Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Prehra po šesťzápasovej šnúre bez prehry

Najbližší zápas v extralige odohrajú Žilinčania pr

oti Zvolenu

Žilina – Hokejová extraliga mala v uplynulom týždni na programe dve kolá. Žilinčania síce získali prvý bod proti Martinu v tomto ročníku, ale pod hradom Matúša Čáka utrpeli prvú prehru po šnúre šiestich zápasov po sebe.

Spravodlivá remíza

V piatich doterajších zápasoch ligového ročníka hokejovej extraligy sa Žilinčanom v zápasoch so susedným Martinom nepodarilo vyhrať. Prvý bod získali až v úvode poslednej šestiny, keď v domácom prostredí remizovali 2:2. Tentokrát však k víťazstvu mali bližšie.

Žilina – Martin 2:2 (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0), 21. Gálik (Beran, Hála), 40. Šafárik (Rehák) – 25. M. Sýkora (Paľov), 58. Kazda (Lezo, Kotlárik).

Žilina: Hála – Kusovský, Škorvánek, Pozník, Krmaný, Minálik, Procházka – Šafarik, Beran, Rehák – Riečičiar, Hreus, Gálik – Vozdecký, Pavel, Čacho – Löffler, Huževka, Krajčí.

Pred 4 500 divákmi rozhodovali Findura – Gajan, P. Grečko, ktorí Žiline udelili 5 dvojminútových trestov, Mihálik dostal 10 minút, žlto – zelení jednu presilovku využili, oslabenia nie.

V ostatných zápasoch kola sa najväčšie prekvapenie zrodilo v Trenčíne, kde domáci podľahli takticky hrajúcej Skalici. Výsledky 46. kola: Trenčín – Skalica 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), Poprad – Košice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2), Spišská Nová Ves – Zvolen 0:5 (0:0, 0:1, 0:4), Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš 6:0 (3:0, 1:0, 2:0).

Hála neodolal

V zápase 47. kola hokejovej extraligy nastúpil brankár Žiliny Miroslav Hála proti svojim bývalým spoluhráčom. Tí ho nešetrili a podpísali sa pod jeho prvú prehru v drese žlto – zelených.

Trenčín – Žilina 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), 9. Gavlas, 11. V. Král, 25. Sivák, 29. Melichárek, 51. M. Kováčik – 24. Beran (Škorvánek, Rehák), 60. Vozdecký.

Žilina: Hála – Kusovský, Škorvánek, Harant, Kramný, Pozník, Procházka, Mihálik – Šafarik, Beran, Rehák – Vozdecký, Hreus, Gálik – Riečičiar, Huževka, Čacho – L. Jurík, Pavel, Krajčí.

Pred 2 493 divákmi rozhodovali Lauff – Gajan, M. Grečko, piati hráči Žiliny boli vylúčení na dve minúty, jednu presilovku pri štyroch vylúčeniach domácich využili.

Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale góly v prvej tretine dávali domáci. Žilinčania v úvode druhej tretiny mali výhodu presilovky 5:3, ale príležitosti Haranta a Reháka zostali nepremenené. Kontaktný gól dal Beran, ale potom sa k slovu dostali opäť domáci. Pridali ďalšie góly a vlci znižovali až v poslednej minúte.

Peter Mikula, Žilina: „Trenčín sa rýchlo ujal vedenia. Počas celého zápasu bol jednoznačne lepší v individuálnych činnostiach. Prežili sme slabší deň a prehra prišla ako ponaučenie vhod.“

Dve remízy videli diváci v Skalici a v Liptovskom Mikuláši, inak kolo sa odohralo bez väčších prekvapení. Výsledky 47. kola: Košice – Spišská Nová Ves 4:1 (4:0, 0:1, 0:0), Skalica – Slovan Bratislava 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0), Liptovský Mikuláš – Poprad 3:3 (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0), Zvolen – Martin 7:1 (3:1, 4:0, 0:0).

Zvolen o štyri

Hokejisti Zvolena zostávajú po 47. kolách na čele extraligovej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Košicami. Žilinčania strácajú na Poprad sedem bodov a rovnaký počet ich delí aj od predposledného Liptovského Mikuláša.

10. S. N. Ves 47 3 1 5 0 38 73:210 16

* Poradie – klub – počet zápasov – počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body) – počet výhier pri predĺžení (2 body) – počet remíz (1 bod) – počet prehier po predĺžení (0 bodov) – počet prehier v riadnom hracom čase (0 bodov) – skóre – body.

Posledný tím zostupuje do prvej ligy, deviate mužstvo po základnej časti skončí na príslušnom mieste. Prvých osem celkov bude hrať play off o majstrovský titul. Proti sebe nastúpia 1. – 8., 2. – 7., 3 – 6., 4:5. Hrá sa na tri víťazné stretnutia, prvé dva sa hrajú na ľade lepšie umiestneného mužstva.

Najbližšie s lídrom

Vzhľadom k zápasu hviezd a účasti slovenskej reprezentácii na turnaji vo Švajčiarsku bude v najvyššej súťaži prestávka. Najbližší súper žlto – zelených bude neľahký – vedúci tím tabuľky. Žilinčania sa však proti tomuto súperovi vedia vypnúť k dobrému výkonu.

Program 48. kola - utorok 11. februára: Žilina – Zvolen (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú: Daniel Konc – Civáň, Lokšík), Martin – Košice, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš, Poprad – Skalica, Slovan Bratislava – Trenčín.

V piatok 14. februára hrá Žilina v Bratislave, v nedeľu 16. februára privítajú žlto – zelení Košice.

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.