Flašík.
ČADCA: Vancel - Šimášek, Gončár, Gábriš, Kavuliak, Časnocha (72. Piňo), Jaroš, Šulgan, Pavlík, Kanálik Ľ., Krištofík (65. Strapáčom).

KREMNIČKA - DOLNÝ HRIČOV 3:0 (3:0)
Góly: 2. Pilko, 37. Országh, 39. Murín.
Domácim futbalistom vyšiel veľmi dobre úvod. Už v 3. min. unikol po ľavej strane Murín a z jeho prihrávky dal v 3. min. Pilko prudkou strelou vedúci gól. Kremnička ťahala útoky po krídlach a obrana Hričova s problémami odvracala domáce centre do pokutového územia. Prvú strelu na bránu vystrelili hostia v 26. min. z trestného kopu Turekom, ale Juračka bezpečne kryl. Domáci sa znovu strelecky prebudili v závere polčasu, keď v priebehu dvoch minút rozhodli o zaslúženom víťazstve. V 37. min. strelu Országha tečoval Capanda a tá skončila v sieti Kurotu. V 39. min. unikol po pravej strane Pagáč, jeho strelu Kurota vyrazil, ale proti dorážke Murína už bol bezmocný. Do druhého polčasu dal tréner domácich možnosť hráčom z lavičky. Napriek tomu mali domáci celý druhý polčas výraznú prevahu s nespočetným množstvom gólových príležitostí. V zahadzovaní šancí vynikol najmä Murín. Okrem dvoch žrdí sa však už domáci gólovo nepresadili, pričom hostia domáceho Juračku v druhom polčasu vôbec neohrozili. Vo veľmi slušnom zápase zvíťazili domáci úplne zaslúžene. Rozhodoval Fajčík, 200 divákov. ŽK: Randík.
DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Galbavý, Turek (46. Novisedlák), Kahát, Červenec, Kabašta, Masný, Randík, Vančík, Bandúr, Capanda.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO -
PODBREZOVÁ B 0:0.
Za ideálneho počasia sa predstavili obe mužstvá v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Už v 4. min. Kysučania ohrozili Martvana, ale ten bol na svojom mieste. V 15. min. sa mohli dostať do vedenia hostia, keď Saniho strela sa odrazila od ľavej tyče Kuciakovej brány. V 37. min. vážnejšie ohrozil bránu hostí Bočej, keď jeho strela išla tesne vedľa. Do druhého polčasu mužstvá nastúpili v nezmenenej zostave. Snaha po góle bola na oboch stranách, ale obrany boli na svojich miestach. V 55. Gapa trafil ľavú tyč Martvanovej bránky. V 68. min. Vlček v gólovej pozícii, nastrelil brankára. V hre nastal obrat, keď Kysučania sa dostávali do trestného územia hostí, ale ich zakončenie minulo vytúžený cieľ dosiahnuť gól. Hostia v snahe udržať remízu si dokonale obsadzovali útok Kysučanov a nedovolili im spracovať loptu, za čo si z Kysúc odviezli čisté konto. Rozhodoval Valášk, 320 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Horvát, Gapa, Šidlo, Brček R., Kohút, Bočej (82. Macek), Čepela, Molnár, Toka (60. Chovaňák), Chovanec.

BYTČA - REVÚCA 6:0 (3:0)
Góly: 11. a 40. Šelmek, 44. Zátek, 53. Čikota, 65. Beneš, 90. Bujný.
V Bytči videli diváci zo strany domácich veľmi dobrý výkon a naviac úrodu pekných gólov. Od úvodného hvizdu rozhodcu zatlačili svojho súpera pred jeho bránu, no zakončenie vytvorených šancí bolo nepresné. Až v 11. min. prešiel hosťujúcou obranou Šelmek a strelou po zemi otvoril skóre zápasu. Hostia sa až po inkasovanom góle odvážili na polovičku Bytče, no ich pokusy o rýchle protiútoky boli skôr platonické. Cez prehustenú obranu hostí sa Bytčania dlho nemohli presadiť a druhý gól padol až 5 minút pred koncom prvého polčasu, keď Zátekovu strelu tečoval Šelmek. Najkrajší moment prvého polčasu videli diváci v jeho závere, keď sa Zátekova bomba odrazila od brvna za chrbát bezmocného Olejníka a bolo 3:0. V 53. min. predviedli Šelmek, Hozdek a Čikota ukážkovú akciu na jeden dotyk, na konci ktorej bol štvrtý gól domácich, ktorý strelil Čikota. V 65. min. center Chrenka našiel Beneša, ktorý pohodlne skóroval do prázdnej brány. Za stavu 5:0
hrali Bytčania aktívne, no šance Beneša, Čikotu a Gajdošíka ostali nevyužité. Až v 90. min. sa presadil striedajúci Bujný, keď technickou strelou stanovil konečný výsledok zápasu. Rozhodoval Repa, 150 divákov. ŽK: Urc.
BYTČA: Klec - Takáč (73. Pavlík), Zátek (67. Čmárik), Chrenko, Kliník, Gajdošík, Čikota, Šelmek, Beneš, Hozdek (62. Bujný), Raždík.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 26. KOLA: Tomášovce - Rakytovce 0:2 (0:1). 1. Fojtík (11m), 85. Faško. Liptovský Mikuláš - Martin 5:1 (3:0). 10. a 90. Pitoňák, 5. Kašpar, 6. Olejár, 55. Šándor - 88. Scherer. Ružomberok B - Lučenec 0:0.
1. Kremnička 26 20 2 4 44:17 62
2. T. Teplice 26 18 2 6 67:22 56
3. Žiar n/H 26 14 7 5 74:30 49
4. L. Mikuláš 26 14 6 6 60:29 48
5. Žilina B 26 13 4 9 54:42 43
6. Rakytovce 26 12 7 7 47:41 43 7. Podbrezová B 26 12 6 8 39:40 42
8. Lučenec 26 12 5 9 46:30 41
9. Bytča 26 11 5 10 38:29 38