Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Obrana nestála na pevných nohách

Žilina – Nedeľňajší zápas 50. kola hokejovej extra

ligy s Košicami mož-

no charakterizovať týmito slovami. V obrannej činnosti vyrobili žlto–zelení viacero chýb, ktoré skúsený súper trestal gólmi. Tie v konečnej miere rozhodli o jeho víťazstve.

Žilina – Košice 2:4 (1:1, 1:3, 0:0), 6. Šafárik (Augusta, Beran), 29. Huževka (Čacho) – 13. Vorobel, 23. Cibula, 32. Horňák, 39. Ihnačák.

Žilina: Hála – Harant, Škorvánek, Augusta, Mihálik, Kusovský, Procházka, Kramný, Pozník – Šafárik, Beran, Rehák – Vozdecký, Hreus, Gálik – Bartánus, Húževka, Čacho – Riečičiar, Pavel, Straka. Od 50. minúty hrali Žilinčania bez Kramného, Pozníka, Húževku, Straku a Riečičiara.

Pred 3 500 divákmi rozhodovali Jonák – Čavojský, Chromčík, bilancia Žiliny: vylúčení – 2 na dve minúty, presilovky a oslabenia – 0.

Od 2. min. sedel na lavičke trestaných Hreus. Ten hneď po naskočení na ľad sa dostal do šance. Prišla šiasta minúta Beran prihrával Augustovi, ten Šafárikovi, ktorý prekonal Šimonoviča. Žilina mala v prvej desaťminútovke viac z hry. V 10. min. mohol skórovať Vozdecký, vzápätí Gálik, či Rehák. Potvrdilo sa však známe nedáš – dostaneš a hostia po vyšachovaní domácej obrany dali z hokejky Vorobela vyrovnávajúci gól. Meniť skóre mohol v predposlednej minúte Bartánus, ale jeho šanca zostala bez gólového efektu.

Hneď v úvode druhej tretiny vyrobila žilinská defenzíva hrúbku a Cibula sám pred Hálom nezaváhal – 1:2.

Húževka vyrovnávajúcim gólom vylepšil náladu na zimnom štadióne. Tá však trvala len tri minúty. Horňák odrazený puk poslal za Hálov chrbát. Záver druhej tretiny patril hosťom. Drotár v 39. min. po sólovom nájazde nedal, ale skúsený Ihnačák pri vlastnom oslabení upravil na 2:4. Posledná tretina, ale záverečná hra bez brankára už nič nezmenila na konečnom výsledku.

„V zápase sme neboli horším súperom. V domácom prostredí sme chceli zvíťaziť. V druhej tretine nádej na lep-ší výsledok odviali naše chyby. Nimi sme posadili súpera na koňa. Košice ukázali, v čom spočíva sila tohto mužstva. Nie som spokojný s obrannou činnosťou celého mužstva,“ poznamenal na pozápasovej tlačovke tréner Žiliny Peter Mikula.

V ostatných zápasoch kola zví-

ťazili favoriti. V Martine v súboji susedov v tabuľke boli úspešnejší hostia.

Výsledky 50. kola: Zvolen – Liptovský Mikuláš 7:5 (0:1, 5:2, 2:2), Martin – Skalica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), Spišská Nová Ves – Trenčín 1:6 (0:2, 0:0, 1:4) Poprad – Slovan Bratislava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1).(lh)