Cenný bod zo zvolenského ľadu

V tomto týždni čakajú hokejistov Žiliny tri náročn

é zápasy

Žilina – Po reprezentačnej prestávke odohrali v uplynulom týždni jediné, 21. kolo hokejovej extraligy. Žilina nastúpila na ľade súpera – vo Zvolene. Aj zásluhou výborného výkonu brankára Kožucha získali cenný bod, aj keď boli žlto – zelení blízko k zisku troch bodov. Domáci vyrovnávali v poslednej minúte.

Zvolen – Žilina 1:1 (0:0, 0:1, 1:0), 60. Kolník – 32. Čacho.

Žilina: Kožuch - Kusovský, Škorvánek, Lukáč, Procházka, Pozník, Kramný – Mucha, Beran, Rehák- Kazda, Hreus, Krajčí- Lažo, Húževka, Oravec- Šafárik, Gálik, Čacho.

Rozhodoval Finďura, vylúčení 3:5 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0, Kazda a Benko po 10 min., 2830 divákov.

Žilinskí vlci nastupovali do zápasu odhodlaní vybojovať aspoň bod. Cieľ sa podarilo naplniť najmä vďaka zodpovednému a disciplinovanému výkonu, ktorý umocnil výborný brankár Kožuch.

Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný, aj keď z pohľadu striel boli na tom lepšie Zvolenčania, ktorí vystrelili na Kožucha pätnásť striel oproti piatim žilinským.

Na začiatku druhej polovice zápasu rozohral akciu Lukáč, ten posunul puk Lažovi, ktorý si urobil súperovho obrancu a po peknej prihrávke už pre voľného Čacha nebol problém skórovať. V tretej tretine sa už zdalo, že by si hostia mohli odviesť zo štadióna favorita oba body. Pred koncom zápasu však rozhodca vylúčil Kazdu na desať minút a vzápätí zbytočne Gálika. V následnej hre štyroch proti trom Zvolenčania odvolali brankára, takže mali početnú prevahu o dvoch hráčov a deväť sekúnd pred koncom Kolník vyrovnal. Ani predĺženie už gól neprinieslo.

Vincent Lukáč, Žilina: ,,Jeden výborný excelentný výkon Kožucha, bolo vidno, že mužstvá trénovali. Zvolen bol na šance lepší, pre nás hral čas. My sme v zápase svoju šancu dokázali využiť. Musím však povedať, že odkedy hrám hokej, som nezažil to, čo teraz vo Zvolene. Minútu a pol do konca zápasu rozhodca vylúčil hráča Zvolena, my sme si zobrali oddychový čas, v ktorom som hráčom prízvukoval, že ak nedáme druhý gól, nesmieme aspoň inkasovať. Hneď po buly nám rozhodca vylúčil Kazdu. Po ďalšom vhadzovaní pri našej striedačke sa Kořínek sám hodil na zem a rozhodca nám vylúčil hráča, takže sme hrali miesto presilovky oslabení. Opäť zlyhala žilinská diplomacia a výkon rozhodcu Finďu bol už druhýkrát namierený proti nám. Nevyhováram sa na rozhodcu, ale toto sa nerobí. Mrzí nás, že sme stratili dva body. Nemohol som sa zmieriť s takýmto priebehom, celú noc som nespal. V utorok skúsime doma poraziť Slovan. Pozývam na tento zápas všetkých našich priaznivcov.“

V ostatných zápasoch 21. kola Košičania prerušili úspešnú sériu Martina a darilo sa aj Popradu v televíznom prenose v Skalici.

10. S. N. Ves 21 2 1 4 0 14 38:94 12

* Poradie, klub, zápasy, výhry v riadnom hracom čase (3 body), výhry v predĺžení (2 body), remízy (1 bod), prehry v predĺžení (0 bodov), prehry (0 bodov), skóre, body.

Hokejisti Žiliny naposledy skórovali v zápase 18. kola proti Skalici. Na ďalší gól z hokejky Čacha museli čakať 157 minút. Jediný vsietený gól a jedna asistencia príliš nezmenili poradie v kanadskom bodovaní žilinských hráčov.