Tabuľky futbalových súťaží dospelých
Žilina – Futbalové súťaže ročníka 2001/2002 sú už minulosťou. Zo zástupcov regiónu sa do vyšších futbalových súťaží prepracovali mužstvá Trnového,Turia, Stráže a Považského Chlmca. Horšie dopadli futbalisti rezervy Bytče, Bytčice, Kamennej Poruby a Divinky.
Slovenský
futbalový zväz
Superliga
1. Žilina 36 21 6 9 62:37 69
2. Púchov 36 18 8 10 48:33 62
3. Inter 36 16 8 12 53:39 56
4. Ružomberok 36 15 9 12 49:41 54
5. Trenčín 36 15 9 12 45:43 54
6. Slovan 36 14 9 13 42:39 51
7. Petržalka 36 11 14 11 51:45 47
8. Dubnica 36 9 11 16 38:48 47
9. Košice 36 6 13 17 30:62 31
10. Prešov 36 8 7 21 35:66 31
II. liga
1. Trnava 30 18 7 5 61:22 61
2. Ličartovce 30 15 9 6 47:28 54
3. R. Sobota 30 14 10 6 40:31 52
4. Nováky 30 14 8 8 47:29 50
5. Podbrezová 30 13 6 11 29:23 45
6. B. Bystrica 30 11 11 8 44:32 44
7. Nitra 30 12 7 11 41:34 43
8. D. Streda 30 11 10 9 42:38 43
9. Slovan B 30 12 7 11 34:32 43
10. Senec 30 12 9 9 34:32 43
11. Humenné 30 10 9 11 35:38 39
12. Devín 30 10 9 11 34:41 39
13. Žiar 30 9 9 12 36:36 36
14. Topoľčany 30 8 12 10 33:37 36
15. Vranov 30 2 10 18 21:62 16
16. Zl. Moravce30 0 5 25 15:85 7
* Sencu odpočítali po skončení súťaže tri body, Zlatým Moravciam dvanásť bodov.
Stredoslovenský futbalový zväz
III. liga
1. Dubová 30 21 3 6 68:26 66
2. Kremnička 30 18 6 6 51:22 60
3. T. Teplice 30 15 10 5 61:26 55
4. K. Lieskovec 30 15 9 6 39:24 54
5. Lučenec 30 15 7 8 46:29 52
6. Žilina B 30 11 11 8 47:40 44
7. Tomášovce 30 13 5 12 43:37 44
8. Rakytovce 30 13 3 14 46:50 42
9. D. Hričov 30 11 7 12 40:51 40
10. Bytča 30 11 6 13 46:48 39
11. Čadca 30 10 3 17 39:56 33
12. K. N. Mesto 30 9 6 15 35:58 33
13. Selce 30 9 5 16 43:60 32
14. L. Mikuláš 30 7 10 13 32:43 31
15. Martin 30 7 5 18 37:65 26
16. Tornaľa 30 4 6 20 29:67 18
IV. liga Sever
1. Ružomb. B 26 16 3 7 76:30 51
2. Lisková 26 14 1 11 57:43 43
3. Martin B 26 13 4 9 41:40 43
4. L. Hrádok 25 12 6 7 45:30 42
5. Stráňavy 26 13 3 10 45:36 42
6. Tvrdošín 26 13 3 10 44:44 42
7. Čierne 26 11 5 10 28:24 38
8. Trebostovo 26 11 5 10 39:39 38
9. Istebné 26 10 5 11 51:45 35
10. Námestovo 26 10 4 12 42:47 34
11. Bánová 26 10 3 13 43:46 33
12. Diviaky 26 10 1 15 38:51 31
13. Valča 26 6 4 13 34:59 31
14. Raková 25 2 7 16 20:59 4
* Rakovej bolo po skončení súťaže odpočítaných deväť bodov.
V. liga skupina A
1. Krásno 26 19 4 3 57:15 61
2. Varín 26 14 6 6 45:26 48
3. Teplička 26 12 7 7 50:27 43
4. L. Lúčka 26 12 6 8 36:34 42
5. Strečno 26 12 5 9 51:40 41
6. Belá 26 10 8 8 42:38 38
7. Rajec 26 9 9 8 51:41 36
8. St. Bystrica 26 10 4 12 30:41 34
9. Predmier 26 9 6 11 39:38 33
10. Skalité 26 9 4 13 38:50 31
11. KNM B 26 9 9 8 32:44 30
12. N. Lúčka 26 7 6 13 28:41 27
13. Bytča B 26 4 9 13 28:56 21
14. Bytčica 26 3 3 20 24:60 9
* Kysuckému Novému Mestu B bolo odpočítaných šesť bodov, poslednej Bytčici tri.
Oblastný futbalový zväz Žilina
I. trieda
1. Trnové 26 15 7 4 39:21 52
2. Rosina 26 13 10 3 56:28 49
3. Kotešová 26 11 9 6 48:36 42
4. Zbyňov 26 13 3 10 36:33 42
5. Dlhé Pole 26 11 6 9 58:43 39
6. Zádubnie 26 11 5 10 54:39 38
7. VTJ Žilina 26 12 2 12 42:45 38
8. Hrabové 26 12 2 12 35:41 38
9. Višňové 26 10 5 11 45:48 35
10. Hvozdnica 26 9 7 10 36:45 34
11. Bánová B 26 8 8 10 37:39 32
12. Terchová 26 10 2 14 31:45 32
13. Krasňany 26 7 4 15 38:57 25
14. K. Poruba 26 2 6 18 29:63 9
* Kamennej Porube sa odrátali tri body.
II. trieda
1. Turie 26 18 2 6 64:41 56
2. K. Lúčka 26 17 4 5 60:32 55
3. Hr. Podhr. 26 16 6 4 56:24 54
4. R.Tepl.-Konská26 14 2 10 61:40 44
5. Rašov 26 13 3 10 39:40 42
6. Závodie 25 12 3 10 59:45 39
7. Štiavnik 25 11 4 10 54:45 37
8. Fačkov 26 11 2 13 64:54 35
9. Hlboké 26 9 5 12 41:49 32
10. Podhorie 26 9 4 13 46:67 31
11. Kunerad 26 8 4 14 36:50 28
12. Hôrky 26 8 3 15 43:69 27
13. Jasenové 26 6 2 18 26:67 20
14. Divinka 26 5 4 17 36:62 19
III. trieda
skupina A
1. Stráža 18 15 2 1 49:20 47
2. Lietava 18 14 1 3 31:12 43
3. Mojš 18 13 1 4 37:17 40
4. Zástranie 18 11 2 5 43:32 35
5. Gbeľany 18 8 0 10 34:34 24
6. Bitarová 18 6 4 8 34:33 22
7. Stránske 18 5 0 13 35:46 15
8. Varín B 18 5 0 13 21:43 15
9. Nededza 18 4 0 14 22:37 12
10. Brodno 18 3 2 13 17:49 11
III. trieda
skupina B
1. P. Chlmec 18 14 2 2 86:10 46
2. Kolárovice 18 11 2 5 48:29 35
3. Súľov 18 11 1 6 42:31 32
4. H. Hričov 18 9 1 8 32:33 28
5. Jablonové 18 7 3 8 33:31 24
6. Ovčiarsko 18 7 0 11 33:42 22
7. Divina 18 6 3 9 40:42 21
8. V. Rovné 18 7 0 11 28:40 21
9. Petrovice 18 6 1 11 31:47 19
10. Hôrky B 18 4 1 13 18:93 13
(lh, pt, eb)