Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Po predĺžení cenné víťazstvo nad Interom

Skončila sa základná časť prvej ligy basketbalisto

v

Žilina – Prvá liga basketbalistov mala v uplynulom týždni na programe posledné dve kolá základnej časti. Váhostaváci v nich dosiahli striedavé výsledky, keď po prehre v Leviciach po predĺžení zvíťazili nad bratislavským Interom.

Levice – Žilina 85:70 (19:13, 18:19 – 37:32 – 23:18, 25:20)

Žilina: Baláž 22, Miš 17, Slezák 7, Remenec 6, Faith 4, striedali – Orolín 4, Kocur 4, Boroš 3, Futo 3, Paľov 0. Pred 300 divákmi rozhodovali Kuzmiak a J. Janáč, bilancia Žiliny - trestné hody - 32/22, fauly – 24, päť faulov – 38. Kocur, trojky - 3.

Hostia viedli len v úvode po košoch Miša a Baláža 2:0 a 4:2, potom prevzali taktovku do rúk domáci. V prvej štvrtine zásluhou Kuffu a Michálika získali šesťbodový náskok a ten sa im darilo udržiavať do prestávky. Po zmene strán Žilinčania doplácali na slabší výkon podkošových hráčov a Levice svoj náskok zvyšovali. V 28. min. viedli 51:41, v 37. min. 75:60 a rozdiel pätnásť bodov už zostal do konca.

Výsledky 17. kola: Nitra – Handlová 103:86 (predohrávka), Pezinok – Prievidza 91:84, Svit – Lučenec 79:60, Inter Bratislava – Komárno 81:64.

Žilina – Inter Bratislava 92:85 (20:21, 20:24, 26:18, 12:5 – 14:7)

Žilina: Miš 23, Slezák 22, Mišinský 20, Kocur 17, Faith 4, Remenec 3, Baláž 2, Boroš 1, Orolínn 0.

Pred 400 divákmi rozhodovali M. Lukáč a Pavelka, bilancia Žiliny – trestné hody: 23/14, fauly: 19, trojky: 8.

Vo vyrovnanom, od začiatku do konca dramatickom súboji, rozhodli o víťazstve Žiliny väčšie nasadenia a zlepšená obrana v druhom polčase. Týmito zbraňami domáci tím zmazal šesťbodové manko z prvej polovice zápasu, ktorej boli hlavnými aktérmi na jednej Mišinský, Kocur a Miš, na druhej Murko, Ondruš a Ivan. Zo sedadiel dvíhal najmä úsek medzi 25. a 28. minútou, v ktorom padlo spolu päť trojok (domáci Sedlák tri, hostia dve) a Váhostav – SK po ňom viedol 62:58.

V závere riadneho hracieho času sa nepodarilo ani jednému zo súperov strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hoci príležitostí mali obaja. Predĺženie začal lepšie Váhostav – SK, rýchlou šnúrou 7:0 získal veľkú psychickú výhodu a náskok už z rúk nepustil. V nadstavenom čase vynikli dôrazom a streľbou Miš a Mišinský.

Aj v ostatných zápasoch kola dominovali domáce mužstvá, prekvapením je prehra Nitry na palubovke poslednej Prievidze.

Výsledky 18. kola: Handlová – Levice 91:75 (44:27), Komárno – Svit 81:60 (37:37), Pezinok – Lučenec 101:75 (50:26), Prievidza – Nitra 94:78 (49:52).

10. Prievidza 18 4 14 1324:1496 22

Prvoligová súťaž pokračuje už počas tohto víkendu nadstavbovou časťou. Prvých šesť tímov bude hrať systémom každý s každým doma – vonku. Posledné štyri mužstvá rovnakým systémom. Žilinčania v sobotu 1. februára o 14.00 h privítajú v športovej hale na Bôriku Levice. (jh)