Kasaj k tomu prispel dvoma gólmi Rajec – Štyri ko

Rajec – Štyri kolá pred koncom sa definitívou rozhodlo o postupe Krásna nad Kysucou do IV. futbalovej ligy, keď v domácom prostredí zvíťazili nad Predmierom.

Góly: Trnovec, Samec, F. Oberta – Meliš.

Góly: 26. M. Štrba, 41. Vl. Matejčík – 89. F. Zjavka

Stará Bystrica: A. Macák – M. Sobol (81. Králik), J. Lipták, M. Griga, P. Matejčík, Ľ. Kolembus, E. Prišč, M. Štrba (65. M. Košťal), M. Šumský, P. Faktor, Vl. Matejčík.

Skalité: S. Tatarka – M. Slicho, A. Sidora, J. Čanecký (86. M. Tatarka), M. Ramšák, P. Urbánek (67. J. Sojka), F. Zjavka, M. Neveďal, R. Majchrák, J. Gavlas, Ľ. Mikula (81. P. Sedlačik).

Rozhodovali: Vl. Šalata – A. Badár, R. Gnida, ŽK: M. Griga, Vl. Matejčík – A. Sidora, M. Neveďal.

Kysucké derby sa začalo obojstranne opatrne. S pribúdajúcimi minútami však iniciatívu prebrali domáci a niekoľkými peknými akciami ohrozili hosťujúceho brankára. Svoju aktivitu dokázali v 26. min. vyjadriť aj pekným gólom. Pri ľavej postrannej čiare získal loptu E. Prišč, pekne ju narazil Štrbovi a ten prízemnou strelou k ľavej tyči z pohľadu brankára skóroval. Brankár Tatarka si myslel, že lopta ide vedľa a ani po nej nešiel. Druhý gól pridali domáci štyri minúty pred odchodom do šatní, keď trestný kop z hranice šestnástky, po faule na Faktora, perfektnou strelou zaznamenal Vlado Matejčík. Druhý polčas sa hral v znamení zvýšenej aktivity hostí, ktorí boli v tejto časti hry jednoznačne lepší. Aj keď domáci si vypracovali tri čisté gólové šance, no nedokázali ich premeniť. Hostia svoju zlepšenú hru korunovali v 89. min. gólom z kopačky F. Zjavku, ktorý stanovil konečný výsledok 2:1 pre Starú Bystricu.

Krásno nad Kysucou – Predmier 3:0 (0:0).

Góly: Kasaj 2 (obe z 11 m), Kopásek

Krásno nad Kysucou: Šustek (83. Buchta) – Špita, Chlebek, Švábik (55. Murčo), Šadlák, Ďurana, Gábor, Labák (46. Kolembus), Šutý, Kasaj, Kopásek.

Predmier: Štefún – Bačík, Tomaník, I. Sluka, Š. Sluka, Nedeljak, Minárik, Chválnik, Rentka, Danižek, Bajza.

Rozhodovali: M. Škarek – Kapusta, Vojtek, ŽK: Špita, Kopásek – Štefún, Bačík, Chválnik, anižek, Bajza.

Domáci mali v tomto stretnutí definitívne potvrdiť svoj postup do IV. ligy. Prvý polčas sa hral dosť tvrdo, čo hlavný rozhodca ocenil udelením až 7 žltých kariet. Domáci začali svižne. Už v 5. min. mal šancu na kopačkách Kasaj, no bránu hostí iba prestrelil. V snahe dať čo najskôr vedúci gól, hrali nervózne a keďže sa im nedarilo, skončil sa prvý polčas bez gólov. V 48. min. mal na nohe opäť Kasaj vedúci gól, no zopakoval situáciu z 1. polčasu. Na šmykľavom teréne hostia odolávali až do 68. min., keď Kopáska v samostatnom úniku stiahol brankár Štefún. Kasaj penaltu bezpečne premenil a dostal svoje mužstvo do vedenia. V 75. min. sa Kolembus odhodlal k úniku. V pokutovom území ho obrana nedovolene zastavila a druhú penaltu Kasaj opäť premenil na 2:0. Domáci hrali do konca zápasu v pohode a po hrubej chybe hosťujúceho brankára v 90. min. výsledok prikrášlil Kopásek.

Rajec – Lietavská Lúčka 2:0

(1:0).

Góly: Lorenčík, M. Paulíny.

Teplička nad Váhom – Kysucké Nové Mesto B 3:1 (1:0).

Góly: Bielik, Šeliga, Mintál – Chovanec.

15. Bytčica 22 2 3 17 16:49 9

*Kysuckému Novému Mestu B bude po skončení súťaže odpočítaných šesť bodov, Bytčici tri.

Program – sobota 1. júna o 17.00 h: Kysucké Nové Mesto B – Rajec (Vrtich – Škvarek, Kapusta – Balko), Bytča B – Varín (Chládek – Holeša, Hrivo – Košalko), nedeľa 2. júna o 17.00 h:

Belá – Bytčica (Adámus – Masaryk, Šalata – Kmoško), Nezbudská Lúčka – Teplička nad Váhom (M. Ondák – Holub, Gnida – Piatek), Lietavská Lúčka – Krásno nad Kysucou (Badár – Fekeč, Tiliesch – Perašin), Predmier – Stará Bystrica (Blahušiak – Tomčány, Horák – Š. Milňák), Skalité – Strečno (Tutura – P. Chovanec, Drapáč – V. Ďurana).