Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Napriek prehre sa prvenstvo Trnového neotriaslo

Vojaci ukázali, ako sa má vo futbale bojovať Pred

Vojaci ukázali, ako sa má vo futbale bojovať

Predposledné kolo prinieslo v tabuľke I. triedy oblastnej ligy jedinú zmenu v poradí, a to výmenu na 4. a 5. mieste. Vojakom sa podarilo vyhrať proti lídrovi, keď ten už viedol o tri góly. Druhý s tretím si body delili a štvrté Dlhé Pole prekvapivo doma prehralo.

Dlhé Pole – Bánová B-Brezany 1:2 (0:0), Tornáry za domácich.

Prvý polčas sa hral v pohode, domáci tlačili, no neskórovali. Mrzieť ich môže najmä nepremenená penalta. Druhý polčas sa pre dážď hral na ťažkom teréne. Zhruba po desiatich minútach sa hostia z pokutového kopu ujali vedenia. Ani nie po 5 min. peknou, prakticky nechytateľnou strelou zvýšili na 2:0. Domáci znižovali zhruba 15. minút pred koncom gólom po centri.

Zbyňov – Terchová 3:0 (0:0), Jánošík 2, Bielik.

Zbyňov: Straňánek – D. Miškovský, Mikolka, M. Urík, Martinka, Jánošík, Ma. Mišiak, M. Miškovský, Bielik, Vojtek, R. Urík. Striedali: Mi. Mišiak, Barčiak.

Terchová: Závadský – Sotolár, Š. Chovanec, Stašo, Zajac, P. Chovanec, Komačka, Bobáň, Hanuliak, Rybár, Kováč. Striedal: Struhárňanský.

Zápas v Zbyňove bol vyrovnaný. V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska a obe mužstvá si vypracovali dve-tri vážnejšie šance. Podobný priebeh mal aj druhý polčas. Až zhruba desať minút pred koncom dali domáci svoj prvý gól. Hostia vsadili všetko do úsilia vyrovnať a zabudli na zadné vrátka. Výsledkom boli ďalšie dva góly v ich sieti.

Višňové – Zádubnie 2:1 (1:1), M. Stromček, P. Stromček za domácich.

Višňové: Majtánik – Vojtyla, Laš, Husárik, Peško, Ondák, Šupej, Varinčiak, P. Stromček, Strelička, M. Stromček. Striedali: Paur, Kučera.

Višňové sa po peknej akcii Ondáka s P. Stromčekom ujalo vedenia. Potom domáci v aktivite ochabli, čo hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom. V druhom polčase zvýšili Višňovčania dôraz a po dvoch nepremenených čistých šanciach dali vytúžený víťazný gól. Záver zápasu sa dohrával v nepriaznivom počasí za prudkého dažďa.

Kamenná Poruba – Hrabové 1:2 (0:0)

Jasenovský (11 m) za domácich.

Kamenná Poruba: Vereš – Sudor, M. Tretina, Jasenovský, Bielik, Stupňan, J. Sandanus, Ľ. Tretina, Novosad, Kavecký, Hodas. Striedali: M. Sandanus, Ondrejka.

V Porube sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom domáci opäť nedokázali premeniť svoje šance. Po chybách v obrane inkasovali dva góly. Dokázali síce znížiť z pokutového kopu, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Hvozdnica – Krasňany 2:1 (1:0), Lašček, Fekete za domácich.

Hvozdnica: P. Radvaň – Hladký, M. Radvaň, Križan, Kováč, Fekete, Majštiník, Kameniar, Lašček, Jakubík, Gajdoš.

Celý zápas si domáci udržiavali prevahu, hoci spočiatku nie a nie premeniť. V oboch polčasoch dali po jednom góle, čo im pri slabšom súperovi nakoniec stačilo na víťazstvo. Priebeh hry poznačil silný dážď.

Kotešová – Rosina 1:1 (1:0), Kendy – Rác.

Kotešová: Žiačik – Polák, Košík, Siatko, Gašperec, Riliak, Bujný, Ostrochovský, Lacek, Šukala, Kendy. Striedali: Hranica, Urban, Galovič.

Rosina: Adamčík – Kuba, Lasička, Vrabec, Betuščin, Smieško, Hodás, Turský, Rostáš, Rác, Vanoch. Striedal Kaper.

Domáci sa už v 9. minúte ujali vedenia. To ich trocha uspokojilo a dovolili hosťom prebrať iniciatívu. Tí trpezlivo vyčkávali na svoju šancu. Kotešovčania mohli rozhodnúť v 70. minúte, ale Kendy po obohratí dvoch hráčov stroskotal na treťom. Hostia sa nakoniec dočkali a po nedorozumení domácich obrancov vyrovnali. Diváci videli dobrý zápas, ktorého úroveň zodpovedá postaveniu oboch mužstiev v tabuľke.

VTJ Žilina – Trnové 4:3 (0:2), Ukrop, Kuba, , Ďuratný (11 m), Bielik – Pirošík, Vršanský, Danišek.

VTJ Žilina: Tencer – Murárik, Csakvari, Ďuratný, Kuba, Bielik, Bříza, Ukrop, Blahušiak, Tomáš, Luprich. Striedali: Hudec, Žilinčár.

Trnové: Ma. Vrabec – Hruška, Mi. Vrabec, Pirošík, J. Filo, Vršanský, Výboch, Danišek, Michalčík, M. Filo, Gjer. Striedali: Hudec, Tavač.

Favorizovaní hostia začali stretnutie vo veľkom štýle a po polhodine už vyhrávali 0:2. Vojaci sa vzchopili až v druhom polčase (po umývaní hláv cez prestávku), keď Trnovčania uspokojení už s trojgólovým náskokom poľavili. Svoj prvý gól dali domáci asi v 20. minúte druhého polčasu. Stály dážď v tomto polčase im zrejme priniesol šťastie, lebo v závere stretnutia otočili výsledok. Vyrovnávajúci gól dali 5. min pred koncom z pokutového kopu a gólom po centri v 2. minúte trojminútového nadstavenia si zabezpečili víťazstvo.

14. K. Poruba 25 2 6 17 29:62 12

Kam. Porube sa po súťaži odrátajú tri body.

Program 26. kola – nedeľa 23. júna o 17.30 h: Bánová B-Brezany – VTJ Žilina (J. Žiak, Filip, Cinko – Pekara), Trnové – Kotešová (Gaňa, Peťko, SsFZ – Vanák), Rosina – Hvozdnica (Kováč, Ondrušík, SsFZ – Sandanus), Krasňany – Kamenná Poruba (Sluka, Dubovec, Krupík – Baláž), Hrabové – Višňové (Beháň, Taraba, Kubo – Krško), Zádubnie – Zbyňov (Chaban, Martinec, Šupej – Hanulík), Terchová – Dlhé Pole (Sobola, Melo, Lokaj – Papík).(pt)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 956

Koronavírus Žilinský kraj: Pred odbernými miestami sa tvoria rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.