Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Piatkový tip zo Žiliny: prví naši, tretí Fíni

V piatok dopoludnia naši respondenti ešte netušili

, ako posledné dva zápasy Majstrovstiev sveta v hokeji dopadnú, tešili sa z čerstvej štvrtkovej výhry nad Švédskom. Dnes už výsledky poznáme. Vyšli vaše tipy?

Radoslav Dolník zo Zbyňova

Včerajší zápas bol perfektný. Čakal som, že naši vyhrajú, a oni to naozaj dokázali. V predĺžení som veľmi držal palce. Vo finále vyhrá jednoznačne Slovensko. Tipujem tak 3:2, 4:3 – o jeden gól. Tretí budú Fíni. Ukázali, že sú dobrí.

Gabriela Solárová zo Žiliny

Proti Švédom – super. Nervy, ale paráda. Finále proti Rusom určite vyhráme... tesne, ale vyhráme. Možno budú zasa samostatné nájazdy. Naši budú majstri, Rusi druhí. Bronz získajú Fíni. Hra našich sa mi páči. Najprv chvíľku zaváhajú, potom sa zobudia a potom sú úplne super. Perfektní sú.

František Buček z Dlhého Poľa

Naša včerajšia hra bola skvelá. Do polovice zápasu to síce nebolo bohviečo, ale druhá časť už bola super. Hráči zo zámoria nás podržali, ale hlavne boli dobrí všetci ako celok. Finále? Už sme ukázali, ako vieme s Rusmi hrať, myslím, že to dopadne nejako podobne. Tipujem tak 3:2 v riadnom hracom čase. Nie som veľký fanúšik, nesledoval som celé majstrovstvá, ale keď sa naši dostali do štvrťfinále a teraz aj do finále, tak ma to chytilo.

Beáta z Rajeckých Teplíc

Včerajší zápas sa mi veľmi páčil. Výsledok, ale aj hra. Bol to nervák. Lašák perfektne chytal. Šatan je veľmi pekný, no aj super hrá. Dúfam, že budeme mať zlato. Tipujem, že vyhráme v riadnom hracom čase o dva góly. Musíme. Bronzoví budú asi Fíni, ale nie som si istá.

Jozef Baník zo Žiliny

Naši hokejisti sa mi nepáčia. Sú to jednotretinoví hráči. Dve tretiny nehrajú a hrať jednu tretinu je málo. Včera postúpili so šťastím. Švédi boli lepší. Ale keď naši trochu pridajú, môžu mať v sobotu zlato. Ako Slovák by som bol určite rád, ale nie som o tom stopercentne presvedčený, ich výkony tomu nezodpovedajú. Na tretie miesto tipujem Fínov.

Anna Krištofíková z Belej

Stretnutie so Švédmi som, samozrejme, sledovala. Bolo to úplne perfektné. Lašák perfektne chytal. Máme dobrých hokejistov, tak dúfam, že finále vyhráme a bude to zlato. Fíni budú isto tretí, Švédi štvrtí, to je jasné. My budeme hrať tak, že bude 2:2 aj po predĺžení a na samostatné nájazdy to zasa vyhráme.

Text a foto: Peter CHLEBANA

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.

Mesto Žilina požiada o návratnú finančnú pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur

Radnica chce peniaze použiť na financovanie správy a údržby komunikácií a verejnej zelene.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.