Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V súboji dvoch majstrov remíza

V poslednom zápase jesene pod Dubňom hrá Ružombero

k

Žilina – V predposlednom kole jesennej časti 1. futbalovej ligy narazili na seba dvaja majstri. Úradujúci majster Žiliny sa predstavil na Tehelnom poli, kde bol jeho súperom už istý jesenný majster tohto ligového ročníka. V zápase padlo pomerne dosť gólov, ale takmer štyri tisícky divákov príliš ľúbivý futbal nevideli. Napriek tomu slovanisti pripísali svoje 45 víťazstvo v doterajších 79 vzájomných zápasoch.

Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:2 (1:1), 5. Vomáčka, 71. Šlahor – 7. M.Mintál, 46. Gottwald.

Žilina: Trabalík – Drahno, Klago, Špedla, V. Staš – T. Ďurica (79. Trhančík), Sninský, M. Mintál, M. Ďurica – Š. Rusnák (90. Bažík), Gottwald (84. Laurinc).

Rozhodovali: Šipoš – Vindiš, Jančovič, Žilina bez ŽK, 3 546 divákov

Hneď v úvode padli dva góly. Slovanisti sa tešili z vedenia len dve minúty. Potom Martin Ďurica nezištne prihral voľnému Marekovi Mintálovi a ten vyrovnal. Potom hra upadla a šance si vytvorili mužstvá až v druhej polovici polčasu. Úspešnejší vstup do druhého polčasu mali žlto – zelení. Gottwald využil zaváhanie domácej obrany a bez problémov skóroval. Belasí pridali, ale proti zadným radom Žiliny nevedeli nič vymyslieť. Podarilo sa im to až v 71. minúte, keď Šlahor zúžitkoval center Eduarda Hrnčára.

Prvú prehru Slovana v domácom prostredí mohol zariadiť Sninský. Ten odrazenú strelu domácich zadákov poslal na Proleho bránku, ale jeho strelecký pokus skončil na Proleho pravej žrdi.

František Komňacký, Žilina: „Po dvoch prehrách sme chceli nepriaznivú šnúru prerušiť. Pred Slovanom sme mali rešpekt, ale aj v pozmenenom zložení sme neboli horší, ako náš dnešný súper. Stretnutiu nechýbalo nasadenie a bojovnosť. Pod nižšiu kvalitu sa podpísal nekvalitný terén, na ktorom sa dá ťažko hrať kombinačný futbal. Neboli sme ďaleko od víťazstva, ale proti Slovanu nám tento rok nepraje šťastie. Po hernej stránke určite patríme k slovenskej špičke, no v každom zápase spravíme dve alebo tri chyby, ktoré možno neuvidíte ani v okresnej súťaži.“

V ostatných zápasoch 17. kola sa viac darilo domácim mužstvám. Padlo však pomerne málo gólov. Po štyroch na Tehelnom poli a pod hradom Matúša Čáka, ale na ostatných štadiónoch to bolo poslabšie. V súboji posledných dvoch celkov sa darilo exŽilinčanovi Milanovi Mičencovi, ktorý zaznamenal prvý gól.

Ružomberok – Trnava 1:1 (1:0), Rak – Fall

Púchov – Košice 1:0 (1:0), Beňo

Petržalka – Inter Bratislava 1:0 (0:0),

Soboňa

Trenčín – Dubnica nad Váhom 3:1 (1:1), Mičenec, Svrček, Ivana – Ševela.

9. Dubnica 17 5 2 10 15:24 17

10. Trenčín 17 5 1 11 20:31 16 Posledným súperom Žiliny v jesennej časti 1. ligy bude Ružomberok. Ten sa predstaví pod Dubňom v sobotu 23. novembra o 18.00 h. Program 18. kola – sobota 23. novembra: Inter Bratislava – Slovan Bratislava, Žilina – Ružomberok, Trnava – Púchov, 1. FC Košice – Trenčín, Dubnica nad Váhom – Petržalka.Ladislav Hulin

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 608

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

3 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

8 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

9 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.