Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Devätnásť gólov v zápasoch s bratislavským Slovanom

Žilina - Počas víkendu sa rozbehli prvé zápasy štv

rťfinále v hokejovej extralige. Žilinčania narazili na prvé mužstvo tabuľky po základnej časti, bratislavský Slovan. V obidvoch zápasoch prehrali, ale diváci boli spokojní. Veď videli celkom 19 gólov. Žiaľ, že ich viacej nebolo v bránke domácich. Slovan Bratislava tak po prvých zápasoch v sérii vedie 2:0.

Slovan Bratislava – Žilina 6:1 (2:1, 3:0, 1:0), 2., 6., Kapuš, 25., 27. Kuľha, 24. Pavličko, 56. Javín – 1. Gálik.

Žilina: Hála – Harant, Krmaný, Augusta, Frühauf, Kusovský, Procházka – Šafárik, Beran, Rehák – Bartánus, Hreus, Gálik – Vozdecký, Pavel, Čacho – Riečičiar, Húževka, Oravec.

Bilancia Žiliny – štyria vylúčení na dve minúty, pri piatich domácich nevyužitá ani jedna presilovka, či oslabenie. Pred 6 969 divákmi rozhodovali Marušin – Krpelec, Valach.

Žilinčania v úvodnom zápase začali dobre, keď po chybe domáceho Smerčiaka viedli už v 42. sekunde po góle Gálika. Domáci však tak ako rýchlo gól dostali, tak i vyrovnali. V následujúcich minútach sa hra odohrávala pred žilinskou bránkou. O zvrate v zápase rozhodli štyri minúty medzi 24. a 27. minútou, keď belasí dali tri góly a bolo rozhodnuté. V záverečnej tretine domáci hrali už bez tretieho útoku, ale aj tak Javín delovkou od modrej prikrášlil víťazstvo.

Slovan Bratislava – Žilina 8:4 (2:1,

4:1, 2:2), 12. Kapuš, 18. Rataj, 23. Cíger, 25. Kuľha, 27. Hudec, 34. Hudec, 57. Kapuš, 59. Halaj – 5. Bartánus (Augusta), 29. Húževka (Krajčí), 46. Oravec, 50. Hreus (Gálik, Šafárik).

Žilina: Hála – Harant, Kramný, Augusta, Frühauf, Kusovský, Procházka – Šafárik, Beran, Rehák – Bartánus, Hreus, Gálik – Vozdecký, Pavel, Čacho.

Bilancia Žiliny – sedem vylúčených hráčov na dve minúty, navyše Rehák 10 minút za napadnutie zozadu, žlto – zelení využili jednu presilovku, pred 6 549 divákmi rozhodovali D. Konc – M. Novák, Lokšík.

Aj v druhom zápase to boli Žilinčania, ktorí sa ujali vedenia, keď vylúčenie Kapuša potrestal od modrej čiary Bartánus. Slovan pridal, ale gól mohli dať vlci z hokejky Berana. Belasí si vypracovali rad šancí, ale premenili len dve. Strelecké hody potom pokračovali v druhej a v tretej tretine. Žilinčania však len doťahovali, ale hokejisti úradujúceho majstra už drámu v závere nepripustili a potešili divákov ďalšími gólmi.

Peter Mikula, Žilina „Do polovice zápasu sa odvíjal rovnaký scénar ako tomu bolo v prvom zápase. Slovan využil naše individuálne chyby. Na základe predvedenej hry je tento výsledok krutý. Taký je však život a hokej. Medzi oboma mužstvami je rozdiel najmä v technickej vyspelosti.“

Miroslav Mikolšovič, Bratislava: „Prvá a druhá tretina boli podobné ako v sobotu. V prvej sme robili individuálne technické chyby, v druhej sme dávali góly a rozhodli sme. Mrzí menšia koncentrácia v závere, naše chyby súper trestal. Boli by sme veľmi radi, ak by sme rozhodli už v Žiline, ale bude to veľmi ťažké.“

V druhej štvrťfinálovej dvojici sa stretli mužstvá druhého Zvolena so siedmym Popradom. Bilancia po dvoch zápasoch vyznieva v prospech Zvolenčanov. Tí po sobotňajšom víťazstve pred televíznymi kamerami v pomere 4:0 zvíťazili aj v nedeľu 6:1

a sú na dobrej ceste na postup do semifinále. Ale aj ich čakajú ešte minimálne dva zápasy pod Tatrami. (lh)