Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Kotešovský gólostroj fungoval ako po generálke

Nedeľňajšie zápasy v I. triede oblastnej ligy prin

Krasňany pokraujú v zostupe - po 21. kole sú už predposledné

iesli len jedno prekvapenie. Zrodilo sa vo Hvozdnici, kde vtedy predposlední domáci zdolali tretie Dlhé Pole. Dlhopoľčania sa po výrazných víťazstvách Kotešovej aj Zbyňova posunuli na piate miesto. Tiež o dve priečky, lež nahor sa posunulo po víťazstve nad Bánovou Višňové.

Kamenná Poruba – Zbyňov 0:4 (0:1),

Kamenná Poruba: M. Hodas – Sandanus, Bielik, Chovančík, Novosad, Sádecký, J. Hodas, Jasenovský, Tretina, Záň, Ondrejka. Striedali: Sudor, Vereš.

Prvý polčas bol ešte vyrovnaný. Za stavu 0:0 rozhodca domácim neuznal gól, pretože videl ofsajd, s čím ale domáci nesúhlasia. Na druhej strane sa po chybnej rozohrávke Porubčanov hostia ujali vedenia. V druhom polčase domáci, ktorým sa zranili dvaja hráči, v snahe vyrovnať otvorili hru, čo Zbyňovčania využili na výrazné zvýšenie skóre vo svoj prospech.

Hvozdnica – Dlhé Pole

4:2 (2:0),

Gajdoš 2, Fekete z 11 m, Kolek za domácich.

Zápas mal dobrú úroveň a domáci, ktorým sa vrátili maródi Gajdoš, Kolek a Jakubík, ukázali, že sa znova dostali do formy. Hvozdnica mala po celý čas miernu prevahu, no dvojgólový náskok z prvého polčasu dokázali hostia dotiahnuť. Domáce mužstvo však nepodľahlo psychickému tlaku a Fekete ho penaltou znova dostal do vedenia. Minútu pred koncom pečatil víťazstvo svojím druhým gólom Gajdoš. Za peknú kulisu sa Hvozdničania svojmu publiku odvďačili dobrou hrou a zaslúženým víťazstvom.

Kotešová – Terchová

5:1 (3:1),

Galovič 2, Kendy2, Lacek – Bobáň.

Kotešová: Hrtánek – Pollák, Kendy, Siatko, B. Bujný, Riliak, Košík, Galovič, Lacek, Šukala, Ostrochovský. Striedali: Gašperec, Urban, M. Bujný.

Terchová: Závadský – Nemček, Š. Chovanec, Meško, Zajac, P. Chovanec, Komačka, Bobáň, Struhárňanský, Vantuch, Kováč. Striedali: Rybár, Mahút.

Domáci mali uragánový nástup, keď otvorili skóre v 8., zvýšili v 10. a v 25. min. už bolo 3:0. Hoci hostia vysoko prehrávali, snažili sa hrať tiež útočný futbal a podarilo sa im znížiť. Druhý polčas už bol opatrnejší, ale mladé mužstvo Terchovčanov neodolalo tlaku domácich a inkasovalo ešte dva góly. Kotešovský diváci mohli byť spokojní nielen s víťazstvom svojich, ale aj s čistou a kvalitnou hrou na oboch stranách.

VTJ Žilina – Zádubnie 0:2 (0:1),

Jankula, Sucháň. VTJ: Tencer – Murárik, Csakvari, Ďuratný, Kuba, Bielik, Mihalička, Úkrop, Bříza, Sagan, Žilinčár. Striedali: Blahušiak, Hudec, Remšík.

Zádubnie: Vanca – Gašpierik, Januš, Neslušan, Hošták, Sucháň, Belanec, Heiser, Frátrik, Jankula, M. Holeš. Striedali: S. Holeš, Zuzik.

Prvý polčas boli hostia lepší, viac behali a využili jednu z dvoch vážnych šancí. V druhom VTJ pridalo, hostí zatlačilo na ich polovicu, ale nevyužilo viaceré šance. Naopak, hráči Zádubnia dali z protiútoku druhý gól, čím pochovali šance VTJ na vyrovnanie. Súdržný, kolektívny futbal sa Zádubniu oproti viac rozhádzaným vojakom vyplatil.

Rosina – Krasňany

4:0 (2:0),

V. Turský 2, Petrovič, Jaššo.

Rosina: Šugár – Rostáš, Kais, Lasička, Adamčík, Smieško, V. Turský, Hodás, Kopáč, Petrovič, Vrabec. Striedali: Vanoch, Kuba, Jaššo.

Krasňany: R. Bielka – M. Krajčík, Vrábel, Maťko, Zemiak, M. Bielka, Berešík, Mariaš, Comorek, Bela, P. Bielka. Striedali: Gacho, Mšall, J. Krajčík.

Vo veľmi slušnom stretnutí mali domáci hernú prevahu, hoci hostia sa ešte za stavu 3:0 snažili nebezpečnými kontrami stretnutie zdramatizovať. V nadstavenom čase však domáci pridali štvrtý gól, po ktorom Krasňanci rezignovali. Veľmi dobrý výkon podali aj rozhodcovia.

14. K. Poruba 21 2 6 13 24:43 12

Kam. Porube sa po súťaži odrátajú tri body.

Program 22. kola – 26. mája o 17.00 h: Bánová B-Brezany – Rosina (Kúdelka, Krupík, Martinec – Hruboška, v sobotu o 17.00 h), Krasňany – Trnové (Bronček, Lokaj – Krško), Hrabové – VTJ Žilina (Milo, Hôrecký), Zádubnie – Kotešová (Bariak, Filip), Terchová – Hvozdnica (Kubo, Beháň – Vanák), Dlhé Pole – Kamenná Poruba (Charbuliak, Sluka – Hanulík), Zbyňov – Višňové (Mintál, Gaňa)(pt)