Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Prvú prehru okúsili v Rosine

V I. triede oblastnej futbalovej ligy Až v deviat

V I. triede oblastnej futbalovej ligy

Až v deviatom kole okúsili futbalisti z Rajeckých Teplíc-Konskej trpkosť porážky. A asi ich neutešilo ani to, že to bolo na ihrisku vedúceho tímu tabuľky. Radovali sa aj fanúšikovia v Turí, kde včera slávili hody a k ich príjemnej atmosfére určite prispeli aj futbalisti prvým víťazstvom v sezóne.

Bytča B – Zbyňov 2:2 (2:2).

Góly: Ďurana, Paták – Jánošík, Sukeník.

Žlté karty: Ďurana, Micheľ – Miškovský, Mikolka.

Bytča B-Hliník: Žák – Tomčík, Hôrečný, Takáč, Melo, Krajíček, Zátek, Kadák, Ďurana, Michel, Paták, striedali Dodek a Weber.

Zbyňov: Stráňovaský – Miškovský, Mikolka, Urík, Čerňanský, Jánošík, Mišiak, M. Miškovský, Bielik, Mišiak, Urík.

Domáci napriek tomu, že mali celý zápas prevahu a množstvo gólových príležitostí nedokázali zvíťaziť nad vekovo starším mužstvom, ktoré z troch šancí dve využilo a z Hliníka si odviezlo bod. Po vedúcom góle Ďuranu, ktorý z hranice šestnástky trafil pod brvno sa zdalo, že stretnutie bude jednoznačnou záležitosťou domácich. Po hrubej chybe obrany však hostia vzápätí vyrovnali. Neplodnú prevahu domácich napokon korunoval ďalší gól Patáka, ktorý po sólovom úniku prehodil brankára hostí. Opäť sa zdalo, že je rozhodnuté. Avšak striedajúci Súkeník unikol po krídle a bez problémov prekonal domáceho Žáka.

Rosina – VTJ Rajecké Teplice-Konská 2:0 (1:0).

Góly za domácich Kais a Petrovič.

Rosina: Ďuriš - Vrabec, Adamčík, Smieško, Hodas, Kudla, Tenský Vlado, Ondák, Kais, Rácz, Petrovič, striedali Rozkaš, Vanoch, Betuštin.

V Rosine sa hral vyrovnaný zápas. V prvom polčase mali miernu prevahu Rajecké Teplice v strede poľa. V druhom polčase sa obraz hry obrátil, Rosina získala územnú prevahu a premenila aj vypracované šance.

Kotešová – Terchová 2:1 (0:0).

Góly: Lacek, Hranica - Meško.

Kotešová: Magerčák - Siatko, Košík, Ostrochovský, Tomaník, Branislav Bajný, Gašperec, Mikula, Lacek, Šukala, Kendy, striedali Milan Bujný, Adamík, Hranica.

Terchová: Závadský - Mažgút, Štefan Chovanec, Hanuliak, Zajac, Jančo, Donačka, Peter Chovanec, Balát, Vantuch, Rogoň, striedali Michal Meško, Boženík, Struhárňanský.

V Kotešovej sa dokonca aj „červenalo“. V druhom polčase za stavu 2:0

hráč Terchovej opľul rozhodcu, ten mu ukázal červenú kartu a poslal ho dolu z ihriska. Hráč domácich Hranica ju zasa dostal za oponovanie rozhodcovi. Prvý polčas bol vyrovnaný, Kotešová sa ujala vedenia z pokutového kopu, nasledovala pekná strela na bránku hostí a bolo 2:0. Neskôr hostia stav znížili a 12 minút pred koncom mali šancu vyrovnať z pokutového kopu, ale brankár domácich strelu zneškodnil. Mimochodom brankár Magerčák bol najlepším hráčom na ihrisku.

Hrabové - Zádubnie 3:1 (0:0).

Góly: Roman Gajdošík, Jozef Gajdošík, Hrobárik - Jankula.

Hrabové: Bunta - Jozef Gajdošík, Rastislav Gajdošík, Rastislav Gajdošík, Peter Hrabovský, Vojtech Hrabovský, Vladimír Hrabovský, Stanislav Gajdošík, Juraj Sedliak, Marián Sedliak, Jozef Gajdošík, Roman Gajdošík, Deckár, Bučko, Suchomel, Hrobárik, Gaňa.

Zádubnie:Vanca - Gašpierik, Janiš, Neslušan Vladimír, Hoštál, Miroslav Neslušan, Heiser, Ninich, Frátrik, Jankula, Holeš, Studník, Peter Belanec, Pavol Belanec.

O vyrovnanom polčase svedčí aj výsledok. Potom po chybách hostí dali domáci dva góly, hostia z pokutového kopu znížili na 2:1. Aj posledný gól padol z pokutového kopu, avšak do bránky hostí.

Hvozdnica – Bytčica 1:1 (0:0).

Góly: Miroslav Gerčic - Dubovec.

Hvozdnica: Marián Putirka - Marián Hruboš, Martin Hruboš, Peter Križňan, Martin Radvan, Peter Jakubík, Viktor Kamenica, Ondrej Minárik, Stanislav Majštiník, Miroslav Gerčic, Jaroslav Gerčic, striedal Peter Lašček.

Hostia boli rýchlejší, lepší, mali územnú prevahu, hoci v prvom polčase bez vyložených šancí. V 2. polčase sa domáci zo skrumáže pred bránou ujali vedenia, hostia vyrovnali z priameho kopu.

Turie – Dlhé Pole 2:1 (1:1).

Gól hostí dal Karol Feranec.

V Turí sa hral hodový futbal a napriek našej veľkej snahe sa nám od domácich nepodarilo dostať žiadne. Asi mali iné povinnosti.

Višňové – Bánová B-Brezany 4:2 (3:1).

Góly M. Stromček 2, Vojtyla, Petrák - Zavadzan 2.

Višňové: Bulka - Vojtyla, Labuda, Straňan, Husárik, Varinčiak, Šupej, Strelička, Laš, M. Stromček, M. Valica, striedali P. Valica, Petrák a Kubica.

Na začiatku zápasu pôsobili domáci dosť bojazlivým dojmom. A nebol to len dojem, hostia prvých 20 minút využili na strelenie prvého gólu. Potom domáci konečne ožili a výsledkom ich snahy boli tri góly v sieti súperov. V 2. polčase domáci zatlačili súpera, mali aj ďalšie šance, ktoré však nepremenili. A tak hostia po brejku znížili. Záver stretnutia už domáci kontrolovali a výsledkom bol ešte jeden gól.

14. Turie 9 1 2 6 10:22 5

Program 10. kola – sobota 5. októbra o 14.30 h: Bytča B - Rosina (rozhodujú L. Rogoň, Dubovec, Filip - Schmidt); nedeľa 6. októbra o 14.30 h: Zbyňov – Bánová B-Brezany (Kúdelka, Bronček - Vanák), Dlhé Pole - Višňové (Žiak, Oravec – Ševcech), Bytčica - Turie (Milo, SsFZ - Krško), Zádubnie - Hvôzdnica (Beháň, Chaban - Šupka), Terchová – Hrabové (Sobola, Kobáč – Sandanus), Rajecké Teplice-Konská – Kotešová (L. Rogoň, SsFZ – Baláž). (bv, mb)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 271

Cíti sa slabý, ale jeho stav sa zlepšuje. Biskupa Tomáša Galisa prepustili z nemocnice

Biskup oceňuje prácu celého zdravotníckeho personálu za ochotnú 24-hodinovú službu.

Žilinský biskup Tomáš Galis.

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky