Strelil poriadneho capa
Súčasný Nostradamus, vedecký pracovník Hudsonského ústavu v New Yorku Patrick Gunkel, strelil svojimi predpoveďami capa. Prví ľudia podľa neho mali pristáť na Marse v roku 1990 a objav mimozemského života v slnečnej sústave predpovedal na rok 1992.
Cesta ku šťastiu
Podľa talianskeho psychológa Guila Verbateho z Verony je najlepším udržovateľom dobrej pohody v manželstve spoločné umývanie riadu. Tvrdí, že kde sa riad umýva spoločnými silami, vládne šťastie a pohoda.
Aj to je možné
Rybára zo švédskej dediny Gromsetro odsúdili na pokutu 40 švédskych korún, pretože bil svoju ženu rybárskym prútom. V súdnom zdôvodnení ho označili za trýzniteľa zvierat.
Smrteľný súboj
Neobyčajný súboj sa odohral v roku 1803 v Paríži. Sokovia, istý Grandpiere a šľachtic Peeck, sa vzniesli, každý v balóne, do výšky 200 metrov a na signál vystrelili. Balón pána Peecka praskol ako mydlová bublina a to znamenalo pri páde smrť.
Nielen na čaj
Samovary v Rusku sa používali už dávno predtým, ako sa do krajiny dostal čaj. Bolo to v roku 1638, keď ich priviezlo posolstvo mongolského chána ako vzácny dar ruskému cárovi. V samovaroch varili kašu a rôzne nápoje z medu a korenia. Neskôr sa výborne osvedčili na prípravu čaju a ich dnešná podoba sa ustálila asi pred dvesto rokmi.
Dobrá rada na zlato
Pani Sidantová z Paríža napísala do jedného populárneho časopisu: „Vo svojej záhrade nemôžem rozoznať kvety od buriny. Čo mám robiť?“ Onedlho si na stránkach časopisu prečítala odpoveď: „Všetko vytrhajte. Čo znova vyrastie, je burina.“
Neprebádané tajomstvá
Čína je dosiaľ plná neobjasnených tajomstiev. Najmenej pätnásť rokov sa vie, že v určitých oblastiach tejto veľkej krajiny sa nachádzajú obrovské pyramídy, ktoré doteraz nikto z vedcov neskúmal a už pomaly podliehajú istej skaze. Kto ich postavil a čo v sebe ukrývajú? Sú azda odpoveďou na otázky, odkiaľ prišli tajomní „Synovia nebies“?
Tuleň na cestách
V austrálskom Perthe spôsobil nezvyčajné dopravné problémy stokilogramový tuleň, ktorý sa vydal po autostráde na prechádzku. Niekoľko áut kvôli nemu havarovalo. Museli prísť policajti a tuleňa vrátiť do mora. Bojoval vraj statočne a veľmi sa mu späť nechcelo.
Na skútri cez oceán
Prvým človekom, ktorý prekonal Atlantický oceán na vodnom skútri, je španielsky šľachtic Alvaro de Marichalar. Na svojom stroji štartoval v Ríme a po niekoľkých týždňoch dorazil do Miami na Floride. Prespával v člne, ktorý vliekol za sebou, a vraj sa mu neprihodilo nič nepríjemné. Bol to údajne zážitok.
Vybral: (ti)