Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Žilinské hody pod hradom Matúša Čáka

Po zápase 20. kola prvej ligy medzi Trenčínom a Ži

linou

Žilina – Futbalisti Trenčína so Žilinou odohrali v doterajšej histórii 16 vzájomných duelov. Misky váh z hľadiska víťazstiev sú naklonené na stranu žlto–zelených. Tí v desiatich dueloch boli úspešní, jedno stretnutie sa skončilo remízou a päť vyhrali Trenčania. Po nedeľňajšom dueli pred televíznymi kamerami dominovali opäť hráči úradujúceho majstra Slovenska zo Žiliny.

Trenčín – Žilina 1:5 (1:2), 3. Miklas – 1., 75. Marek Mintál, 54., 85. Fabuš, 10. Branislav Labant.

Trenčín: Kopčan – Škrteľ, Kopačka, Mičenec, Spal (68. M. Rusnák) – P. Németh – Ďuriš, Miklas (46. Svrček), Hanko, Ivana, Krupník (81. Bilík).

Žilina: Trabalík – V. Staš, Zabavník, B. Labant, Drahno – Kosmeľ (83. M. Bažík), M. Mintál, Z. Štrba, M. Ďurica (66: Barčík) – varadin (79. Gottwald), Fabuš.

Rozhodovali: Stredák – Bartoš, Jančovič, 2 718 divákov.

V Trenčíne sa začalo skutočne naostra a už po rekordných šestnástich sekundách hry sa ujala Žilina vedenia. Gólom sa skončil hneď prvý útok žlto-zelených, keď skóre otvoril žilinský kanonier Mintál. O dve minúty nato však už bolo vyrovnané. Za chrbtom obrany sa ocitol Krupník, ktorého stiahol Drahno a rozhodca mu ukázal len žltú kartu. Po následnom priamom kope Kopačana, dopravil loptu za Trabalíkov chrbát v spletitej situácii Miklas. Skóre sa opäť menilo v 10. minúte a jednogólový náskok získal opäť tím úradujúceho majstra. Brankár domácich zlikvidoval najskôr gólovú šancu Mintála, ale po následnom rohovom kope a hlavičke Branislava Labanta zrazil loptu za Kopčanov chrbát Škrteľ. V nasledujúcich minútach hra na ťažkom teréne upadla a šance priniesla až záverečná desaťminútovka prvého polčasu. Kosmeľ, Labant a ani Fabuš na strane Žiliny neuspeli, keď prekážkou im bol najmä dobre chytajúci Kopčan.

Definitívne rozhodnutie priniesla 54. min a chyba Svrčeka, ktorý minul

ľahkú loptu a z následného rýchleho protiútoku poslal Kosmeľ gólovú prihrávku Fabušovi. Bývalá opora Trenčína tak vsietila v I. lige svoj prvý gól za Žilinu a hostia úplne ovládli hru. Fabuš mohol vzápätí pridať druhý gól, ale Varadinovu prihrávku do dobrej pozície nedokázal zužitkovať. O pár sekúnd nato nastrelil dobre hrajúci Varadin žrď. Štvrťhodinu pred koncom zápasu zvýšil na rozdiel troch gólov nechytateľným volejom Mintál. Najlepší strelec minuloročnej sezóny dal už 13. gól v tomto ročníku najvyššej slovenskej súťaže a dotiahol sa tak na doteraz vedúceho Róberta Vitteka zo Slovanu Bratislava. Gólový klinec stretnutia dal v 85. min. Fabuš.

(lh)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky

Situácia sa zhoršuje. Fakultná nemocnica eviduje narastajúce množstvo pacientov v kritickom stave

Nemocnica vyzýva lekárov, ktorí prerušili ordinačnú činnosť, na návrat do ambulancií.