Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Tri body si pripísala len Čadca

Stredoslovenská futbalová súťaž má na programe dve

kolá

Čadca – Jediným zástupcom regiónu, ktorý si pripísal v 24. kole najvyššej stredoslovenskej súťaže tri body, boli futbalisti Čadce. Tí v regionálnom derby najtesnejším rozdielom zdolali úspešný Dolný Hričov.

Liptovský Mikuláš – Kysucké Nové Mesto 4:1 (1:1).

Góly: Laco, Mrva, Juráš, Juriga – Gapa (11 m).

Kremnička – Dubová 2:1 (1:0).

Góly: Országh, Póch (11 m) – Hurík.

Tomášovce – Kysucký Lieskovec 1:0.

Turčianske Teplice – Selce 5:1 (3:0).

Góly: Jeťko 2, Hollý (11 m), Karasy, Kubovich (11 m) – Pinter.

Čadca – Dolný Hričov 2:1 (1:1).

Góly: 20. Trizuliak, 89. Baláž – 30. Vančík

Čadca: Vancel –Macašek, Gomola Krištofík (50. Mudrík), Michalík, Jaroš, Trizuliak, Kulla, Vaňovec, (73. Brisuda), Kučák, Baláž.

Dolný Hričov: Klec – Krajčí, Ryboň (28. Švec), Janoš, Trnovec, Gottwald, Bezák, Sedliaček, Vančík (62. Rašovec), Kováč (28. Sluka), Sedúch.

Rozhodoval: Náter, ŽK: Baláž, 300.

Šťastné, ale zaslúžené víťazstvo domácich. Už v 5. min. zahodil Macašek vyloženú šancu, keď z piatich metrov prekopol center z pravej strany. Čadca mala počas celého zápasu prevahu a hostia sa snažili hrať na rýchle protiútoky. V 20. min. nastrelili brvno Vancelovej brány. V tej istej minúte Trizuliak peknou prízemnou strelou otvoril skóre. Hostia odpovedali o niekoľko minút Vančíkom, ktorý vyrovnal na 1:1 a stanovil tak výsledok prvého polčasu. V druhej časti hry Baláž nastrelil žrď a zahodil gólovú šancu po samostatnom úniku. Na druhej strane lopta z hlavy jedného z hosťujúcich hráčov skončila tesne vedľa Vancelovej svätyne. Domáci stupňovali tlak, pritlačili hostí na ich vlastnú polovicu, no chýbala im vždy finálna prihrávka. Nakopávané centre končili na pevnej obrane. Keď už sa zdalo, že sa zápas skončí deľbou bodov, dostal sa dlhý pas do veľkého štvorca hostí, kde sa najlepšie zorientoval Baláž a strelou do šibenice stanovil konečný výsledok zápasu. Hráči Čadce si víťazstvo za bojovný výkon plne zaslúžili.

Martin – Žilina B Strážov 2:1 (0:1).

Góly: Moric, Kapusta – Čvirik.

Bytča – Lučenec 1:2 (1:1).

Góly: 18. Ďurdík – 27. Puspoky, 48. Pleško.

Bytča: Gärtner – Bednár (4ž. Chrenko, Zátek (85. Gabaj), Ďurdík, Klimík, Takáč, Čikota, Šelmek, Konečný, Bujný, Hozdek.

Rozhodoval: Kubačka, ŽK: Pleško (Lučenec), 400.

Úvod zápasu bol obojstranne otvorený, útočný a dramatické momenty sa striedali pred obidvoma bránkami. Už v 8. min. mal veľkú šancu hosťujúci Iskra, ale brankár domácich zachránil. V 15. min. domáci rýchlo zaútočili a Ďurdík krížnou bombou prekonal dobre chytajúceho Michalíka. V 17. min. Iskra opäť prevetral domáci obranu, ale z päťky mieril vysoko nad. Hostia prišli k vyrovnaniu ľahko a dali dôležitý gól do šatne.

Začiatok druhého polčasu bol pre domácich nešťastný. Konečný vystrelil, Michalík však bol pozorný a z rýchleho protiútoku hostia prečíslili domácu obranu a poľahky dali druhý gól. Domáci chceli. Pokiaľ vládali – bojovali. Mali prevahu, ale tá bol len optická. Hostia umne kontrovali a presnými prihrávkami sa dostávali pre domácu bránku.

Heketický bol záver zápasu. Domáci sa vrhli do útoku, hrali vabank, ale nemali ani kúsok šťastia. Dvakrát diváci už kričali gól, ale Michalík čaroval. Päť minút pred koncom nastala sporná situácia. Hostia v pokutovom území zahrali rukou, ale po porade rozhodcovskej dvojice Kubačka – Knilica, nebol z toho ani rohový kop. Škoda troch bodov. Tých tridsať, čo majú Kinexáci na konte nie je príliš veľa.

16. Tornaľa 24 3 6 15 24:52 15

Treťoligová súťaž má v tomto týždni na programe dve kompletné kolá, v ktorých budú určite lákať aj regionálne derby zápasy medzi rezervou Žiliny a Čadcou, či Kysuckým Novým Mestom a Kysuckým Lieskovcom.

Program:

25. kolo – streda 29. mája o 17.00 h: Tornaľa – Liptovský Mikuláš, Rakytovce – Bytča, Lučenec – Martin, Žilina B – Čadca, Dolný Hričov – Turčianske Teplice, Selce – Tomášovce.

26. kolo - sobota 2. júna o 17.00 h: Liptovský Mikuláš – Dubová (I. Krško), Turčianske Teplice – Žilina B (Jekkel), Martin – Rakytovce (Petrinec), nedeľa 3. júna o 17.00 h: Kysucké Nové Mesto – Kysucký Lieskovec(Petrák – Cerchlan, I. Szabó – Sihelský), Kremnička – Selce (Poláček), Tomášovce – Dolný Hričov (Tokár), Čadca – Lučenec (Samotný – Repa, Urda – Kahan), Bytča – Tornaľa (Ronec – Ambróz, Putra – Mastiš).(lh, hal, mb)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?