Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V Rosine hosťom povolili nervy

V I. triede oblastnej futbalovej ligy Piate kolo

V I. triede oblastnej futbalovej ligy

Piate kolo prinieslo jedno-dvojgólové víťazstvá domácich, jediná remíza sa zrodila v Terchovej, ktorá si aj štvrtkovým víťazstvom v dohrávke výrazne polepšila. Na čelo tabuľky sa dostalo Hrabové, no Rosine ešte s najväčšou pravdepodobnosťou pribudnú tri body za nedohratý zápas.

Terchová – Bánová B-Brezany 2:0 (dohrávka 1. kola)

Bytča B-Hliník – Bytčica 3:2 (1:0), 25´ Michel, 82´ Gajdošík (11 m), 89´ Dubovec (vlastný) – 71´ Kusela, 73´ Michúlek.

Bytča B: Uríček – Tomčík, Gajdošík, Novotka, Švrhovný (Mitúch), Bujný, Zátek, Weber, Ďurana (Blaško), Michel (Raždík), Černek.

Bytčica: Malich – Badeja, Dubovec, Náter (Šebík), Zuziak, Beleš, Drahno, Kysela (Štaffen), Mintál (Paráč), Ťažký, Michúlek.

Prvý polčas bol v réžii Bytčanov, ktorí zahrávali 8 rohových kopov, nastrelili tyč a nepremenili ani štyri sólové nájazdy na brankára. V úvode druhého polčasu hostia ožili, boli rýchlejší a dôraznejší a v priebehu dvoch minút sa dostali do vednia. Domáci sa nevzdali a vyrovnali. Tri body priniesol Bytči v závere dezorientovaný Dubovec, ktorý poslal loptu do vlastnej siete. Slabý výkon podali rozhodcovia, ktorí množstvom chýb vniesli zbytočnú nervozitu do oboch kolektívov.

Terchová – Zbyňov 1:1 (1:0), Komačka (11 m) – D. Miškovský.

Domáci sa ujali vedenia v 8. minúte, keď predtým už mali jednu nebezpečnú šancu. Potom sa spamätali aj hostia a v druhom polčase sa im aj podarilo vyrovnať. Obe mužstvá mali aj ďalšie gólové šance a nerozhodný výsledok je spravodlivý.

VTJ Rajecké Teplice-Konská – Zádubnie 3:0 (0:0), Mintál 2, Orlinský.

Prvý polčas priniesol veľa nevyužitých šancí domácich, najmä Mintála. Celozápasová prevaha domácich sa zúročila v druhom polčase, kedy sa im začalo dariť aj strelecky a tromi gólmi si zabezpečili víťazstvo.

Rosina – Dlhé Pole za stavu 2:1 (0:1) /Kudla, Kais (11 m) – Dzúrik/ nedohraté pre inzultáciu postranného rozhodcu hráčom hostí.

Rosina: Ďuriš – Vrabec, Kais, Kudla, Lasička, Smieško, Hodás, Rostáš, Ondák, Petrovič, Rác, striedal Jaššo.

Domáci si v prvom polčase vytvorili územnú prevahu. Paradoxne, z prvého gólu – z brejku – sa tešili hostia. V druhom polčase domáci vystupňovali tlak a vyrovnali. Hostia sa priklonili k tvrdej, miestami až zákernej hre, a keď v nadstavenom čase domáci premenili pokutový kop, Dlhopoľčan Žiačik inzultoval asistenta rozhodcu, takže zápas bude mať dohru za stolom na zväze.

Kotešová – Bánová B-Brezany 2:0 (1:0),

Tomanik, Lacek (11 m).

Kotešová: Hájek – Polák, Ostrochovský, Siatko, Tomanik, Košík, Urban, Galovič, Lacek, Šukala, Kendy, striedali: Mikula, Bujný.

Bánová B: Tencer – Michulek, Štaffen, Krajíček, Sýkora, Fuhrich, Trnovec, Švík, M. Trnka, P. Trnka, Kadík, striedal Forbák.

Hral sa priemerný futbal, hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hosťom sa nedarilo premieňať šance, na čo nakoniec aj doplatili prehrou.

Hrabové – Višňové 3:1 (2:0), R. Gajdošík, Hrobárik, S. Gajdošík - Labuda za hostí.

Hrabové dalo gól hneď v prvej minúte, pomaly sa však dostávalo do hernej pohody aj Višňové, ktoré však nepremenilo zo šesť čistých šancí. Naopak, po nedorozumení v obrane zvýšili hostia na 2:0. I v druhom polčase hrali Višňovčania iniciatívne, no znova nepremieňali šance. Z priameho kopu dostali tretí gól, takže Labuda jediným gólom hostí už iba zmiernil nepriaznivý výsledok.

Hvozdnica – Turie 3:1 (1:1).

Vo Hvozdnici sa v nedeľu hral otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Domácich vo viacerých situáciách podržal brankár. Hostia z Turia za stavu 2:1 v snahe zvrátiť vývoj zápasu otvorili hru, ťažili z toho však domáci, ktorí si po viacerých premárnených pokusoch poistili víťazstvo tretím gólom.

14. Bánová B 5 0 0 5 2:12 0

Program 6. kola – sobota 7. septembra o 15.30 h: Bánová B-Brezany – Hrabové (Taraba, Oravec, Filip – Sandanus); nedeľa 8. septembra o 15.30 h: Zbyňov – Turie (Zachar, Sluka – Papík), Višňové – Hvozdnica (Bariak, Krupík – Krško), Dlhé Pole – Kotešová (Beháň, Daubrava – Hanulík), Bytčica – Rosina (Kováč, SsFZ – Vanák), Zádubnie – Bytča B (Oravec, Žiak – Sandanus), Terchová – VTJ Rajecké Teplice-Konská (Kúdelka, Milo – Ševcech).(pt, mb)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.