Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Vedúci Martin deklasoval Čierne

V IV. futbalovej lige Sever tri body Žilina – Naj

V IV. futbalovej lige Sever tri body

Žilina – Najväčší výsledok kola sa zrodil v Čiernom, kde vedúci Martin deklasoval domácich a potvrdil svoju neporaziteľnosť. Krásno nad Kysucou si pripísalo svoje prvé víťazstvo. Blízko k nemu boli aj Baníci zo Stráňav, ale súper i rozhodca boli proti.

Dolný Kubín – Liptovský Hrádok 5:2 (4:0)

Góly: Dzúrik, Orčo po 2, Ťuta – Pribilinec, Šingler.

Rozhodoval: M. Krško, ŽK: Lacko, Halák, Gajdošík – Nemec, Pribilinec, ČK: Nemec (L. Hrádok), 600.

Čierne – Martin 0:5 (0:3)

Góly: Tomka 3, Volna, Volna.

Čierne: Krišica – Ganderák, Ihnatišin, Kotrbanec, Krkoška (Michalík), Bocko, Mrmus, Zajac, Strýček, Pastucha, Kríž.

Rozhodovali: Drapáč – P. Bakaľa, Droppa, ŽK: Kríž, Pastucha – Dančo, Bulvas, Náther, Markovič.

V 3. kole zavítal do Čierneho bývalý účastník III. ligy z Martina. Treba otvorene povedať, že tento súper bol jednoznačne nad sily súčasného družstva domácich. Hostia začali sebavedome a hneď v prvých minútach si vypracovali dve gólové šance. Domáci Kotrbanec a Pastucha síce opätovali, no ani jeden nebol úspešný. Bockova hlavička trafila spojnicu tyče a žrde.

S pribúdajúcimi minútami sa začali presadzovať hráči z Martina a výsledkom bol prvý gól, keď Tomka dobre trafil odrazenú loptu. Do konca polčasu mali domáci iba jedinú šancu, po trestnom kope Zajaca. Druhý polčas začal opäť Zajac trestným kopom, ale lopta z jeho kopačky mierila nad bránu. Snahu Čierneho zabrzdil druhým gólom, ktorého autorom bol opäť Tomka. Tento dobre strelecky disponovaný hráč v 67. min. upravil na 0:3. Predtým ešte Náther dvakrát neprekonal Krišicu. Potom síce dvoma šancami ohrozil brankára Martina, no gól domácim zrejme nebol súdený. Naopak na 0:4 upravil po rohovom kope nekrytý Volna. Márna bola snaha domácich hráčov. Súper ich prevyšoval hlavne v kombinačnej hre. V pohode hrajúci hostia sa radovali ešte raz, keď v úplnom závere Náther obišiel aj Krišicu a uzavrel tak z pohľadu domácich hrozivý gólový účet.

Stráňavy – Lisková 1:1 (1:0), Belko (11 m) – Šiška.

Rozhodoval: Sitár, ŽK: J. Ondák, Bukovčan – Mihaľov, Malenka, ČK: Bielek, R. Ondák, 200.

Stráňavy: Fatranský – R. Barošinec, Bielek, Kampas, Bukovčan, Hreus, Belko, J. Ondák, Benedig, Hrbek, Janči.

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale prevaha bola na kopačkách domácich, ktorý gól strelili zo značky pokutového kopu. Druhá polovici bola v réžii rozhodcu, ktorý vylúčil už v 53. min. domáceho hráča a zápas dohrávali Baníci s deviatimi hráčmi. V oslabení inkasovali gól a hostia si odviezli bod.

Tvrdošín – Valča 1:1 (1:0),

Góly: Pavčo – Šeri.

Rozhodoval: Korista, ŽK: Repka, Pánik, R. Kliment – Kalnický, Romančík, Tomak, Brtko, 450.

Krásno nad Kysucou – Bánová 2:0 (0:0), Kasaj.

Góly: Kasaj 2

Krásno nad Kysucou: Buchta – Špita (88. Pav. Šadlák), Chlebek, Švábik (48. Kolembus), Pet. Šadlák, Ďurana (46. Jozefík), Gábor. Labák, Šutý, Kasaj, Kopásek.

Bánová: Adamčík – Dom. Pecko (80. Bielik), Podhracký, Charbuliak, Pranda, Machyňa, Dan. Pecko, Ďurica, Zavadzan, Červený (70. Ďuratný), Soroška.

Rozhodoval: L. Dutka, bez žltých kariet. Domáci v prvom polčase na šmykľavom teréne podali nemastný – neslaný výkon. Blízko k dosiahnutiu gólu mali už v 6. min., keď po skrumáži skončila lopta vedľa Adamčíkovej brány.

V druhej časti domáci tréner prestriedal a na hre to bolo výrazne poznať. Už v 50. min. mohli skórovať, ale loptu zadržala žrď hosťujúcej brány. Po tejto akcii sa Krásno osmelilo a v 54. min. po ukážkovej akcii Kasaj otvoril skóre stretnutia. Hostí gól nezarazil a hneď o minútu mali blízko k vyrovnaniu. V 55. min. domáci ponúkli hosťom znovu vyrovnávajúcu šancu. Gólu zabránil Labák, ktorý vyhlavičkoval loptu na bránkovej čiare. Dve minúty pred záverom stretnutia predviedol domáci kolektív, ako sa má hrať futbal. Šutý potiahol a ideálne prihral Kopáskovi, ktorý prepasíroval loptu ku Kasajovi a ten nezaváhal a upravil na konečných 2:0. Oba kolektívy hrali slabo, ale najslabším článkom na ihrisku bol jednoznačne hlavný rozhodca.

Námestovo – Trebostovo 0:1 (0:0)

Gól: Móric.

Rozhodoval: Lauček, ŽK: Bizík (Trebostovo), 180.

Diviaky – Istebné 4:2 (2:1)

Góly: Hufka, Horváth, Lúčan, Zelenec (11 m) – Opatera, Otruba.

Rozhodoval: Peter Turňa, ŽK: Gavrik – Hanko, Okoličáni, ČK: Vríčan – Opatera, 150.

14. Bánová 3 0 1 2 3:10 1

Stráňavy čaká v štvrtom kole neľahký súper, prvý Martin. Ale ani Bánovú, Krásno a Čierne nečakajú ľahkí súperi.

Program 4. kola – sobota 24. augusta o 16.00 h: Martin – Stráňavy (Migaľová), nedeľa 25. augusta o 16.00 h: Liptovský Hrádok – Istebné (Čambora), Trebostovo – Diviaky (Paňko), Bánová – Námestovo (T. Kučera – Grenčík, R. Gonda – Bomba), Valča – Krásno nad Kysucou (Vorel), Dolný Kubín – Čierne (Mihálik).