Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Po prestávke vlci proti lídrovi zo Zvolena

V príprave jedna prehra a jedno víťazstvo žlto–zel

ených

Žilina – V najvyššej hokejovej súťaži počas uplynulého týždňa panovala reprezentačná prestávka. Žilinčania ju využili aj na odohranie dvoch prípravných zápasov. Súpermi im boli mužstvá z čela tabuliek vo svojich súťažiach – český Třinec a Nitra, ktorá kraľuje na špici prvej slovenskej ligy.

Třinec – Žilina 5:4 (2:1, 2:2, 1:0), 16. Bartanus, 32. Procházka, 39. Pavel, 42. Riečičiar.

Žilina: Hála (30. Kožuch) – Kusovský, Škorvánek, Aguasta, Frühaul, Mihálik, Pozník, Kramný, Procházka – Šafárik, Beran, Rehák – Hreus, Gálik, Vozdecký – Húževka, Čacho, Bartánus – Jurík, Pavel, Riečičiar.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Myslím si, že proti poprednému mužstvu najvyššej českej hokejovej súťaže sa hral kvalitný hokej. Škoda poslednej tretiny, keď sme mali nielen prevahu na ľade, ale aj v počte šancí, tie sme ale nevyužili. Z našej strany to bol vtedy hokej na jednu bránku.“

Nitra – Žilina 0:5 (0:2, 0:1, 0:2), 10. Gálik, 12. Löffler, 29. Húževka, 50. Šafárik, 57. Hanes.

Žilina: Kožuch (Urdák) – Senko, Škorvánek, Augusta, Procházka, Kusovský, Frühauf, Mihálik, Pozník – Šafárik, Beran, Gálik – Vozdecký, Hreus, Rehák – Bartanus, Húževka, Krajčí – Löffler, Straka, Hanes.

Štefan Bláha, asistent trénera Žili-ny: „Trochu sme nášho súpera podcenili. Mohli sme dať aj viacej gólov ako päť. Stretnutie bolo plne v našej réžii. Dali sme príležitosť aj mladým hráčom, tí nesklamali.“

10. S. N. Ves 47 3 1 5 0 38 73:210 16

* Poradie – klub – počet zápasov – počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body) – počet výhier pre predĺžení (2 body) – počet remíz (1 bod) – počet prehier po predĺžení (0 bodov) – počet prehier v riadnom hracom čase (0 bodov) – skóre – body.

Posledný tím zostupuje do prvej ligy, deviate mužstvo po základnej časti skončí na príslušnom mieste. Prvých osem celkov budú hrať play off o majstrovský titul. Proti sebe nastúpia 1. – 8., 2. – 7., 3 – 6., 4:5. Hrá sa na tri víťazné stretnutia, prvé dva sa hrajú na ľade lepšie umiestneného mužstva.

Po prestávke čaká žilinských hokejistov náročný týždeň, v ktorom sa dvakrát predstavia v domácom prostredí. Raz na ľade súpera. Súperi sú naozaj neľahkí – Zvolen, Slovan Bratislava a Košice.

49. kolo - utorok 11. februára: Žilina – Zvolen (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú Daniel Konc – Civáň, Lokšík), Martin – Košice, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš, Poprad – Skalica, Slovan Bratislava – Trenčín.

49. kolo - piatok 14. februára: Slovan Bratislava – Žilina, Trenčín – Poprad, Skalica – Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš – Martin, sobota 15. februára: Košice – Zvolen (STV).

50. kolo - nedeľa 16. februára: Žilina – Košice (Zimný štadión Vojtecha Závodského o17.00 h, rozhodujú Jonák, Čavojský, Chromčík), Zvolen – Liptovský Mikuláš, Martin – Skalica, Spišská Nová Ves - Trenčín Poprad – Slovan Bratislava.

Ladislav Hulin

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

14 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.