Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Varínčania z Kysúc s výpraskom

V. liga, skupina A Strečno - Stará Bystrica 2:2 (1:1). 43. a 49. R. Sokolovský - 1. Mravec, 82. Ľ. Faktor (11m). Hostia sa presadili hneď z prvého útoku, keď Mravec po strele z 20 metrov vymietol šibenicu Hruškovej brány. Hráči Strečna po inkasovanom gó

Hosťujúca obrana dlho odolávala, ale 2 minúty pred koncom prvého polčasu kapitulovala, keď sa po individuálnej akcií presadil R. Sokolovský mladší. Do druhého polčasu nastúpili domáci opäť v nápore, ktorý sa im podarilo korunovať už 4. min. druhého polčasu. Po akcii a následnom centri Hanuliaka sa hlavou presadil opäť R. Sokolovský mladší. Po druhom obdržanom góle sa hostia zo Starej Bystrice začali viac tlačiť do útoku. Domáci dlho držali vedenie 2:1, ale v 82. min. po faule na Šumského sa z bieleho bodu Ľ. Faktor nemýlil. R Perašín, 150. STREČNO: Fraško, P. Oberta, F, Oberta (82. Novák), Kadáši, Praták, Melo, R. Sokolovský st. (60. Hanuliak), R. Sokolovský ml., Kán, Kubo (70. Dugovič). STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Králik, Sabol, Košťál, P. Kolembus (30. Griga), Ľ. Koloembus, Zátek, Pitek (83. Šumský), Šumský, Ľ. Faktor, Mravec (50. P. Faktor).
KNM B - Lietavská Lúčka 0:1 (0:1). 20. Lokšík. Dôležitý zápas, najmä pre hostí sa začal veľmi dobre. V 20. min. sa dostali hostia zásluhou presnej hlavičky Lokšíka do vedenia. Domáci mohli vyrovnať už o 5 min., ale Zradula v dobrej príležitosti minul Tvarbekovú bránku. V 30. min. zastavila Damašku spoľahlivá obrana Lietavskej Lúčky. Hráči predvádzali dobrý futbal, ale bez gólových príležitostí hra sa odvíjala najmä v strede poľa. V druhom polčase sa omladené kysucké mužstvo snažilo, no stroskotalo na dobre organizovanej obrane hostí. Počas celého druhého polčasu sa ukázala väčšia vyspelosť a skúsenosť hráčov Lietavskej Lúčky. Domácim chýbali traja hráči, čo bola citeľná strata. Hostia mohli svoje víťazstvo prikrášliť v poslednej desaťminútovke, no nepresadili sa. V 80. min. hlavičkoval Kodaj zblízka nepresne a v 87. min. sa striedajúci Belan rútil sám na brankára Andela, no ten jeho pokus kryl. R Škvarek, 100. KNM B: Andel - Hutira, Jančiga, Mrmus, Valiašek, Žiriak (70. Mičiak), Damaška, Zradula (75. Bršlík), Chlabek (80. Mičiak), Špiriak, Holaň. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvarbek - Škorvánek, Benko, Piala, Čupka, Dančík, Hulín, Kudla (75. Kodaj), Mikunda, Turian (80. Belan), Lokšík.
Teplička - Predmier 3:2 (2:0). 12. a 40. Belák, 81. Kozák - 58. Tomaník, 74. Š. Sluka. Úvod stretnutia začali oba tímy opatrne. Domáci sa dostali do vedenia po priamom kope Beláka, ktorý krásne obstrelil múr a nedal Štefúnovi šancu. Hra sa potom odohrávala najmä medzi šestnástkami. Druhý gól dosiahli hráči Tepličky opäť z trestného kopu a tiež po strele Beláka, lenže teraz mierila prvá strela do múru a odrazenú namieril záložník domácich už presne medzi žrde. Do druhého polčasu nastúpili hosťujúci Predmierčania so snahou urobiť niečo s výsledkom. Vytvorili si tlak i príležitosti, no nedokázali ich premeniť na gól. V 58. min. sa im to nakoniec predsa len podarilo po strele Tomaníka. Tlak hostí sa stupňoval, ale pokoj na kopačky domácich mohol priniesť v 65. min. Kisela, nariadený pokutový kop však nepremenil. V 74. min. Predmier po nádhernej strele do šibenice z kopačky Sluku vyrovnal. Po góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Rozhodnutie prišlo 9 minút pred koncom stretnutia, keď Kozák peknými nožničkami rozhodol. R Pavol Turňa, 120.
TEPLIČKA: Horvan - Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus (70. Kopas), Mintál, Kisela, Belák, Valášek, Kozák. PREDMIER: Štefún - Minárik, Tomaník, Klus, D. Danížek, J. Danížek, Uríček, Bačík, Chlebek, Sluka, Šimoník striedali: Bajza, Janda, Kopásek.
Belá - Rosina 0:2 (0:1), 20. Adamčík, 85. Ondák.
Úvodný tlak hráčov Belej hostia prežili a v 20. min. udreli prvýkrát. Po rohu si pekne nabehol Adamčík a krásnou strelou otvoril skóre. Hra sa potom štvrťhodinu odvíjala len v strede poľa. V 35. min. prestrelil Hazda z troch metrov bránu. Dve minúty pred koncom prvého polčasu mohla Rosina zvýšiť, no obranca Mihalčatin vykopol loptu z bránkovej čiary. Druhopolčasový tlak domácich vyrovnanie nepriniesol. Hostia ich prílišnú snahu o strelenie gólu využívali na prečíslenia, pri ktorých sa viackrát vyznamenal domáci brankár Franek. Päť minút pred koncom však z ďalšieho protiútoku Ondák rozhodol o víťazstve Rosiny. R: Capko, 150.
BELÁ: Franek - M. Cedúch, Boháč, Vrábeľ, Mihalčatin, Hazda, Laščiak, Šugár, Peťko, Cingeľ (75. P. Cedúch), Korenčík. ROSINA: Holiš - Lisík, Adamčík, Jacko, Turský, Smieško, Kaper, Heijser, Ondák, Kaplánek, Kopáč ( 70. Rostaš).
Skalité - Varín 6:1 (3:0), 12. Privarčák, 17. Mudrík, 20. a 55. Ondrušek, 47. a 50. Privarčák - 77. Zimen. Na ťažkom teréne začali domáci dobre, keď v úlohe režiséra hral veľmi dobre Nevedal, ktorý stmelil celý kolektív. V útoku väčšinu ťarchy na seba prevzal Privarčák, ktorý na dva góly prihral a dva dal. Skalitčania držali hru pevne v rukách a už v 12. min. po góle Privarčáka viedli 1:0. Posilnení túžbou po víťazstve sa v druhom polčase na kopačkách domácich rozsypalo vrece s gólmi. Privarčák len minútu po prestávke zvyšoval náskok domácich a bolo rozhodnuté, pretože hostia sa už len bránili. R Farský, 190, ŽK: Sidora, Privarčák - Zimen, Brežný
SKALITÉ: M. Tatarka - R. Časnocha (70.M. Časnocha), Sidora, Sojka (68. M. Serafín), Mudrík, Ondrušek, Čanecký (58. Ramšákom), Nevedal, Prívarčák, Gavlas, Ľ. Mikula.VARÍN: Fogada - Nemček, M. Zimen (42. tICHáK), Brežný, Prekop, Repáň, trnovec, I. Tichák, Kuchár, R. Zímen, Repkovský (46. Beňadik).
Rajec - Makov 1:1 (0:0), 64. Strhár - 75. Mlakyta. V Rajci sa hralo výborné stretnutie, v ktorom obidve mužstvá predviedli pekný technický futbal. Na prekvapenie bol ale hosťujúci Makov o niečo lepší. V úvode zápasu sa dvakrát ocitol v šanci hosťujúci Kupšo a vzápätí hlavou prestrelil neúnavný Mihaylov. Domáci ohrozili v 21. min. Fašankom, ktorý zoči voči brankárovi Tomanovi netrafil bránu. V 40. min. po chybe stopérskej dvojice hostí sa ocitol domáci Strhár pred hosťujúcim brankárom, ale Toman skvele vyrazil. V druhom polčase opäť začali aktívnejšie hostia, ale nedokázali svoju prevahu zúžitkovať, a tak udreli domáci, keď čiperný Strhár technický prešiel obranou súpera - 1:0. Tento gól prinútil hostí zhrnúť všetky sily do útoku, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Mlakytu, ktorý sa taktiež presadil po individuálnej akcii. R Chmúrny, 200.
RAJEC: Petráš - Bujný, Ďurajka, Šupka, Eloga, Šimkulič, Veselý, Jakubes, Fašanok, Strhár, Krajčoviech. MAKOV: Toman - Bogáň, Maďari, Pavelka, Banetka - Baláž, Mlákyta, Blaneta, Šustek - Mihaylov, Kupšo (78. Pavlík).
Raková - Čierne 2:2 (1:0), 30. Golis, 75. Kubizňa - 60. Ovečka (11m), 70. Kríž. Domáci mali počas celého zápasu hernú prevahu, ktorú zužitkovali gólom Golisa. V prvom polčase sa hralo tak, akoby sa obidve mužstvá oťukávali. Druhé dejstvo začali Rakovčania miernym náporom, ale rozhodca si vymyslel nezmyselný prísny pokutový kop a hostia vyrovnali na 1:1. V rýchlom protiútoku sa potom hostia dostali do vedenia (2:1), ale v ďalších minútach domáci vyvinuli tlak a v 75. min. vyrovnali z trestného kopu na 2:2. R Rohoň, 150. ČK: Krenželák.
RAKOVÁ: Nekoranec - Brož (66. Jarábek), Poliak, Golis, Repák, J. Badžgoň, Kubizňa, Majerík, Olšiak, M. Badžgoň, Kotuľa (60. Šperka). ČIERNE: Teplán - J. Strýček, Ovečka, Miko, Krenželák, Unzatíg, Kríž, Privarčák, Gazdík, Gomola (90. P. Strýček), Kočmarský.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.