Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Tri prehry domácich, jedna bezgólová remíza

1. trieda Oblastného futbalového zväzu v Žiline Ž

1. trieda Oblastného futbalového zväzu v Žiline

Žilina – Štrnáste kolo 1. triedy Oblastného futbalového zväzu začalo už v sobotu zápasom Bánová B-Brezany s Terchovou. Nedeľné zápasy, na rozdiel od druhej triedy, poriadne premiešali poradie v aktuálnej tabuľke. Na svojom mieste ostala len prvá Rosina a posledné dve mužstvá v tabuľke.

Zbyňov – Bytčica 0:0.

Diváci v Zbyňove nemali veľmi na čo pozerať. V prvom polčase mali viac šancí domáci, v druhom zasa hostia. Bolo ich však málo, hralo sa väčšinou v strede poľa. Zápas bol veľmi slušný, rozhodca len raz vytiahol žltú kartu pre domáceho hráča.

Dlhé Pole – Zádubnie 1:0 (0:0). Strelcom jediného gólu zápasu bol Marián Forbák.

V zápase domáci celý čas tlačili a nedovolili súperovi vypracovať si nejakú šancu. Sami však nedokázali dať viac ako jeden gól.

Bánová B-Brezany – Terchová 3:2 (1:2(). Góly za domácich: Juraj Kadík, Ján Pranda, Michal Trnovec). Futbalisti z Terchovej domáce mužstvo zaskočili. Tí začali ležérne a už v prvej minúte inkasovali prvý gól. O 15 minút už prehrávali 0:2 a začalo ísť do tuhého. Na 1:2 znížili futbalisti z Bánovej B-Brezian až pred koncom prvého polčasu. V druhom najprv Pranda hlavou vyrovnal a asi 15 minút pred koncom zápasu Trnovec strelil víťazný gól domácich a zachránil tak 3 body. V peknom jarnom počasí sledovalo zápas asi 150 divákov.

Višňové – Rajecké Teplice-Konská 0:3 (0:0).

Úvod lepšie vyšiel domácim, ktorí mali dve vyložené šance, ale nedokázali ich premeniť. Hostia na druhej strane tiež pohrozili jednou šancou. Hra sa postupom času vyrovnala a polčas skončil bezgólovou remízou. V druhom polčase domáci opäť zatlačili, výsledkom bol pokutový kop. Ten však Michal Stromček nepremenil. Hostia využili situáciu, zaútočili a dali náhodný gól. Domácim neostalo nič iné len otvoriť hru, góly však padali do ich siete.

Višňové: Rado Majtaník - František Vojtyla, Pavol Labuda, Michal Laš, Michal Husárik, Miro Varínčiak, Miloš Valica, Dano Strelička, Ľubo Šupej, Peter Stromček, Michal Stromček, striedali: Vladimír Petrák, Miro Kotrbanec a Richard Kubica.

Turie – Bytča B 4:0 (1:0). Góly: Špagľa 2, Manga, Rado Chupáň.

Do prvého polčasu nastúpili domáci akosi ustráchane. Takmer celých 45 minút im trvalo, kým sa našli. V druhom polčase sa ich hra výrazne zlepšila, spresnili sa prihrávky, vytvárali si šance a z nich rezultovali góly. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, lebo chlapci z Turia preukázali vôľu a chuť bojovať a výsledok bol potom pre nich „sladkou“ odmenou.

Turie: Puraš - Pirošík, Štaffen, Manga, Lonc, Machyna, Rado Chupáň, Gabriel Chovanec, Andrej Chovanec, Špagľa, Martin Mičky, striedali Surovčík a Knapec.

Hvozdnica – Rosina 0:3 (0:1).

Aj vo Hvozdnici sa hral futbal v peknom jarnom počasí, domácich divákov však jeho priebeh ani výsledok nepotešili. Obe mužstvá boli viac - menej vyrovnané, šance boli na oboch stranách, domáci ich však na rozdiel od hostí nevyužili. Ondrej Minárik dokonca zahodil aj najväčšiu šancu zápasu, keď nepremenil pokutový kop.

Hvozdnica: Peter Radvan - Peter Jakubík, Martin Radvan, Peter Križňan, Marián Putirka, Martin Hraboš, Ján Kameniar, Viktor Kameniar, Tomáš Fekete, Ondrej Minárik, Miroslav Gerčic, striedali Peter Lašček, Peter Sojčák a Tomáš Jarošinec.

Hrabové – Kotešová 0:1 (0:1). Gól dal Ostrochovský z pokutového kopu.

Asi sto divákov videlo na začiatok sezóny dosť dobrý zápas. I keď to bolo susedské derby, miestami sa hralo dosť tvrdo, čo citlivo posudzoval hlavný rozhodca Kováč. Skutočnosťou ostáva, že hostia boli o ten jediný gól, ktorý v zápase padol, lepší.

Hrabové: Bunta - Jozef Gajdošík, Rastislav Gajdošík, Peter Hrabovský, Ľubomír Hrobárik, Vojtech Hrabovský, Michal Hrabovský, Marián Sedliak, Branislav Hrobárik, Jozef Gajdošík, Roman Gajdošík, striedali Suchomel, Vladimír Hrobárik a Deckár.

Kotešová: Žák - Polák, Košík, Milan Bujný, Branislav Bujný, Mikula, Urban, Ostrochovský, Lacek, Šukala, Kendy, striedali: Žilinčár, Čakánek a Tomaník.

14. Hvozdnica 14 2 3 9 11:29 9

15. kolo – 6. apríla o 15.30 h: Hrabové – Zbyňov (Beháň, Kúdelka, Sobola), Kotešová – Hvozdnica (V. Dubovec, Bariak, Knapec – Sandanus), Rosina – Turie (Gamboš, Kováč, Coma), Bytča B – Višňové (Krupík, Milo, Gaňa – Šupka, hrá sa v sobotu 5. apríla o 15.30 h), Raj. Teplice-Konská – Bánová B-Brezany (Masár, Bronček, V. Žiak – Schmidt), Terchová – Dlhé Pole (Taraba st., Gaňa, Šupej – Hruboška, hrá sa v Nededzi), Zádubnie – Bytčica (Mackovčin, Chaban, Sluka – Pekara).(bvá)