Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Žilinskí futbalisti dvakrát vonku

V prípravnom zápase v Opave pred osemtisíc divákmi

Žilina – V najvyššej futbalovej súťaži bola v uplynulom týždni reprezentačná prestávka, ktorá dáva možnosť nazrieť na postavenie futbalistov Mestského športového klubu po ôsmich kolách.

Úradujúci majster viedol po štyroch kolách. Potom ho v tabuľke predbehla Trnava, neskôr aj Košice a Slovan Bratislava.

10. Petržalka 8 1 3 4 7:13 6

Zásluhou víťazstiev nad Púchovom (2:1), Petržalkou (1:0), Interom Bratislava (5:0) a po remíze s 1. FC Košice patrí žlto – zeleným v tabuľke zápasov doma tretia priečka.

10. Petržalka 3 0 2 1 3:4 2

Jediné víťazstvo si Žilinčania na ihriskách súperov pripísali ešte v 2. kole v Trenčíne, kde zvíťazili najtesnejším pomerom 2:1. Tri body ich radia v tabuľke zápasov vonku na šieste miesto.

10. Trenčín 5 0 0 5 1:9 0

Futbalisti spod Dubňa majú po ôsmich kolách spolu s Košicami druhý až tretí najproduktívnejší útok. O 13 gólov sa podelilo osem hráčov – 4 góly: Marek Mintál, 3 góly: Sninský, 1 gól: Laurinc, Zabavník, Varadin, V. Staš, Gottwald, Bažík. Vlastný gól zaznamenal Zabavník.

S deviatimi inkasovanými gólmi je žilinská obrana medzi desiatimi účastníkmi prvej ligy, opäť spolu s Košicami, na 4. – 5. mieste.

Najmä posledná návšteva proti bratislavskému Slovana posunula Žilinu na druhé miesto v návštevnosti na všetkých ôsmich kolách.

Poradie: 1. Trnava – 67 905, 2. Žilina – 48 973, 3. Košice – 47 224, 4. Slovan – 44 441, 5. Dubnica – 36 138, 6. .Púchov – 43 089, 7. Inter – 33 283, 8. Petržalka – 33 283, 9. Ružomberok – 29 410, 10. Trenčín – 25 750.

V poradí záujmu v domácom prostredí je Žilina s 23 634 divákmi na treťom mieste za Trnavou (45 748) a Košicami (36 030). V zápasoch vonku jej patrí tiež s 25 339 divákmi tretie miesto. Vedie Slovan – 27 386 a Inter Bratislava – 27 027, tí však odohrali o jeden zápas viac.

Reprezentačnú prestávku využili funkcionári Futbalového Oddielu MŠK na riešenie niektorých postov v mužstve. Známa je situácia, týkajúca sa útočníkov. Po zranení M. Čecha st. je aktuálna aj otázka druhého brankára. Žilinčania mali záujem o Miroslava Filipka, ktorý naposledy pôsobil v izraelskom prvoligovom tíme Ironi Rišon Lezion. Zdalo sa, že Filipko bude pôsobiť v Žiline ako amatér. Nakoniec si to rozmyslel a podpísal zmluvy s ďalším druholigovým izraelským klubom.

V uplynulom týždni sa zverenci nového trénera Žiliny Františka Komňackého sústredili na naberanie sily, ale aj na prácu s loptou. V sobotu si odskočili do Opavy, kde odohrali prípravný zápas pri príležitosti otvorenia umelého osvetlenia v tomto meste. S účastníkom druhej najvyššej futbalovej súťaže zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Opava – Žilina 1:2 (0:0)

Góly: Barčík.

Žilina: Kuciak – Zabavník, Drahno, Špendla, V. Staš – Filo, Laurinc, Bažík, Kosmeľ – Barčík Klago.

V druhom polčase Špendlu, Fila a Kosmeľa vystriedali Tomáš Ďuria, B. Labant a Trhančík.

„Bol to dobrý prípravný zápas. Hralo sa vo výbornej atmosfére, veď na tento prípravný zápas prišlo osemtisíc divákov. Naše víťazstvo, najmä zásluhou výkonu v druhom polčase, je plne zaslúžené,“ povedal na margo zápasu vedúci mužstva Marián Varga.

V tomto týždni odohrajú Žilinčania ešte jeden prípravný zápas. V utorok sa predstavia v Hornej Kráľovej.

Po reprezentačnej prestávke čakajú futbalistov Žiliny v prvoligovej súťaži dva zápasy na ihriskách súperov. Ani jeden nebudú určite ľahký. Ružomberok si bude chcieť pripísať body na vylepšenie svojho postavenia v tabuľke. Matador Púchov v domácom prostredí v tejto sezóne ešte neprehral a bude chcieť odplatiť tesnú prehru z prvého kola. Zápasom v Púchove odštartuje druhá časť ligového ročníka 2002/2003.

Najbližší domáci zápas odohrajú žlto – zelení v sobotu 28. septembra, kedy im o 19.00 h bude súperom Trenčín.

Program 9. kola - sobota 14. septembra o 16.00 h: Ružomberok – Žilina (Kačenga – Ružbarský, Laskovský – Cichý – Svrčina), Púchov – Trnava (Hriňák), o 18.00 h: Slovan Bratislava – Inter Bratislava (Micheľ), nedeľa 15. septembra o 10.30 h: Petržalka – Dubnica nad Váhom (Ligocký). Ladislav Hulin