Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Víťazstvo len s poslednou Spišskou Novou Vsou

Hokejová extraliga má aj tento týždeň na programe

tri kolá

Žilina – Hokejová extraliga mala na programe v uplynulom týždni tri kolá. Hokejisti Mestského hokejového klubu ŠKP Žilina v nich dosiahli len jedno víťazstvo, nad poslednou Spišskou Novou Vsou v domácom prostredí. Žlto–zelení v zápasoch v Liptovskom Mikuláši i v Skalici viedli, ale napokon tieto duely prehrali.

Z 4:0 na 4:5

Po 22 minútach zápasu 25. kola vyhrávali hokejisti Žiliny na Liptove nad domácim Liptovským Mikulášom 4:0. Nakoniec sa však z víťazstva netešili, lebo v riadnom hracom čase bola remíza a potom domáci v nadstavenom čase dali piaty, rozhodujúci gól.

Liptovský Mikuláš – Žilina 5:4 (0:2,

2:2, 2:0 – 1:0), 12. Lažo (Oravec, Húževka), 17. Oravec (Krajčí, Lažo), 21. J. Lukáč (Rehák, Beran), 22. Gálik (Kazda).

Žilina: Kožuch – Kusovský, Škorvánek, Pozník, J. Lukáč, Harant, Kramný – Šafárik, Beran, Rehák – Kazda, Gálik, Čacho – Lazo, Húževka, Oravec – Straka, Krajčí, Kompiš.

Pred 1 371 divákmi rozhodoval Beniač, ktorý poslal na trestnú lavicu na dve minúty desiatich Žilinčanov.

Vincent Lukáč, Žilina: „Je to veľmi ťažko hodnotiť, je to hanba. Niektorí hráči si nezaslúžia nosiť žilinský dres. Domácim sme víťazstvo doslova darovali.“

V ostatných zápasoch kola sa najväčšie prekvapenie zrodilo v Trenčíne, kde vedúci tím tabuľky utrpel prvú prehru na domácom ľade.

Poprad – Spišská Nová Ves 3:2 (1:0,

0:1, 2:1), Trenčín – Zvolen 1:2 (0:1, 0:1,

1:0), Skalica – Košice 1:1 (1:0, 0:1, 0:0

– 0:0), Slovan Bratislava – Martin 4:2 (1:0, 1:1, 2:1).

S posledným víťazstvo

Po sérii neúspešných výsledkov sa žilinskí hokejisti v 26. kole dočkali víťazstva, v poradí ôsmeho v súťaži. Tri body získali proti poslednej Spišskej Novej Vsi, ktorá na Zimnom štadióne Vojtecha Závodského prezentovala, prečo je na konci extraligového pelotónu. Žilinčania, hoci zvíťazili, môže ich tešiť len víťazstvo. Predvedená hra niečo vyše tisícku divákov určite nenadchla.

Žilina – Spišská Nová Ves 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 12. Šafárik (Kusovský), 29. Rehák (Škorvánek), 39. Krajčí (Gálik, Kazda), 48. Beran.

Žilina: Kožuch – Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, Horák, Harant, Pozník – Šafárik, Beran, Rehák – Kazda, Krajčí, Gálik – Lažo, Huževka, Oravec – Čacho, Minčák, Kompiš.

Pred 1 288 divákmi rozhodoval D. Konc, ktorý vylúčil domácim piatich hráčov na dve minúty, Kusovský dostal desaťminútový trest za narazenie súpera.

Vincent Lukáč, Žilina: „Sme pod značným psychickým tlakom, preto som rád, že sme si povinné víťazstvo proti Spišiakom pripísali.“

Piatkové kolo bolo bohaté na góly len na Liptove. Premožitelia Žiliny podľahli v domácom prostredí Skalici rozdielom troch tried. Deväť gólov v sieti domáceho mužstva sa nevidí každý deň.

Liptovský Mikuláš – Skalica 2:9 (0:2, 2:2, 0:5), Košice – Trenčín 2:4 (1.0, 1:1, 2:1), Martin – Poprad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Opäť vyhrávali

Hokejisti Žiliny v 27. kole v nedeľu po 7. min. vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Žiaľ, ani v tomto zápase náskok neudržali a prehrali rozdielom troch gólov.

Skalica – Žilina 5:2 (1:2, 2:0, 2:0),

7. Gálik (J. Lukáč, Lažo), 7. Škorvánek.

Žilina: Kožuch – Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, Horák, Harant, Pozník – Šafárik, Beran, Rehák – Kazda, Krajčí, Čacho – Lažo, Gálik, Kompiš.

Pred 3 000 divákmi rozhodoval Jonák, ktorý Žilinčanom udelil šesť dvojminútových trestov.

Vincent Lukáč, Žilina: „To sa nedá komentovať. Tá istá réžia, čo tu bola minulý zápas, len Skalica skôr otočila a využila šance. Posledná tretina patrila domácim. My sme veľmi labilné mužstvo, lebo už ,ikstýkrát‘ nedokážeme udržať vedenie. Výsledok sa pre nás črtal nádej. Vedeli sme, že Skalica je doma silná, ale dnes až taká nebola. Preto ma mrzí, že to dopadlo ako to dopadlo. Dalo sa niečo urobiť, získať body. O tie sme sa pripravili po našich totálnych, naivných, detských chybách.“

V televíznom zápase Zvolen zvíťazil pod Tatrami a body z ľadu posledného tímu extraligy si odviezol Martin, ktorý môže byť namaškrtený na ďalší zápas – so Žilinou.

Poprad – Zvolen 3:5 (0:0, 1:3, 2:2), Trenčín – Liptovský Mikuláš 8:2 (5:0, 1:1, 2:1), Spišská Nová Ves – Martin 2:7 (1:1, 0:4, 2:1), stretnutie Slovan Bratislava – Košice predohrali.

O päť bodov

Posledné nepriaznivé výsledky Liptovského Mikuláša priblížili Žilinu k ôsmej priečke tabuľky. Škoda, že sa nebodovalo na jeho ľade. Náskok mohol byť nižší.

10. S. N. Ves 27 2 1 4 0 20 44:120 12

* Poradie – klub – počet zápasov – počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body) – počet výhier pri predĺžení (2 body) – počet remíz (1 bod) – počet prehier po predĺžení (0 bodov) – počet prehier v riadnom hracom čase (0 bodov) – skóre – body.

Porazia Martin ?

V poradí 28. kolom začína štvrtá šestina základnej časti hokejovej extraligy. Súperi Žiliny sú neľahkí, najmä Martinu majú čo žilinskí vlci odplácať. Veď v tomto ročníku s ním ešte nevyhrali.

Program – 28. kolo – utorok 26. novembra: Žilina – Martin (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú Lauff – M. Grečko, Štec), Spišská Nová Ves – Zvolen, Poprad – Košice, Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš, Trenčín – Skalica, 29. kolo - piatok 29. novembra: Trenčín – Žilina, Skalica – Slovan Bratislava, Liptovský Mikuláš – Poprad, Košice – Spišská Nová Ves, Zvolen – Martin, 30. kolo – nedeľa 1. decembra: Žilina – Zvolen (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú Jakubec – Krpelec, Valach), Martin – Košice, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš, Poprad – Skalica, Slovan Bratislava – Trenčín.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.