Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Prietrž mračien vo Fačkove a nervov v Krasňanoch

V II. triede oblastnej futbalovej ligy V tejto tr

V II. triede oblastnej futbalovej ligy

V tejto triede dopadli je obraz kola takmer opačný ako v prvej. Tu sa z troch bodov tešili mužstvá hostí. Väčšina zápasov sa však skončila remízou. Za nerozhodného stavu sa nedohral zápas v Krasňanoch, vo Fačkove sa ani nezačalo hrať. Najväčší posun v tabuľke zaznamenalo Hlboké – z 11. priečky na štvrtú. Prvá Kamenná Poruba si upevnila svoje postavenie.

Hričovské Podhradie – Kamenná Poruba 1:4 (1:2), Stupňan 2, Štrba, Jasenovský za hostí.

Kamenná Poruba: J. Vereš – M. Ve-

reš, Novosad, Kasman, Chovančík, Hodas, Lorenčík, Jasenovský, Sádecký, Stupňan, Štrba, striedali: Tretina, Ondrejka, Majerčík.

Herne mali, najmä v strede poľa, navrch hostia. Mali aj o päť-šesť viac šancí ako domáce mužstvo, takže tri body si z Podhradia odviezli zaslúžene. Domácich mohol za stavu 1:3 vrátiť do hry pokutový kop, no túto šancu zahodili.

Krasňany – Stráža - za stavu 2:2

sa zápas pre inzultáciu rozhodcu nedohral.

Krasňany: Jozef Franek – Mariaš, Berešík, Vrábel, Zemiak, Martinický, Chabada, Bielka, Comorek, Bela, Cigánik, striedali: Juraj Franek, Zaťko.

Stráža: Kováč – Peter Bugáň, J. Hlávka, Pavol Bugáň, Gajdošík, Hazda, Poliak, M. Hlávka, R. Kubala, Košťal, P. Kubala, striedal L. Kubala.

V Krasňanoch sa na susedské derby prišlo pozrieť vyše 300 divákov. Hráči ich odmenili peknou útočnou hrou na oboch stranách. Dobrý dojem však v 83. min. riadneho hracieho času skalil hráč Stráže Pavol Bugáň, ktorému po odpískaní pokutového kopu za faul povolili nervy a inzultoval rozhodcu.

Hôrky – Hlboké 0:6 (0:2), Zrebný 2, Hoferica 2, Pardík, Pinčík (11 m).

Hôrky: Seifert – Pallo, Špánik, Smejkal, Pecko, Suja, Židek, Chládek, Drdák, P. Michalovič, Jánošík, striedali: Madndúch, Sagan, R. Michalovič.

Hlboké: Kutnák – Konečný, Blaško, Zrebný, A. Adamov, P. Adamov, Pinčík, Mikuš, Hôrečný, Hoferica, Pardík.

Domáci podali zatiaľ svoj najslabší výkon v jesennej časti. Bojovali, no na dobre hrajúcich hostí to nestačilo. Zlom stretnutia nastal v druhom polčase, keď za stavu 0:2 nepremenil v 50. min. Drdák pokutový kop. Potom hostia z troch rýchlych brejkov zvýšili na 5:0. Výsledok zavŕšili gólom z pokutového kopu za ruku Špánika, ktorý bol následne vylúčený.

Štiavnik – Rašov 0:0

Štiavnik: Harvanec – Sedala, Frolo, Šutara, R. Gajdoš, M. Gajdoš, Kušan, Riliak, J. Podolan, Machciník,

J. Bielik, striedali: F. Podolan, Pláňavský, Vanko.

Zápas v Štiavniku sa hral vo vysokom tempe, no z remízy sú domáci sklamaní. Hoci na šance by vyhrali vari 8:1, nepodarilo sa im ani raz skórovať. Zabránil tomu najmä výborný výkon rašovského brankára Hubockého a strelecká smola Štiavničanov, keď štyrikrát nastrelili súperovu tyč. Za spomenutie stojí dobrý výkon rozhodcu.

Fačkov – Podhorie - stretnutie sa pre dažďom rozmočený terén nehralo.

Kotrčina Lúčka – Považský Chlmec 1:1 (1:0). Rastislav Martinček za domácich.

Kotrčina Lúčka: Július Trnka – Dušan Drábik, Michal Jašurek, Ján Orieščík, Ján Slúčik, Anton Šmehýl, Juraj Kačerík, Juraj Bielik, Rastislav Martinček, Peter Žabka, Zdeno Žabka.

V prvom polčase boli jednoznačne lepší domáci, v druhom akoby im odišli sily a výkon Považského Chlmca bol o poznanie lepší. Hostia skórovali asi 5. minút pred koncom stretnutia a súperi sa teda rozišli spravodlivou remízou. Slabší výkon hlavného rozhodcu zápas neovplyvnil.

Kunerad – Závodie 1:1 (1:1)

Z nedeľných súperov v Kunerade sa z deľby bodov viac tešia domáci. Hostia zo Závodia mali v zápase prevahu a prvý gól strelili oni. Kuneradčania dotiahli gólom z pokutového kopu. V druhom polčase sa už na výsledku nič nezmenilo.

14. Stráža 5 1 0 4 5:19 3

Program 7. kola – sobota 14. septembra o 15.30 h: Považský Chlmec – Kunerad (Sluka, Masár); nedeľa 15. septembra o 15.30 h: Závodie – Hričovské Podhradie (Peťko, Kováč), Podhorie – Kotrčina Lúčka (Milo, Beháň – Schmidt), Rašov – Fačkov (Bariak, Filip), Hlboké – Štiavnik (Cinko, Oravec), Stráža – Hôrky (Škvaridlo, Mackovčin), Kamenná Poruba – Krasňany (Gaňa, SsFZ).(pt, bv)

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

15 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.