Mládežnícke basketbalové súťaže
Žilina – Debaklom pre juniorov Váhostavu – SK
Žilina sa skončilo stretnutie s lídrom z Pasienkov, domáci prehrali rozdielom 71 bodov.
Juniori
1. liga
19. a 20. kolo: Váhostav – SK Žilina – Inter Bratislava 45:116 (22:54), Dlábik 21, Bros 11, Sumka 8, Závodný, Horčičiak po 2, J. Filo 1. Fauly: 22 – 22, trestné hody: 16/9 – 27/17, trojky: 1 – 11. Domáci tím prehral zaslúžene vysoko po výkone, ktorý nemožno nazvať prvoligovým. O deň neskôr Inter prehral v Prievidzi ...
Váhostav – SK Žilina – SCPM Bratislava 65:76 (35:43), Horčičiak 18, Dlábik 15, Sumka 10, Benčič 7, Závodný 6, Fedor 5, Bros 4. Fauly: 22 – 22, trojky: 3 – 7. Prehra Žilinčanov s družstvom zo spodnej polovice tabuľky sa nečakala. Zápas prehrali v druhej časti, medzi 11. – 20. minútou, ktorá skončila výsledkom 9:26!
1. Inter 20 19 1 2170:1052 39
2. Levice 20 18 2 1988:1045 38
3. Prievidza 20 18 2 1811:1188 38
4. Svit 20 16 4 1919:1197 36
5. S. N. Ves 20 16 4 1755:1418 36
6. Pezinok 20 12 8 1472:1404 32
7. Petržalka 20 11 9 1408:1365 31
8. Žilina 20 10 10 1686:1463 30
9. Košice 20 9 11 1540:1467 29
10. Zvolen 20 8 12 1319:1645 28
11. SCMP 20 6 14 1319:1517 26
12. Kežmarok 20 6 14 1326:1836 26
13. B. Bystrica 20 4 16 1373:1952 24
14. Partizánske 20 3 17 1176:2037 23
15. Rožňava 20 3 17 1059:1958 23
16. Lučenec 20 1 19 1125:1902 21
V najbližšom dvojkole hrá Váhostav – SK Žilina v Partizánskom a v Leviciach.
Starší žaci
1. liga
8. a 9. kolo: MBK Glitel ZŠ Limbová A – DBC Košice 72:60 (43:23),
Nižný 19, Rendla 9, Papík 8, Sočuvka, Podhorský, Kačmarík po 6, Závodný, Hrivík, Schmida, Jáger po 4, Iljaško 2, MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina A – BK Snina 118:36 (58:17),
Nižný 27, Rendla 20, Papík 13, Kačmarík 12, Závodný 9, Hrivík, Sočuvka, Jáger pod 8, Podhorský 7, Schmida 6.
V prvom zápase domáci tím po získaní rozhodujúceho náskoku dohrával s menším nasadením, v druhom hral naplno od začiatku do konca a súperovi uštedril doteraz najvyššiu prehru v súťaži.
1. MBK 9 9 0 661:431 18
2. Svit 9 7 2 510:406 16
3. BSC 9 6 3 488:453 15
4. Pezinok 9 6 3 497:466 15
5. Prievidza 9 5 4 621:481 14
6. S. N. Ves 9 5 4 447:483 14
7. Handlová 9 4 5 508:505 13
8. Inter 9 4 5 480:488 13
9. Piešťany 9 3 6 474:481 12
10. Košice 9 3 6 510:605 12
11. Žiar n. Hr. 9 1 8 432:559 10
12. Snina 9 1 8 425:695 10
Starší žiaci
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko, skupina o 5. – 10. miesto
4. dvojkolo: MBK ZŠ Limbová Žili-na B – BK Dolný Kubín A 44:76
(20:29) a 50:68 (23:34), Mráz 11, Hoferica, Česák po 8, Vavrík 6, Slezáček 3, Baláž, Kuba, Tomek a Dlábik po 2 v prvom zápase a Česák, Mráz po 10, Vavrík 9, Hoferica 6, Baláž a Tomek po 5, Kosa 2, Kuba, Slezáček a Dlábik po 1 v odvete.
5. Handlová B 12 8 4 699:594 20
6. D. Kubín A 8 7 1 575:357 15
7. D. Kubín B 10 5 5 443:452 15
8. B. Bystrica A 6 5 1 385:307 11
9 . Lučenec 8 1 7 366:548 9
10. Žilina B 8 0 8 311:521 8
Mladší žiaci
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
10. dvojkolo: Lokomotíva Žilina – ŠBK Handlová 64:45 (35:21) a 62:43
(32:24), Sládek 22, Ďuriš 16, Hrenák 11, Mestický 6, Šoška 4, Stískala 2, Z. Papuča, Čavajda a Hroš po 1 v prvom zápase a Sládek 23, Mestický 10, Ďuriš 8, Hrenák 6, Stískala 5, Šoška, Čavajda po 4, Hroš, T. Papuča po 1 v odvete.
1. Lokomotíva 20 18 2 1236:796 38
2. MBK 20 15 5 973:714 35
3. Žiar n. Hr. 20 14 6 1173:732 34
4. Prievidza 20 13 7 1002:995 33
5. Handlová 20 7 13 834:961 27
6. P. Bystrica 18 7 11 907:899 25
7. D. Kubín 20 4 16 755:1109 24
8. Ružomberok 18 0 18 482:1254 18
Starší minibasketbalisti
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
11. dvojkolo: Baník Prievidza – Fatran Žilina 22:37 (10:29) a 27:59
(12:37), Káčer 9, Mičian 5, Haviar, Vavrík, Mravec, Faith po 4, Straka, Melocik, Moravčík po 2, Chodelka 1 v prvom zápase a Káčer 14, Haviar 8, Mičian, Mravec po 7, Moravčík 5, Vavrík 4, Faith, Chodelka po 3, Hanzel, Vadkerty, Melocik, Papala po 2 v odvete, MBK ZŠ Limbová Žilina – ŠBK Handlová 64:7 (27:3) a 61:9 (28:4), Hanuliak 11, Paďour, Matiaška po 8, Gnap 7, Kubiš, Repa po 6, Hájek 5, Pekár, Mihal po 4, Beňadik, Zorec po 2, Bronček 1 v prvom zápase a Bronček 8, Pekár, Repa, Hanuliak, Matiaška po 6, Ondák 5, Beňadik, Michalko, Zorec po 4, Mihal, Paďour po 3, Kubiš, Gnap po 2, Hájek 1 v odvete.
1. Žiar n. Hr. 22 21 1 1387:563 43
2. Fatran 22 18 4 1263:565 40
3. MBK 20 17 3 1124:398 37
4. Prievidza 22 10 12 855:877 32
5. Handlová 22 10 22 821:940 32
6. D. Kubín 22 8 14 943:1198 30
7. Ružomberok 18 7 11 560:781 25
8. B. Bystrica 20 2 18 381:1146 22
9. P. Bystrica 20 1 19 157:1223 21
Mladšie minibasketbalistky
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
11. kolo: MRM Žilina – Lokomotíva Žilina 10:57 a 8:65, body Lokomotívy: Kozlíková 12, Chmulíková, Gaňová po 10, Moravčíková 7, Balošáková 6, Slyšková 5, Kubáňová 4, Ďurneková 2, Majtánová 1 v prvom zápase a Kozlíková 12, Moravčíková 10, Chmulíková 9, Gaňová, Oravcová po 8, Balošáková 7, Ďurneková 4, Slyšková, Hrudková, Majtánová po 2, Kubáňová 1 v odvete.
1. AGM BB A 22 19 3 913:226 41
2. Teplička 20 20 0 981:212 40
3. UMB BB A 22 14 8 780:330 36
4. Lokomotíva 22 14 8 745:426 36
5. Zarevúca 20 13 7 564:490 33
6. AGM BB B 22 7 15 439:773 29
7. MRM 22 6 16 214:823 28
8. AGM BB B 20 3 17 257:761 23
9. UMB BB B 22 0 22 139:991 22
(jh)