Bytčania si pripísali tri cenné body

Po 18. kole III. futbalovej ligy Stred Žilina – Z

Po 18. kole III. futbalovej ligy Stred

Žilina – Z futbalových mužstiev regiónu sa najviac darilo Bytči, ktorá zvíťazila nad rezervou Podbrezovej rozdielom triedy. Menej úspešní boli futbalisti Dolného Hričov, ktorí inkasovali štyri góly a ani rezerva Žiliny v domácom prostredí nezískala ani bod.

Bytča – Podbrezová B 3:0 (2:0)

Góly: 18. Hozdek, 35. Hornák, 74. Čikota

Bytča: Zubo – Takáč, Chrenko, Hozdek, Klimík, Beneš (5. Gajdošík), Čikota, Bujný (75. Paták), Hornák, Minárik, Ďurdík.

Po úvodnej minúte ticha, ktorou si domáci uctili pamiatku dlhoročného člena výboru Júliusa Laurenčíka, sa na ihrisku rozpútal neľútostný boj. Domáci nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy, Záteka a Šelmeka. A hneď v 5. minúte sa zranil Beneš. Prvé minúty patrili hosťom, ktorí začali dosť agresívne, ale postupne domáci prebrali hru pod svoju kontrolu a diktovali tempo. Bojovnosťou a výkonom milo prekvapili takmer 500 priaznivcov, ktorí na zápas prišli. Prvý gól dali už v 6. min., ten však hlavný rozhodca na pokyn postranného neuznal. Tlak domácich narastal, v 18. min. po prudkej strele Klimíka, brankár hostí loptu neudržal a Hozdek pohotovo vsietil vedúci gól. V 35. min. Hozdek pekne uvoľnil Hornáka, ktorý z ťažkého uhla nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Na konci polčasu mali Bytčania ďalšiu veľkú príležitosť, ktorú ich súperi zachránili, i keď za cenu rohového kopu. Na začiatku druhého polčasu sa hostia snažili dať kontaktný gól, ale domáca obrana hrala spoľahlivo, dôrazne a hosťom nedovolila skoro nič. Po jednom z rýchlych protiútokov dal Čikota v 74. minúte tretí gól. Hráči z Podbrezovej sa miestami prezentovali tvrdou hrou, rozhodca proti nim odpískal 28 faulov. Ale bránku domácich vážnejšie neohrozili ani raz. Bytčania súperov prevyšovali rýchlosťou, dôrazom a ich víťazstvo je plne zaslúžené.

Ružomberok B - Dolný Hričov 4:0

(0:0)

Góly: 48., 88. a 90. Tomko, 63. Kobolka.

Dolný Hričov: Klec - Prekop, Ryboň, Repka, P. Bezák, Adamus, Pikus, Sedliaček, Vančík (67. Rašovec), Sluka (75. Kello), Sedúch.

Rozhodoval Doboš, ŽK: Prekop, 220 divákov.

Úvod zápasu priniesol rušný futbal a šance na obidvoch stranách. Už v 2. min. Sedliačekovu hlavičku Kubáň vyrazil, potom prišli šance domácich. Tomko trafil bočnú sieť, Hendrych neprehodil brankára z dobrej pozície a strelu M. Bezáka brankár Klec chytil. V 10. min. Kročkova strela z uhla išla tesne vedľa. V 16. min. strelu Sedúcha brankár Kubáň bravúrne chytil. V 35. min. sa ocitol vo výbornej pozícii Pikus, ale prehodil brankára aj bránu domácich. Gól do šatne mohol dať Tomko, ale jeho hlavička bola nepresná. V druhom polčase už jasne dominovali mladí domáci futbalisti. V 48. min. Hendrych ideálne našiel Tomka a ten zblízka prestrelil Kleca. Hra sa potom pohybovala väčšinou v strede ihriska, v 63. min. sa k odrazenej lopte dostal Kobolka a strelou k žrdi zvýšil na 2:0. To už domáci získali prevahu a v 74. min. Kucek len tesne minul brvno brány hostí. Ten istý hráč hneď na to prudko trafil brvno vlastnej brány. Vzápätí Sedliaček mohol znížiť, ale jeho strelu z uhla Kubáň vyrazil na roh. V závere sa presadil strelecky opäť Tomko, keď v 88. a v 90. min. po podobných akciách obišiel brankára a s prehľadom stanovil konečný výsledok 4:0. Prehra je pre hostí krutá, ale domáci boli po dlhšom čase pri streleckej chuti a to rozhodlo o ich dôležitom víťazstve.

Žilina B Strážov - Žiar nad Hronom 1:3 (1:3)

Góly: 45. Gottwald - 8. Maruniak z 11 m, 10. a 18. Červenec. ŽK: Gottwald, Staš - Brezina.

Žilina B Strážov: Mucha - Kosmeľ, Staš, Friga, Grülling, Klago, Kaštan, Bukna, Štaffen, Gottwald, Mano (46. Lübeck).

Rozhodoval Ronec, 200 divákov.

V čiernom víkende žilinského futbalu pokračovala v nedeľu aj rezerva MŠK. S favoritom súťaže zohrala viac ako rovnocenné stretnutie, avšak bez gólového efektu. Hostia rýchlym nástupom už v 18. min. viedli 3:0. Inkasované góly v domácej sieti boli výsledkom hrubých chýb stredu obrany. Najskôr v 8. min. Klago podrazil hosťujúceho útočníka a Maruniak pokutový kop bezpečne premenil. V 10. a 18. min. hosťujúci Červenec (ináč hráč MŠK na hosťovaní) dal domácim lekciu z efektívnosti premieňania príležitostí. Najskôr v 10. min. málo dôrazná obrana domácich útočníka hostí nechala vniknúť do pokutového územia po ľavej strane a ten technickou strelou prehodil domáceho Muchu. V 18. min. sa tá istá situácia opakovala iba s tým rozdielom, že voľný Červenec z ľavej strany krížnou strelou nedal Muchovi šancu a bolo 3:0. Do konca prvého polčasu si domáci hráči vytvorili niekoľko veľmi dobrých príležitostí, no na strelenie gólu využili iba 45. min. hlavičkou Gottwalda. Do druhého polčasu domáci urobili niekoľko presunov na postoch a počas celej druhej polovice stretnutia mali prevahu aj s vytvorením gólových príležitostí, ktoré, ak by premenili stretnutie by určite vyhrali. Hostia sa počas celého druhého polčasu zamerali na udržanie výsledku.

Dohrávka 11. kola: Selce – Rakytovce 1:2 (0:1), Čipčala – Mores, Vigaš. 18. kolo:

Kysucké Nové Mesto – Turčianske Teplice 0:2 (0:1), Letrik, Šavol, Kremnička – Kysucký Lieskovec 0:1 (0:1), Stalmašek,

Lučenec – Selce 2:1 (1:0).

Zápasy Čadca – Tomášovce a Liptovský Mikuláš – Rakytovce odložili pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

16. L. Mikuláš 16 2 2 12 14:43 8

Program 19. kola – sobota 19. apríla o 16.00 h: Žiar nad Hronom – Bytča (Samotný – Medveď, Ambróz – Hrmo), nedeľa 20. apríla o 10.30 h: Ružomberok B – Kysucké Nové Mesto (Poláček), o 16.00 h: Dolný Hričov – Lučenec (Repa – Palušák, Špila – Baják), Selce – Kremnička (Kahan), Kysucký Lieskovec – Žilina B Strážov (Horávat – Kubačka, Havko – Marhefka), Podbrezová B – Liptovský Mikuláš (Petrák), Rakytovce – Čadca (Likavcová), Tomášovce – Turčianske Teplice (Ďuroška).(lh, mb, jb)