Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Strelci boli pri chuti – skórovali dupľovane

V Zádubní pršali do brány Kamennej Poruby aj lopty

V zápasoch 24. kola I. triedy oblastných majstrovstiev sa roztrhlo vrece s dvojgólovými strelcami. Prvé dve mužstvá iba remizovali, napriek tomu si po prehre tretieho Zbyňova udržali dostatočný náskok. Zádubnie si poradilo s poslednou Porubou dvojciferným výsledkom.

Bánová B-Brezany – Trnové 0:0.

Sobotný zápas bol skôr trápením ako hrou. Hralo sa na úplne podmočenom teréne, futbal sa takmer podobal vodnému pólu. Napriek snahe mali hráči problém vykopnúť loptu z vody. Na oboch stranách boli zo dve vážnejšie šance, inak sa hralo najmä v strede poľa.

Rosina – VTJ Žilina 2:2 (1:0), Vrabec, Rostáš – Ďuratný (11 m), Blahušiak.

Rosina: Výboch (druhý polčas Šugár) – Kuba, Lasička, Vrabec, Adamčík, Smieško, Hodás, Turský, Rostáš, Kaper, Vanoch. Striedal Betuščin.

Úvod stretnutia bol v réžii domácich. Tí vyhrávali už 2:0. Potom sa s náskokom uspokojili a poľavili. Keď hostia z pokutového kopu znížili, Rosinčania sa stiahli do obrany a nechali pre hostí voľný priestor. Vojaci to využili 2 minúty pred koncom, keď Blahušiak vyrovnal.

Krasňany – Kotešová 2:4 (1:2), Brezáni 2 – Galovič 2, Kendy 2.

Krasňany: Gacho – Berešik, Bielka, Kuric, Maťko, Cigánik, Trnka, Mariaš, Comorek, Bela, Brezáni. Striedal Krajčík.

Kotešová: Košík – Lacek, Ostrochovský, Siatko, B. Bujný, Riljak, Gašperec, Galovič, M. Bujný, Šukala, Kendy. Striedali: Vrban, Hranica.

Napriek ťažkému, po búrke rozmočenému terénu sa hral pomerne kvalitný, viac-menej vyrovnaný zápas. Domáci sa ujali vedenia, no Kotešovčania stihli ešte do konca polčasu otočiť. Za stavu 1:3 priniesol domácim nádej Brezániho druhý gól, štvrtý zásah hostí ich už položil.

Hrabové – Hvozdnica 2:4 (1:1), Sedlák 2 za domácich.

Hrabové: Bunta – P. Hrabovský, Deckár, Hrobárik, R. Gajdošík, V. Hrabovský, M. Gajdošík, J. Gajdošík, Sedliak, Sedlák, S. Gajdošík.

V Hrabovom sa pod výsledok nedeľného zápasu podpísalo to, že v obci bolo prvé sväté prijímanie, v dôsledku čoho chýbali v zostave domácich najväčšie hviezdy. Napriek tomu sa ujali vedenia, no hostia pred koncom polčasu vyrovnali. V druhom polčase Hrabovčania ešte odpovedali na druhý gól Hvozdnice, remízu však neudržali. Dvoma ďalšími gólmi si zabezpečili víťazstvo hostia.

Zádubnie – Kamenná Poruba 10:2 (6:0), Heiser 3, Holeš 2, Jankula 2, Vanca (11 m), Abafi, Studník – Jasenovský 2.

Zádubnie: Vanca – Januš, Hošták, V. Neslušan, Studník, Sucháň, M. Neslušan, Heiser, Frátrik, Jankula, Holeš Striedali: Zuzík, Abafi.

Kamenná Poruba: J. Vereš – Novosad, Bielik, M. Tretina, Sudor, M. Vereš, J. Sandanus, Jasenovský, Ľ. Tretina, M. Sandanus, Hodas.

Výsledok zápasu už nepotrebuje komentár. Hralo sa prakticky na jednu bránku. Na vystúpení hostí však bolo sympatické, že zápas neodovzdali a aj za nepriaznivého výsledku hrali až do konca. Na domácich však nestačili, nedarili sa im najmä rozohrávky v strede poľa.

Terchová – Višňové 3:2 (3:0).

Na ťažkom teréne sa hral dosť dobrý zápas. Domáci sa od začiatku chopili iniciatívy a za prvý polčas si zo svojho tlaku vydobyli trojgólové vedenie. Mierne ich však uspalo, čo sa im v druhom polčase takmer vypomstilo. Hostia z Višňového dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu. Terchovčania im už viac nedovolili a tesné víťazstvo si udržali.

Dlhé Pole – Zbyňov 2:1 (0:1), Forbak 2 za domácich.

14. K. Poruba 24 2 6 16 28:60 12

Kam. Porube sa po súťaži odrátajú tri body.

Program 25. kola – nedeľa 16. júna o 17.00 h: Dlhé Pole – Bánová B-Brezany (Gaňa, Kováč – Sandanus), Zbyňov – Terchová (Krupík, Hôrecký), Višňové – Zádubnie (Žierava, Hrabovský), Kamenná Poruba – Hrabové (Šupej, SsFZ), Hvozdnica – Krasňany (Škvaridlo, Mintál – Vanák), Kotešová – Rosina (M. Žiak, Martinec), VTJ Žilina – Trnové (Beháň, Mackovčin – ObFZ).(pt)

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  3. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  4. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  5. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.