Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Na Kysuciach zmierlivá remíza

V III. lige bodovala Byta, adca a Kysucký Lieskove

c prehrali

Žilina – Najvyššia stredoslovenská futbalová súaž mala na programe druhé kola. Na Kysuciach sa v zápase Kysuckého Nového Mesta s Dolným Hriovom zrodila bezgólová remíza. Prvé body do tabuky si pripísali futbalisti Byte. adca a Kysucký Lieskovec svoje zápasy prehrali.

Kysucké Nové Mesto – Dolný Hriov 0:0

Kysucké Nové Mesto: Pika – Vlek, Gapa, Voška, Zátek, Janiga, Molnár (85. Vojtuš), Záhradník, Chovanec, Šajnoha, Chovaniak (80. Kopá).

Dolný Hriov: Klec – Vydra, Rybo, Jánoš, Adamus, Frátrik, (58. Kelo), Bezák, Sedliaek (88. Švec), Vaník, Sluka, Sedúch.

Rozhodovali: D. Kubaka – Králik, Vojtek, ŽK: Voška, Vlek, R. Chovanec, Janiga – Adamus, Vaník, 200.

Od samého zaiatku stretnutia ani jedno mužstvo nenechalo ni na náhodu. Hra mala rýchle tempo a útoky sa striedali na oboch stranách. Hostia mali prvú šancu už v 5. min., no Slukova strela mierila tesne nad. alšie strely Sedúcha a Bezáka, Pika zlikvidoval. V 13. min. Voška neprestrelil obranu hostí a domáci od tejto chvíle vyvinuli na súpera veký tlak. Strely Janigu, Chovaniaka a Janigu nedokázali nájs správny cie. Brankár Klec si s nimi poradil. Naopak, na druhej strane zasa v 35. min. brankár Pika zneškodnil gólovú šancu, ktorú založil Vydra s Vaníkom. V snahe po víazstve astejšie útoili domáci, ale Klec bol proti. V druhom polase obe mužstvá hrali otvorenú hru, o dalo priestor rýchlej výmene útokov na oboch stranách. V 70. min. mohol Zátek zaznamena vedúci gól Kysuanov, no trafil iba brankára. S pribúdajúcimi minútami sa hra zaala pritvrdzova a odrazilo sa to aj na pote žltých kariet. Domáci, hoci vemi chceli, sa proti dobre organizovanej obrane a výbornému brankárovi nedokázali presadi.

Ružomberok B – Selce 1:2 (1:1)

Góly: Števko – Faško, Lešták.

Luenec – Kysucký Lieskovec 3:1(1:0)

Góly: 37. Püspoky, 46. Iskra, 70. Póch – 88. Vajda.

Rozhodoval uroška, ŽK. Nemík, Cszáni – Blahuta, Stalmašek, 500.

Kremnika – Žiar nad Hronom

Pre nespôsobilý terén sa nehralo. Náhradný termín – 7. november.

Žilina B – Podbrezová B 1:0 (1:0)

Gól: 40. Bažík (11 m).

Rozhodoval Petrák, ŽK: P. Drahno, Grülling – Ružbacký, 200.

Byta – Rakytovce 2:1 (1:1)

Góly: 43. Šelmek, 68. Minárik – 13. Petráš.

Byta: Zubo – Minárik, márik, Beneš, Klimík, Zátek, ikota, Šelmek, Hornák, Bujný (60. urdík), Hozdek.

Rozhodoval: Putra, bez žltých kariet, 460.

Domáci dosiahli tesné, tvrdo vybojované, ale zaslúžené víazstvo nad kvalitným súperom. Hostia neprišli so zámerom bráni, ale jednoznane bodova. Obrana hostí hrala tvrdo a rýchle protiútoky robili domácim problémy

Zaiatok zápasu bol obojstranne otvorený. Domáci spálili prvú šancu už v 3 min., ke Hornák vystrelil z dobrej pozície nad. Hostia odpovedali strelou Moresa, ale Zubo sa vyznamenal a vytlail na rohový kop. Úvodný gól sa podarilo da hosom, ke v 13. min domáca obrana zabudla na Patráša, ktorý nikým neatakovaný pohodlne skóroval. Bola to jediná priama strela v prvej polovici na bránku Byte a znamenala gól. Ten súpera povzbudil, ale postupne mali viac z hry domáci. Svedia o tom i asté rohové kopy. V 25. min. Beneš krásne vystrelil, ale brankár Sarlina výborne kryl. Šancí si vytvorili domáci neúrekom, ale gól padol len jeden. Šelmek išiel nebojácne do súboja a vyrovnal.

Hostia neboli s vyrovnaním spokojní a tak sa v úvode druhej polovice pustili s vervou do útoenia. Pred bránkou domácich bolo asto horúco, ale gól nepadol. Nebezpeie pre Zuba íhalo najmä z kopaiek Fojtíka a Turana, ale Zubo bol pozorný. To vlialo sebavedomie domácim. Postupne si vytvorili prevahu, ale dvojmetrový Sarlina bol na neprekonanie. Najskôr Benešovu bombu vyrazil pred seba, ale dvaja domáci nedokázali dopravi loptu do siete.

Prevaha domácich bola korunovaná gólom Minárika, ktorý technickou strelou po zemi prekonal hosujúceho gólmana. Desa minút pred koncom mali domáci istú gólovú príležitos, ale v skrumáži sa zle orientovali. Priaznivci Byte si v závere vydýchli, ke Fojtíkov center preletel pomedzi všetkých hráov.

Víazstvo domácich je zaslúžené, za víazstvo je potrebné zverencov trénera Kostelného pochváli.

Liptovský Mikuláš – Tomášovce

Pre nespôsobilý terén odložili na 21. august.

adca – Turianske Teplice 1:3 (1:0)

Góly: Krištofík – Letrich, Primicer 2.

adca: Gregor – Macašek, Gomola, Brísuda, Krištofík (68´ Slíž), Drábek (75´Kanálik), Vaovec, Mudrik, Kulla (85´Trizuliak), Kuák, Baláž.

Rozhodovali: Samotný – Tura, Tokár, ŽK: adca – Hollý, 500.

Za ideálneho letného poasia domáci podali slabý výkon najmä v 2. polase. Už v 4. minúte Gregor musel zachraova hlaviku hosujúceho útoníka. Tepliania mali viac z hry, boli nebezpenejší. V 10. minúte prudko vystrelil Krištofík, lopta vypadla hosujúcemu brankárovi z ruky, odrazila sa do žrde, potom sám si ju vrazil za bránkovú iaru. Ešte v 37. minúte Balážova bomba išla tesne veda. Po góle sa hra trochu vyrovnala, hostia však boli nebezpenejší. V druhom polase hrali Tepliania ako vymenení.

Hne na zaiatku druhého polasu Gregor aleko vybehol, ale Letrich netrafil prázdnu bránu. V 60. minúte opä Lettrich dorazil center svojho spoluhráa a prekonal domáceho brankára, o znamenalo 1:1. Po góle domáci odpadli. Nestaili ani herne, ani kondine. Bolo otázkou asu, kedy hostia dajú alšie góly. V 65. a 85. minúte Primicer dvoma gólmi zabezpeil hosom zaslúžené víazstvo. Hra Turianskych Teplíc sa páila. Boli technickejší, futbalovejší. Vedeli udrža loptu v strede poa. Domácich nepustili do žiadnej gólovej akcie. adania si nevypracovali takmer ni. Ich dlhé pasy z obrany na útoníkov boli nepresné, stali sa korisou hos-ujúcej obrany. adania odpadli kondine, sú slabo trénovaní. Keby prehrali vyšším rozdielom, nikto by ni nepovedal. Svojou hrou si odrádzajú aj tú hstku divákov, ktorá ešte na domáce zápasy chodí.

16. L. Mikuláš 1 0 0 1 0:7 0

Až v treom kole sa predstavia futbalisti Dolného Hriova v domácom prostredí, ke privítajú rezervu Ružomberka – ubochu.

Program 3. kola – sobota 18. augusta o 16.00 h: Turianske Teplice – Kysucké Nové Mesto (Šabo), Žiar nad Hronom – Žilina B (Tokár), nedea 19. augusta o 16.00 h: Tomášovce – adca (Ambróz), Rakytovce – Liptovský Mikuláš (R. Gonda), Podbrezová B – Byta (Kubáni), Kysucký Lieskovec – Kremnika (Králik – Valášek, Palušák – Kondek), Selce – Luenec (Urda), Dolný Hriov – Ružomberok B (Koša – Špila, ubo – Milka).

(lh, hal, mb, psot)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 148

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.