Varínčania z Kysúc s výpraskom

V. liga, skupina A Strečno - Stará Bystrica 2:2 (1:1). 43. a 49. R. Sokolovský - 1. Mravec, 82. Ľ. Faktor (11m). Hostia sa presadili hneď z prvého útoku, keď Mravec po strele z 20 metrov vymietol šibenicu Hruškovej brány. Hráči Strečna po inkasovanom gó

Hosťujúca obrana dlho odolávala, ale 2 minúty pred koncom prvého polčasu kapitulovala, keď sa po individuálnej akcií presadil R. Sokolovský mladší. Do druhého polčasu nastúpili domáci opäť v nápore, ktorý sa im podarilo korunovať už 4. min. druhého polčasu. Po akcii a následnom centri Hanuliaka sa hlavou presadil opäť R. Sokolovský mladší. Po druhom obdržanom góle sa hostia zo Starej Bystrice začali viac tlačiť do útoku. Domáci dlho držali vedenie 2:1, ale v 82. min. po faule na Šumského sa z bieleho bodu Ľ. Faktor nemýlil. R Perašín, 150. STREČNO: Fraško, P. Oberta, F, Oberta (82. Novák), Kadáši, Praták, Melo, R. Sokolovský st. (60. Hanuliak), R. Sokolovský ml., Kán, Kubo (70. Dugovič). STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Králik, Sabol, Košťál, P. Kolembus (30. Griga), Ľ. Koloembus, Zátek, Pitek (83. Šumský), Šumský, Ľ. Faktor, Mravec (50. P. Faktor).
KNM B - Lietavská Lúčka 0:1 (0:1). 20. Lokšík. Dôležitý zápas, najmä pre hostí sa začal veľmi dobre. V 20. min. sa dostali hostia zásluhou presnej hlavičky Lokšíka do vedenia. Domáci mohli vyrovnať už o 5 min., ale Zradula v dobrej príležitosti minul Tvarbekovú bránku. V 30. min. zastavila Damašku spoľahlivá obrana Lietavskej Lúčky. Hráči predvádzali dobrý futbal, ale bez gólových príležitostí hra sa odvíjala najmä v strede poľa. V druhom polčase sa omladené kysucké mužstvo snažilo, no stroskotalo na dobre organizovanej obrane hostí. Počas celého druhého polčasu sa ukázala väčšia vyspelosť a skúsenosť hráčov Lietavskej Lúčky. Domácim chýbali traja hráči, čo bola citeľná strata. Hostia mohli svoje víťazstvo prikrášliť v poslednej desaťminútovke, no nepresadili sa. V 80. min. hlavičkoval Kodaj zblízka nepresne a v 87. min. sa striedajúci Belan rútil sám na brankára Andela, no ten jeho pokus kryl. R Škvarek, 100. KNM B: Andel - Hutira, Jančiga, Mrmus, Valiašek, Žiriak (70. Mičiak), Damaška, Zradula (75. Bršlík), Chlabek (80. Mičiak), Špiriak, Holaň. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvarbek - Škorvánek, Benko, Piala, Čupka, Dančík, Hulín, Kudla (75. Kodaj), Mikunda, Turian (80. Belan), Lokšík.
Teplička - Predmier 3:2 (2:0). 12. a 40. Belák, 81. Kozák - 58. Tomaník, 74. Š. Sluka. Úvod stretnutia začali oba tímy opatrne. Domáci sa dostali do vedenia po priamom kope Beláka, ktorý krásne obstrelil múr a nedal Štefúnovi šancu. Hra sa potom odohrávala najmä medzi šestnástkami. Druhý gól dosiahli hráči Tepličky opäť z trestného kopu a tiež po strele Beláka, lenže teraz mierila prvá strela do múru a odrazenú namieril záložník domácich už presne medzi žrde. Do druhého polčasu nastúpili hosťujúci Predmierčania so snahou urobiť niečo s výsledkom. Vytvorili si tlak i príležitosti, no nedokázali ich premeniť na gól. V 58. min. sa im to nakoniec predsa len podarilo po strele Tomaníka. Tlak hostí sa stupňoval, ale pokoj na kopačky domácich mohol priniesť v 65. min. Kisela, nariadený pokutový kop však nepremenil. V 74. min. Predmier po nádhernej strele do šibenice z kopačky Sluku vyrovnal. Po góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Rozhodnutie prišlo 9 minút pred koncom stretnutia, keď Kozák peknými nožničkami rozhodol. R Pavol Turňa, 120.
TEPLIČKA: Horvan - Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus (70. Kopas), Mintál, Kisela, Belák, Valášek, Kozák. PREDMIER: Štefún - Minárik, Tomaník, Klus, D. Danížek, J. Danížek, Uríček, Bačík, Chlebek, Sluka, Šimoník striedali: Bajza, Janda, Kopásek.
Belá - Rosina 0:2 (0:1), 20. Adamčík, 85. Ondák.
Úvodný tlak hráčov Belej hostia prežili a v 20. min. udreli prvýkrát. Po rohu si pekne nabehol Adamčík a krásnou strelou otvoril skóre. Hra sa potom štvrťhodinu odvíjala len v strede poľa. V 35. min. prestrelil Hazda z troch metrov bránu. Dve minúty pred koncom prvého polčasu mohla Rosina zvýšiť, no obranca Mihalčatin vykopol loptu z bránkovej čiary. Druhopolčasový tlak domácich vyrovnanie nepriniesol. Hostia ich prílišnú snahu o strelenie gólu využívali na prečíslenia, pri ktorých sa viackrát vyznamenal domáci brankár Franek. Päť minút pred koncom však z ďalšieho protiútoku Ondák rozhodol o víťazstve Rosiny. R: Capko, 150.
BELÁ: Franek - M. Cedúch, Boháč, Vrábeľ, Mihalčatin, Hazda, Laščiak, Šugár, Peťko, Cingeľ (75. P. Cedúch), Korenčík. ROSINA: Holiš - Lisík, Adamčík, Jacko, Turský, Smieško, Kaper, Heijser, Ondák, Kaplánek, Kopáč ( 70. Rostaš).
Skalité - Varín 6:1 (3:0), 12. Privarčák, 17. Mudrík, 20. a 55. Ondrušek, 47. a 50. Privarčák - 77. Zimen. Na ťažkom teréne začali domáci dobre, keď v úlohe režiséra hral veľmi dobre Nevedal, ktorý stmelil celý kolektív. V útoku väčšinu ťarchy na seba prevzal Privarčák, ktorý na dva góly prihral a dva dal. Skalitčania držali hru pevne v rukách a už v 12. min. po góle Privarčáka viedli 1:0. Posilnení túžbou po víťazstve sa v druhom polčase na kopačkách domácich rozsypalo vrece s gólmi. Privarčák len minútu po prestávke zvyšoval náskok domácich a bolo rozhodnuté, pretože hostia sa už len bránili. R Farský, 190, ŽK: Sidora, Privarčák - Zimen, Brežný
SKALITÉ: M. Tatarka - R. Časnocha (70.M. Časnocha), Sidora, Sojka (68. M. Serafín), Mudrík, Ondrušek, Čanecký (58. Ramšákom), Nevedal, Prívarčák, Gavlas, Ľ. Mikula.VARÍN: Fogada - Nemček, M. Zimen (42. tICHáK), Brežný, Prekop, Repáň, trnovec, I. Tichák, Kuchár, R. Zímen, Repkovský (46. Beňadik).
Rajec - Makov 1:1 (0:0), 64. Strhár - 75. Mlakyta. V Rajci sa hralo výborné stretnutie, v ktorom obidve mužstvá predviedli pekný technický futbal. Na prekvapenie bol ale hosťujúci Makov o niečo lepší. V úvode zápasu sa dvakrát ocitol v šanci hosťujúci Kupšo a vzápätí hlavou prestrelil neúnavný Mihaylov. Domáci ohrozili v 21. min. Fašankom, ktorý zoči voči brankárovi Tomanovi netrafil bránu. V 40. min. po chybe stopérskej dvojice hostí sa ocitol domáci Strhár pred hosťujúcim brankárom, ale Toman skvele vyrazil. V druhom polčase opäť začali aktívnejšie hostia, ale nedokázali svoju prevahu zúžitkovať, a tak udreli domáci, keď čiperný Strhár technický prešiel obranou súpera - 1:0. Tento gól prinútil hostí zhrnúť všetky sily do útoku, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Mlakytu, ktorý sa taktiež presadil po individuálnej akcii. R Chmúrny, 200.
RAJEC: Petráš - Bujný, Ďurajka, Šupka, Eloga, Šimkulič, Veselý, Jakubes, Fašanok, Strhár, Krajčoviech. MAKOV: Toman - Bogáň, Maďari, Pavelka, Banetka - Baláž, Mlákyta, Blaneta, Šustek - Mihaylov, Kupšo (78. Pavlík).
Raková - Čierne 2:2 (1:0), 30. Golis, 75. Kubizňa - 60. Ovečka (11m), 70. Kríž. Domáci mali počas celého zápasu hernú prevahu, ktorú zužitkovali gólom Golisa. V prvom polčase sa hralo tak, akoby sa obidve mužstvá oťukávali. Druhé dejstvo začali Rakovčania miernym náporom, ale rozhodca si vymyslel nezmyselný prísny pokutový kop a hostia vyrovnali na 1:1. V rýchlom protiútoku sa potom hostia dostali do vedenia (2:1), ale v ďalších minútach domáci vyvinuli tlak a v 75. min. vyrovnali z trestného kopu na 2:2. R Rohoň, 150. ČK: Krenželák.
RAKOVÁ: Nekoranec - Brož (66. Jarábek), Poliak, Golis, Repák, J. Badžgoň, Kubizňa, Majerík, Olšiak, M. Badžgoň, Kotuľa (60. Šperka). ČIERNE: Teplán - J. Strýček, Ovečka, Miko, Krenželák, Unzatíg, Kríž, Privarčák, Gazdík, Gomola (90. P. Strýček), Kočmarský.

1. Teplička 22 13 3 6 53:30 42
2. L.Lúčka 22 13 3 6 40:18 42
3. Rosina 22 10 7 5 32:22 37
4. Rajec 22 11 3 8 27:26 36
5. Predmier 22 9 6 7 38:29 33
6. Raková 22 9 6 7 34:30 33
7. KNM B 22 9 4 9 30:49 31