Basketbalové súťaže mládeže
1. liga, 8. a 9. kolo
Lučenec – Váhostav - SK Žilina 68:100 (29:47, Tilandy 25, Horčičiak 18, Bros 13, J. Filo 12, Michal 10, T. Filo 9, Sumka 6, Závodný 4, Fedor. TH: 23/16 – 30/24, fauly: 26 – 19, trojky: 2 – 6.
Rožňava – Váhostav – SK Žilina 39:117 (20:66), Sumka 24, Tilandy 21, Michal 18, Bros 17, T. Filo, Krišica po 10, Horčičiak 9, Závodný 8. TH:15/8 – 27/18, fauly: 24 – 20, trojky: 3 – 3.
V 16 člennej prvej lige má horná časť nasledovnú podobu:
1. Inter 9 9 0 927:494 18
2. Levice 9 8 1 942:448 17
3. Prievidza 9 8 1 873:509 17
4. Svit 9 7 2 846:509 16
5. Petržalka 9 7 2 668:509 16
6. Pezinok 9 7 2 690:578 16
7. Žilina 9 6 3 785:578 15
8. S. N. Ves 9 6 3 774:696 15
V najbližšom dvojkole hrá Váhostav – SK doma s Petržalkou a Pezinkom. Ak bude úspešný, poskočí v tabuľke minimálne na 5. miesto.
Program – 10. kolo – sobota 23. novembra o 16.00: Váhostav – SK Žilina – Petržalka, 11. kolo – nedeľa 24. novembra o 10.00 h: Váhostav – SK Žilina – Pezinok. Obe stretnutia sa hrajú v telocvični Slávie Žilinská univerzita na Ul. Vysokoškolákov.
Kadeti
Majstrovstvá oblasti – Stredné Slovensko
Finálová skupina o 1. – 6. miesto, 5. kolo
MBK Žilina – Banská Bystrica 108:85 (56:30), Tabačár 18, Sirocký 14, Závodný 13, Filandy 12, Filo 11, Chrenák 9, Jánoš 8, Milo, Kosa po 7, Šoška 4, Brenner 3, Antoš 2
1. Prievidza 7 6 1 610:463 13
2. D. Kubín 7 5 2 646:468 12
3. Žilina 7 4 3 651:545 11
4. Handlová 7 4 3 541:548 11
5. Lučenec 7 1 6 435:623 8
6. B. Bystrica 7 1 6 484:720 8
* Družstvá majú v tabuľke po sedem zápasov, lebo každé má započítané aj dva zápasy zo základnej skupiny (vzájomné zápasy družstiev, ktoré postúpili do finálovej skupiny).
Starší žiaci
Majstrovstvá oblasti – Stredné Slovensko
Finálová skupina o 1. – 6. miesto, 5. kolo
MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina A – Banská Bystrica A 118:35 (61:16), Nižný 28, Kačmarík 20, Schmida 18, Závodný 15, Jáger 15, Podhorský 10, Beláň 4, Šebesta, Hrivík, Papík, Gábor po 2.
1. Žilina A 7 6 1 583:280 13
2. Prievidza A 7 6 1 512:354 13
3. Žiar n. Hr. 7 5 2 385:380 12
4. Handlová A 7 3 4 319:385 10
5. D. Kubín A 7 1 6 404:527 8
6. B. Bystrica A 7 0 7 337:614 7
* Družstvá majú v tabuľke po sedem zápasov, lebo každé si prinieslo do finále dva výsledky zo základnej skupiny.
Skupina D
Banská Bystrica – MBK ZŠ Limbová žilina B 11:102 (9:49), Tomek 22, Bistár 20, Vavrík 13, Uhrina 9, Ďurana, Badík, Kuba, Dlábik po 6, Hoferica, Blažek po 5, Mráz.
1. Žilina B 5 5 0 468:91 10
2. Prievidza B 5 4 1 310:152 9
3. P. Bystrica B 5 1 4 178:337 6
4. B. Bystrica 5 0 5 79:455 5
Starší minibasketbalisti
Majstrovstvá oblasti – Stredné Slovensko
5. dvojkolo
Považská Bystrica – MBK ZŠ Limbová Žilina 9:72 (0:46), Holiš 11, Hanuliak 10, Matiaška 8, Kuba, Gnap po 7, Paďour 6, Repa, Ondák, Kubiš, Šenkár, Beňadik po 4, Hájek, Mihál po 2 a 9:80 (2:43), Gnap 12, Pekár, Michál po 10, Matiaška, Holiš po 8, Beňadik 7, Šebnkár, Paďour po 6, Hájek 4, Kuba, Zorec, Hanuliak, Kubiš po 2, Repa 1.
Banská Bystrica – Tatran Žilina 18:52 (3:30), Káčer 17, Mičian 12, Chodelka 6, Janásek 5, Moravčík, Faith po 4, Vavrík, Haviar po 2 a 18:83 (12:37), Faith 18, Moravčík, Chodelka po 14, Haviar 12, Káčer 10, Vavrík 6, Mičian 5, Galovič, Janásek po 2.
1. Tatran 10 8 2 576:281 18
2. MBK 8 8 0 537:128 16
3. Žiar n. Hr. 8 8 0 581:228 16
4. Prievidza 10 6 4 456:363 16
5. D. Kubín 10 3 7 458:559 13
6. Ružomberok 8 4 4 264:288 12
7. Handlová 8 3 5 296:341 11
8. P. Bystrica 10 0 10 110:705 10
9. B. Bystrica 8 0 8 133:518 8
(jh)