Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Po prehre so Slovanom dve víťazstvá

V priebehu dvoch týždňov v extralige šesť zápasov

Žilina – Hokejisti MsHK ŠKP Žilina odohrali v uplynulom týždni od stredy do nedele tri zápasy. V dohrávke síce po prevahe nad Slovanom Bratislava v domácom prostredí, ale pred televíznymi kamerami i v nedeľňajšom zápase s tatranskými kamzíkmi boli úspešnejší a zvíťazili.

Rozhodol úvod

V dohrávke 40. kola medzi Žilinou po čase prišlo na Zimný štadión Vojtecha Závodského viacej ľudí. Tí síce videli tlak domácich, ale z troch bodov sa na koniec tešili belasí.

Žilina – Slovan Bratislava 0:3 (0:1,

0:2, 0:0), 2. Cíger, 33.Pavlas, 36. Pavlas.

Žilina: Vojtek – Kusovský, Škorvánek, Harant, Kramný, P. Mihálik, Procházka – Šafárik, Beran, Rehák – Vozdecký, Hreus, Huževka – Löffler, Pavel, Gálik – Riečičiar, Krajčí, Straka.

Pred 1 924 divákmi rozhodovali Müller – Civáň, Lokšík, Žilinčania mali vylúčeného jedného hráča na dve minúty, Slovan štyroch. Presilové hry a oslabenie zostali nevyužité.

Úvod lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa zásluhou druhého útoku dostali do vedenia. Žilinčania mohli odpovedať Rehákom, či Harant. Ich šance, ako i mnohé ďalšie zostali nepremenené a keďže v belasom drese sa darilo Pavlasovi, hostia sa tešili z cenného víťazstva.

Peter Mikula, Žilina: „Z našej strany to bol zlý zápas. Počítali sme s tým, že Slovan po zápasoch Kontinentálneho pohára bude unavený. Taktika bola hrať do polovice zápasu defenzívu, potom prekvapiť gólom. Plány nám však prekazil rýchly gól hneď v úvode zápasu. Vietor z plachiet nám úplne zobral druhý gól Bratislavčanov.“

Prekvapenie na východe

O najväčšie prekvapenie kola sa postarali nesporne žilinskí hokejisti, ktorí v dohrávke 41. kola pred televíznymi kamerami kamerami zdolali Košice. Tie po prvýkrát v tejto sezóne so Žilinou prehrali.

Košice – Žilina 5:6 (0:0, 3:5, 2:1), 36. Cibuľa, 37. Kmiť, 39. Drotár, 42. Cibuľa, 46. Drotár – 21. Beran (Rehák), 23. Šafárik (Beran, Rehák), 27. Krajčí, 30. Riečičiar (Hreus, Krajčí), 32. Šafárik (Beran, Gálik), 54. Hreus (Riečičiar, P. Mihálik).

Žilina: Hála – Kusovský, Procházka, Harant, Škorávnek, P. Mihálik, Kramný – Šafárik, Beran, Rehák – Riečičiar, Hreus, Gálik – Vozdecký, Pavel, Čacho – Löffler, Húževka, Straka.

Pred 1 800 divákmi rozhodovali Jonák – Čavojský, Rakyta. Zo Žiliny sedeli na trestnej lavici traja hráči na dve minúty, presilovky ani oslabenia nevyužili, obranca Haranta dostal päť minút + do konca zápasu.

Zápas mal neuveriteľný priebeh. Domáci v prvej tretine nevyužili šance. Žilinčania mali raketový nástup do druhej tretiny. Vsietili v priebehu dvanástich minút päť gólov. Domáci síce znížili, dokonca vyrovnali. Drotár vykresal pre domácich iskričku nádeje, ale posledné slovo zápasu mal Hreus.

Peter Mikula, Žilina: „Mali sme veľmi dobre rozohraný zápas. Chceli sme ho dohrať v pokojnom tempe, veď sme vyhrávali o päť gólov. Domáci však vyrovnali, ale šťastena sa napokon naklonila na našu stranu. Chceme postúpiť do osmičky a v tomto zápase sme k tomu urobili prvý krok.“

V ostatných zápasoch kola sa darilo domácim, keď tri body zaznamenal na Liptove len vedúci Zvolen.

Výsledky 41. kola: Liptovský Mikuláš – Zvolen 2:6 (0:1, 1:3, 1:2), Trenčín – Spišská Nová Ves 2:0 (2:0,

0:0, 0:0), Skalica – Martin 2:2 (1:1,

1:0, 0:1- 0:0), Slovan Bratislava – Poprad 7:0 (3:0, 3:0, 1:0).

S kamzíkmi víťazne

Úvodná tretina nedeľňajšieho zápasu rozhodla o dôležitom víťazstve nad Popradom. Pre vlkov to bol prakticky zisk šiestich bodov.

Žilina – Poprad 5:3 (3:0, 2:2, 0:1), 6. Šafárik (Beran, Rehák), 14. Čacho (Kramný), 20. P. Mihálik (Pavel), 30. Kramný (Hreus, Gálik), 38. Gálik – 28. P. Segľa, 39. Palovčík, 55. Palovčík.

Pred 1 842 divákmi rozhodovali Jakubec – Vrančík, Tvrdoň. Žilinčania mali šiestich vylúčených hráčov, hostia troch. Tri presilovky domáci využili. Vyššie tresty dostali zo Žiliny Hreus (10 minút za nešportové správanie) a Húževka (10 minút za napadnutie zozadu).

Žilinčania po sobotňajšom zápase nastúpili na stretnutie s vervou. Vytvorili si šance, z ktorých tri využili už v prvej tretine. V druhej polovici stretnutia musel trikrát loviť puk zo siete aj domáci gólman, ale víťazstvo nakoniec zostalo pod Dubňom.

Peter Mikula, Žilina: „Vedeli sme, že súper nastúpi v zostave s viacerými mladými hráčmi. Tí sú však schopní nahradiť chybajúce opory a potrápiť kohokoľvek. Tridsať minút sme podávali kvalitný výkon, podporený dobrým korčuľovaním a efektívnosťou v zakončení. V závere sa však prejavil sobotňajší ťažký zápas v Košiciach. Vidina ôsmeho miesta sa začína približovať.“

Trenčania v Turci potvrdili, že sa im vracia forma. Na ľade súpera zvíťazil aj bratislavský Slovan, ale to na ľade poslednej Spišskej Novej Vsi. Darilo sa Lažovi, ktorý okrem gólu zaznamenal aj jednu asistenciu.

Výsledky 42. kola: Košice – Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 3:1, 3:0), Spišská Nová Ves – Slovan Bratislava 0:7 (0:3, 0:2, 0:2), Zvolen- Skalica 4:2 (2:0, 2:1, 0:1), Martin – Trenčín 2:3 (0:0, 0:3, 2:0).

Hokejistom Žiliny sa dvanásť kôl pred koncom základnej časti podarilo predstihnúť Liptovský Mikuláš. A práve s týmto súperom hrajú v najbližšom kole – určite to bude zápas pravdy.

10. S. N. Ves 42 3 1 5 0 33 68:184 16

* Poradie – klub – počet zápasov – počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body) – počet výhier pre predĺžení (2 body) – počet remíz (1 bod) – počet prehier po predĺžení (0 bodov) – počet prehier v riadnom hracom čase (0 bodov) – skóre – body.

Dva zápasy vonku

Náročná séria zápasov Žilinčanov pokračuje aj v tomto týždni. Na programe sú tri kompletné kolá, v dvoch z nich sa vlci predstavia na ľade súpera. Výsledky z posledných zápasov „zapríčinili“, že si na zimný štadión nachádza cestu čoraz viacej divákov. Ostáva veriť, že tomu bude aj v stretnutí s posledným mužstvom tabuľky v piatok.

Program

43. kolo – utorok 21. januára: Liptovský Mikuláš – Žilina, Skalica – Košice, Trenčín – Zvolen, Slovan Bratislava – Martin, Poprad – Spišská Nová Ves.

44. kolo - piatok 24. januára: Žilina – Spišská Nová Ves (Zimný štadión Vojtecha Závodského, 17.00 h, rozhodujú: Juraj Konc – Krpelec, Valach), Martin – Poprad, Zvolen – Slovan Bratislava, Košice – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Skalica.

45. kolo - sobota 25. januára: Trenčín – Liptovský Mikuláš (STV), nedeľa 26. januára: Skalica – Žilina, Slovan Bratislava – Košice, Poprad – Zvolen, Spišská Nová Ves – Martin.

V ďalšom kole v utorok 28. januára začína posledná šestina základnej časti, Žilinčania privítajú hokejistov Martina.Ladislav Hulin

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.